Star’daki “Yol Arkadaşım” bende “keşke böyle bir yerde yaşasam” duygusu uyandırmıştı. Ayla ile Suat’ın çocukluktan gelen ve dizi içinde çok güzel işlenen bir sevdaları vardı. Bir şekilde, yasak olmuş ama o içtenliğini hiç kaybetmemiş, hani çok uzun yıllar sonra da karşılaşsan unutmamış olduğun bir aşk.
Böyle cümleleri yazdıran bir dizi sonradan kanal değiştirdi. Yeni kanalında yayınlanan son bölümde baktım, Suat ile Ayla ayrıldılar. Bu ayrılık nasıl diyeyim, bu dizinin konseptine yakışmıyor. Başka bir şey bulunmalıydı eğer, heyecan yaratılmak isteniyorsa. Bu küçük kasabada, her bireyin birbirini tanıdığı bir ortamda, bir de karakterler, bu ayrılığın, seyirci üstünde inandırıcı olmasını sağlamıyor. Nasıl diyeyim, çocuk ruhlu iki oyuncu...
Hani bu işin raconu mesela, “Binbir Gece”de var. Ayrılıyorlar, barışıyorlar, ama bu anlar gerçekten inandırıcı. Şimdi izlerken iki yaramaz çocuk birbirlerine kızmışlar, “Bana ne ben de gidiyorum” demişler gibi. Ayla’nın eşi ve onun sevgilisiyle yaşadıkları mesela daha inandırıcıydı. Hani “Dondurmam Gaymak” havasında bir dizi bu...

Nejat Uygur...
Süheyl ve Behzat’ı Kanaltürk’te Ebru Akel’in programında gördüm. Ebru Akel bana göre, televizyondaki en iyi kadın sunuculardan biridir. Süreli bir programa başlamış. Laf döndü dolaştı, Nejat Uygur’a geldi. Şimdi evdeymiş ve iyiymiş. Ama daha ayağa kalkamamış. Uygur kardeşlerin anlattıkları bir ayrıntı “sanatçı kimdir?” sorusunun da cevabı oluyordu. Nejat Uygur, gündüzleri uyuyormuş ve saat sekiz olduğunda mutlaka kalkıyormuş. Çünkü hayatı 20.00’de tiyatroda olmak ve saat 21.00’de oyun oynamak üzerine kurulu.
Kumpanyaların, sahne terinin, yollarda geçen ömrün ve saat dokuz olduğu zaman sahnede olmanın bir yaşamı. Gözünü her zaman açtığında hayatın saat sekizde başlaması. Çünkü hayat sahnenin üstü ve onun bir yelkovanla akrebi var... Klasik olacak, ama hani derler ya, “iki damla gözyaşı” bana sormadan gözlerimden akıverdi... Sen çok yaşa Nejat Uygur. 

Sadece Müjdat Gezen değil!
Hatırlıyorum Müjdat Gezen “Genç Bakış”ta devletten yardım almayan tek tiyatronun kendisinin olduğunu söylemişti. Uygur kardeşlerin de tiyatrosu var. Onlar söyledi “Bizim tiyatromuz da tek kuruş para almıyor”... Müjdat Gezen’in kendilerini unuttuğu, yoksa aralarında kesin bir sorun olmadığının da altını çizdiler.

Kurtlar’da Polat ne olacak?
Fragmanlara bakınca “Kurtlar Vadisi Pusu”da bu hafta Polat Alemdar ile İskender’in karşı karşıya geldiklerini göreceğiz. Hatta, Polat bir hamlede bulunuyor ama arkadan bir darbe geliyor ve yere düşüyor. Gelişmeleri göreceğiz. Ama Polat’a bir şey olmaz. O kadar sansasyon da olacak yani!