Daha Dolgun Dudaklar

Daha dolgun dudaklar mı istiyorsunuz?

Her insanın içten içe görünüşüyle ilgili ufak da keşkeleri vardır. Eğer dudaklarınızla ilgili keşkeleriniz varsa… Yani dudaklarınız ince bir görünüme sahipse ve güldüğünüzde kayboluyorsa… Yaşlandıkça dudağınız inceliyorsa… Kendinizi dudağınız hakkında rahatsız hissediyorsanız… İnce dudaklarınız yüzünüze sinirli ve gergin bir ifade veriyorsa… Hiç çekinmeden uzman bir doktora gidin ve estetik cerrahinin size sunduğu mucizelerden faydalanın.

Nasıl dolgunlaştırılır?

Dudak dolgusu yöntemiyle… Kullanılan dolgu maddesi kolajenden elde edilen yumuşak jölemsi malzemedir. Dolgunun kullanım yerine ve şekline göre birkaç çeşidi var. Biz bunları kalıcı ve kalıcı olmayan şekilde iki ana çeşide ayırıyoruz. Kalıcı dolgular geri dönüşümü olmadığı için güvenli çok güvenli değildir. Bu yüzden de çok gerek duyulmadıkça kullanılmamaktadır.

Kalıcı olmayan dudak dolgusunda ise sağlık kuruluşları tarafından onaylı kalıcılığı 6 ay ile 2 yıl arasında değişen son derece güvenilir olan maddeler tercih edilmeli. Kullanılan dolgunun kalitesi, yapılan işin kalitesini de artırmakta; dolayısıyla yapılan işlemlerde doğal ve güzel görüntü yakalanabilir. Ayrıca istenilen doğal görüntüyü elde etmek için gereken diğer faktörler ise doktorun kullandığı teknik, kullanılan ekipmanın yeterli olmasıdır. Bunların herhangi birinin eksik olması, dolguda oluşabilecek kötü senaryoları doğurmaktadır.

Dudak tasarımı hakkında

Nasıl şekil verildiğini kısaca açıklamak gerekirse, dudağın çizgisi ve kalınlığı belirli olduğu için bu bölgelerin herhangi bir şekilde artırılması mümkün değildir. Bu yüzden işlemin amacı mevcut dudağa en az noktaya, düşük miktardaki dolguların doğru yerleştirilerek hacim kazandırmaktır. Bunu da en iyi şekilde yapabilmek için doğru analiz ve yöntemler kullanılır.

Sonuç olarak estetik cerrahinin hedefi kişiyi en uygun dolgunluğa ve şekle sahip dudaklara sahip olma imkanı sunmaktır. Dudak dolgusunun doğal görünümle sonuçlanması için alanında uzman bir estetik cerrahtan destek alabilirsiniz?

Sevgiyle kalın.

Op. Dr. Güncel Öztürk

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

www.guncelozturk.com