Geri Dön
DünyaCezayir, Libya’ya 200 megavat elektrik ulaştırılacağını açıkladı

Cezayir, Libya’ya 200 megavat elektrik ulaştırılacağını açıkladı

Cezayir Devlet Elektrik ve Gaz Şirketi Sonelgaz, önümüzdeki iki gün içerisinde Libya’ya 200 megavat elektrik ulaştırılacağını duyurdu.

Cezayir, Libya’ya 200 megavat elektrik ulaştırılacağını açıkladı

 

Sonelgaz tarafından yapılan yazılı açıklamada, şirket CEO’su Tahir Balhura’nın beraberindeki üst düzey yöneticiler ve teknik ekiplerle gittiği Trablus’ta Libya Genel Elektrik Şirketi (GECOL) Yönetim Kurulu Başkanı Viam el-Abdeli ile bir araya geldiği kaydedildi. 

Açıklamada önümüzdeki iki gün içerisinde Cezayir’den Tunus’un elektrik şebekesi kullanılarak Libya’ya 200 megavat elektrik taşınması için imzaların atıldığı bildirildi. 

Sonelgaz CEO’su Balhura’nın, “Cezayir ile Libya arasında doğrudan elektrik bağlantısının gerçekleştirilmesinin tarihi bir karar olduğuna” vurgu yaptığı ifade edildi.

Yunanistan'dan Türkiye'ye yardım yalanı! Dışişleri kaynakları tek tek açıkladıTürkiye'deki yangın felaketi devam ederken Yunanistan'ın, Türkiye'ye itfaiye uçağı göndermeye hazır olduklarını, ancak buna olumlu bir yanıt alamadıkları iddialarını Dışişleri kaynakları yalanladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet