Tan Taşçı'nın yeni albümü Bana Aşktan Söz Etme nasıl olmuş?

13 yıllık müzikal kariyerine 4 single ve 7 albüm sığdıran Tan Taşçı, pesleri hacimli, tizleri ise tüylerimizi diken diken eden ses aralığı, sahnesi ve klipleriyle adından sıkça söz ettiren başarılı bir erkek vokal. Son albümünü 2016 yılında 'Sevmek Yetmiyor Bazen' ile bizlerle buluşturarak 1 yıllık bir aranın ardından sevenlerini selamladı. Geçtiğimiz günlerde ise, 8. stüdyo albümü 'Bana Aşktan Söz Etme'yi kendi müzik şirketi olan TCTVL etiketiyle yayınladı.

Tan Taşçı'nın yeni albümü Bana Aşktan Söz Etme nasıl olmuş?

Tan Taşçı'nın yeni albümü 'Bana Aşktan Söz Etme'de versiyon ile beraber toplamda 7 şarkı var. Tan Taşçı, bu sefer değişik sularda yüzüyor. Dünya müziğiyle, kendi müziğini harmanlayarak 'new age' ve 'ethnic & elektronik' ögeler taşıyan, aslında Taşçı için bir deneme albümü bu. İsim annesi ise, ünlü söz yazarı ve besteci Şehrazat.

Albümün çıkış şarkısı olarak lanse edilen 'Aşksa Gel', ilk dinleyişte sarmayabilir ama bu sound’u takip eden, seven kesim varsa hoşuna gideceğini düşünüyorum..

Tan Taşçı’nın alaturka söylemesine yabancı değiliz tabii. "Söylese de dinlesek" diyen kemik kitlesini memnun edecek bir şarkı var albümde: 'Hafız'.  Vokal performası on numara beş yıldız.  Sezgin Gezgin düzenlemesi de Taşçı diskografisini zenginleştiriyor.

 

 

Albümün en dikkat çeken ve beni yükselten şarkısı ise 'Zora Sarıldık'.

Gerek düzenlemesi, gerek vokali ve Catwork’un Avrupai düzenlemesiyle bambaşka bir Tan dinleyeceksiniz bu şarkıda. Eğer üstüne gidilirse iyi bir konuma gelir bu parça.

Bir diğer dikkat çeken şarkı ise 'Yar Elinden'.  Akustik formatlı Okan Akı düzenlemesiyle dinleyicilerini fazlasıyla doyuruyor..

'Ne Olursan Ol Gel' ve 'Yalan' şarkıları ise albümün dinamosunu belirliyor.

Albümün görselleri Mustafa Sarıkaya, kartonet tasarımı ve illüstrasyonu ise Onur Özışık imzalı. Tan Taşçı'nın bu zamana kadarki en değişik kartonet çalışmalarından biri olmuş. Dijital booklet'ten gördüğüm kadarıyla az fotoğraf kullanılmış.

Velhasıl kelam; umarım albümdeki şarkılar kliplenir de hem bizi hem de sevenlerini memnun eder.

Bu makaleye ifade bırak