Geri Dön

Son dakika! Devlet erkanı Anıtkabir'i ziyaret etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman ve beraberindeki heyet, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti. Daha sonra 1. Meclis'te tören düzenlendi.

Son dakika! Devlet erkanı Anıtkabir'i ziyaret etti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. yıl dönümünde ilk tören Anıtkabir’de gerçekleştirildi. Törene TBMM Başkanı Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bakanlar ve milletvekilleri katıldı. Aslanlı Yol’dan yürüyen Kahraman ve beraberindeki heyet, Atatürk’ün mozolesine geldi. Kahraman’ın mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Misak-ı Milli kulesine geçen Kahraman, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı: “Ulu Atatürk; aziz milletimizle dayanışma içinde milli mücadelemizin zaferle neticelenmesini sağlayan TBMM’nin açılışının 98’inci yılını kutluyoruz. İlk başkanlığını yaptığınız TBMM, ülkemizin istikbal mücadelesinin merkezi olarak büyük bir inanç ve fedakarlık içinde görevini sürdürmektedir. Milli iradenin tecelli ettiği TBMM Başkanlık Divanı üyeleri olarak, ülkemizi ve milletimizi geliştirmek ve daha ileri gitmesini temin etmek hususundaki hedeflerimize ulaşmak için azim ve gayretle çalışmaktayız. ‘Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ şuuruyla çalışan TBMM, milletimizin güvenini boşa çıkarmayacaktır. Türkiye, daha da gelişecek ve daima ileri gidecektir. Bu duygu ve düşüncelerle sizi anıyoruz"

TBMM'nin kuruluşunun 98.yılında 1.Meclis'te tören düzenlendi. Meclis Başkanı İsmail Kahraman daha sonra 1. Meclis'teki Anma Töreni'ne katıldı. Kahraman, "TBMM'nin 98. yılını kutlamak vesilesiyle bir aradayız. 26 Ağustos 1071 tarihinde bir Cuma günü kazandığımız Malazgirt Zaferiyle anadoluya akın eden ecdadımıza karşı yüzlerce yıllık haçlıların planı bozulmuştur. Ortak inanç, tarih, medeniyet etrafında kenetlenmiş bir milletiz. Bu bizleri bir arada toplayan manevi değerleri hiçbirini terk edemeyiz, hiçbirini de terk edilmesine müsaade edemeyiz. " şeklinde konuştu.

Cinayetin arkasından eski karısı ve yeğeni çıktıKahramanmaraş'ta 11 bıçak darbesi ile öldürülen Murat Firdevsoğlu cinayetini araştıran Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, cinayet anında olay yerinde bulunan Firdevsoğlu'nun bir süre önce boşandığı ancak birlikte yaşamaya devam ettiği eşi Hatice T.'yi (34) ifadesini almak üzere emniyete götürdü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber