Geri Dön
DünyaGazze Şeridi açıklarına füze düştü! Balıkçılar hayatını kaybetti

Gazze Şeridi açıklarına füze düştü! Balıkçılar hayatını kaybetti

Gazze'nin güneyindeki balıkçı teknesine bir füzenin isabet ettiği bildiriliyor. Bölgeyi abluka altında tutan İsrail, füzenyle bağlantısı olmadığını savunuyor.

Gazze Şeridi açıklarına füze düştü! Balıkçılar hayatını kaybetti

İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi açıklarına füze düşmesi nedeniyle üç Filistinli balıkçı yaşamını yitirdi.

Filistinli Balıkçılar Sendikası Başkanı Nizar Ayyaş, Gazze'nin güney bölgesi açıklarında bulunan balıkçı teknesine bir füzenin isabet ettiğini belirtti.

Teknede bulunan Filistinli balıkçıların hayatını kaybettiğini aktaran Ayyaş, füzenin nereden atıldığını henüz bilmediklerini kaydetti.

Öte yandan İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, üç balıkçının yaşamını yitirdiği olayla bağlantılarının olmadığı ifade edildi. Açıklamada ayrıca, İsrail ordusunun bulgularına göre balıkçıların ölümüne neden olan olayın Gazze içindeki bir patlamadan kaynaklandığı savunuldu.

Gazze'deki Sağlık, İçişleri ve Ulusal Güvenlik bakanlıklarından ise konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

İran uyruklu mimar kadını dakikalarca darbettiSosyal medyada bir kullanıcı, annesi ve kendisinin 2 yıldır şiddete ve tehdite maruz kaldığını öne sürüp, darp görüntüleri paylaştı. Görüntülerde bir kadını tokat ve tekmelerle darp eden saldırganın, "Seni öldürsem de ben ceza yemem. Haberin olsun. Alacağım ceza en fazla 3-5 ay. Her şeyi göze alıyorum" sözleri dikkat çekti. Adana Valiliği, sosyal medyada yer alan görüntülerde şiddete uğrayan kadın hakkında "Önleyici tedbir kararı" uygulandığını, gözaltına alınan eşinin çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandığını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet