Murat Özdemir özür diledi ama artık çok geç

MasterChef yarışmasıyla tanınan Murat Özdemir, papağanına yaptığı işkenceyle herkesin tepkisini toplamış, adeta istenmeyen insan ilan edilmişti. Özdemir, sonunda sessizliğini bozdu...

Murat Özdemir özür diledi ama artık çok geç

Haftalar ilerledikçe agresifleşti

Haftalar ilerledikçe agresifleşti

Önce Yemekteyiz'e katılan ve Onur Büyüktopçu tarafından programdan kovulan Murat Özdemir, daha sonra MasterChef'e katılmıştı. Programın en önemli reyting unsurlarından birine dönüşen Murat Özdemir, eğlenceli tavırlarıyla dikkat çekmişti.

Ancak haftalar ilerledikçe Murat agresifleşti, laboratuvar ortamında yaratılmış gibi, bambaşka bir kişiliğe büründü.

Olayların insanı 

Olayların insanı 

MasterChef'ten diskalifiye edilen Murat, kendisini sosyal medyaya adayıp sabah akşam Instagram'dan canlı yayın yapmaya başladı.

Bu esnada büyük bir skandala imza atarak papağanına yaptığı işkence görüntüleriyle gündeme geldi. Apar topar sorgulandı, hayvan haklarına duyarlı kitle tarafından yerden yere vuruldu, bir anda 'olayların insanı'na dönüştü.

Defteri kapattık

Defteri kapattık

Murat'ın Survivor'a katılacağı konuşuluyordu ancak bu gerçekleşmedi. "Ekranların yeni fenomeni" olacakken, kendi elleriyle bir anda her şeyi sıfırladı... 

Çok uzun bir zaman Murat Özdemir'den haber alamadık. "İnşallah iyi olur" diye insani dileklerimizi ilettik ve Murat Özdemir defterini kapattık. 

Belli ki iyileştiğini düşünmüş

Belli ki iyileştiğini düşünmüş

Onun da agresif tavrını törpülemeyi ve öfke kontrolü geliştirmeyi öğrenmesi için zamana ihtiyacı vardı. Bu zamanı ona tanıdık.

Sizi bilemiyorum ama ben son durumunu merak ediyordum. Bugün kendisinden bir haber alınca şaşırdım. Belli ki Murat Özdemir yeterince iyileştiğini düşündü. Bir video çekerek özür dilediğine göre... 

"Hatta Acun Ilıcalı'dan..."

"Hatta Acun Ilıcalı'dan..."

Hastanede tedavi altına alınan Murat Özdemir, yaptıklarından pişman olduğunu söylüyor videoda.

"Yaşanmaması gereken bir olay yaşandı. 3 yıldır bakmakta olduğum papağanımla ilgili video çektim ve kötü sonuçlar doğdu. Bundan dolayı herkesten, hayvan haklarından, papağanımdan, insanlardan, hatta Acun Ilıcalı'dan çok özür diliyorum..."

Tabii ki özür dilemeliydi

Tabii ki özür dilemeliydi

Murat Özdemir, özür dilemesi gerektiği için özür diledi. Aksi bir seçeneği zaten yoktu. Toplumda daha fazla infial yaratmaması için pişmanlığını muhakkak paylaşmalıydı.

Fakat bu açıklamada, içime sinmeyen bazı soru işaretleri var.

'Hayvan hakları'ndan özür dilemek

'Hayvan hakları'ndan özür dilemek

'Hayvan hakları'ndan özür diliyor Murat Özdemir.

'Hayvan haklarına duyarlı insanlar'dan değil, bir tanım olarak 'hayvan hakları'ndan özür diliyor. Beni ilk şaşırtan şey bu.

Papağanına işkence yaptığı için üzgün değil de, tepki çektiği geri adım atıyor gibi geldi bana. Eğer öyleyse, bu da çok problemli.

Videoda detay yok

Videoda detay yok

İkinci problem de Acun Ilıcalı özrü... "Tribünlere oynamak" tam olarak bu değil midir?

Eğer Murat'ın hiçbir beklentisi olmasaydı, samimi davranırdı. Ama ben bu videoda samimiyet göremedim. Sanki kabataslak olayları toparlamak istiyor, hiçbir konuda detaya girmiyor ve gereksiz bir Acun Ilıcalı referansı veriyor. 

'Özrü kabahatinden büyük'

'Özrü kabahatinden büyük'

Kısacası, özrü kabahatinden büyük... Böyle yapacaktıysa, hiç yapmasaydı! Ya da kendini unuttursaydı. Tamamen iyileştikten sonra sakince, samimiyetle özür dileyip gönül alsaydı...  

Araya bir başkasının ismi karışınca bu özür videosu değil, 'gönderme' videosu oluyor. "İşsiz kaldım abi, yardım edin, temize çıkartayım kendimi" demek gibi bir şey... Acun Ilıcalı'nın yerinde olsam, videoyu böyle yorumlardım açıkçası.

Murat Özdemir'in açıklamasını samimi bulmadım. Evet belki özür diledi ama artık çok geç. Üstelik hata üstüne hata yapmaya da devam ediyor... Keşke bir yanlışını düzeltmek isterken bir başka yanlış daha yapmasaydı...

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak