Gazze Şeridi

Gazze Şeridi

Son dakika Gazze Şeridi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Gazze Şeridi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Gazze Şeridi haber sayfamızda...

Gazze Şeridi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.649 gazze şeridi haberi bulunmuştur.
Ateşkese rağmen sinirler gergin
Ateşkese rağmen sinirler gergin İsrail’in Filistin İslami Cihat Örgütü’ne yönelik olduğunu söyleyerek Gazze Şeridi’ne düzenlediği yoğun saldırıların ardından pazar gecesi Mısır arabuluculuğunda yürürlüğe giren ateşkes sürerken, bölgede sinirlerin gergin olduğu belirtiliyor.
9.08.2022Dünya
AK Parti Sözcüsü Çelik: Amaçlananın ne olduğunu biliyoruz, izin vermeyiz
AK Parti Sözcüsü Çelik: Amaçlananın ne olduğunu biliyoruz, izin vermeyizAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, YAŞ kararlarına yönelik eleştirilere, “Bunlar önceki kararları da eleştiriyor. Arzu ettikleri siyasete müdahale eden bir mekanizma. Birileri Yassıada zihniyetini diriltme çabasında” yanıtını verdi. Sözcü Çelik, cemevi saldırılarına ilişkin olarak, "Amaçlarının ne olduğunu biliyoruz, izin vermeyiz" açıklamasında bulundu. Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Yüksek Seçim Kurulu’nun elinde olmayan seçmen bilgilerinin kendilerinde olduğuna yönelik açıklamalarına tepki gösterdi.
8.08.2022Siyaset
Filistin’de ağır bilanço: 43 ölü
Filistin’de ağır bilanço: 43 ölüİsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik başlattığı saldırıların bilançosu ağırlaşıyor. Nitekim 3 günde 43’ten fazla kişi ölürken, 360 yaralı var... Taraflar arasında ateşkes sağlanırken, BM’ye, İsrail saldırılarının araştırılması isteği iletildi.
8.08.2022Dünya
İsrail, Filistin ile yapılacak ateşkesi doğruladı
İsrail, Filistin ile yapılacak ateşkesi doğruladıGazze’ye yönelik 3 gündür devam eden saldırılarının ardından İsrail, taraflar arasındaki ateşkesin yerel saatle 23.30’da başlayacağını doğruladı. 3 gündür devam eden saldırıların ardından taraflar arasındaki ateşkes başladı.
7.08.2022Dünya
Filistin ve İsrail arasındaki ateşkes için yeni saat verildi
Filistin ve İsrail arasındaki ateşkes için yeni saat verildiİsrail’in Gazze’ye yönelik 3 gündür devam eden saldırılarının ardından İsrail ve Filistin'in, Mısır’ın arabuluculuğunda yaptıkları görüşmeler sonucunda taraflar arasındaki ateşkesin yerel saatle 23.30’da başlayacağı öne sürüldü.
7.08.2022Dünya
Gazze'deki İsrail saldırılarında ölü sayısı artıyor!
Gazze'deki İsrail saldırılarında ölü sayısı artıyor!Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarında can kaybının 41’e yükseldiğini açıkladı. İsrail'in "Şafak Vakti" operasyonu ismini verdiği saldırılarla ilgili Al Jazeera televizyonu, Mısır arabuluculuğunda taraflar arasında ateşkesin sağlandığını duyurdu.
7.08.2022Dünya
Gazze'deki İsrail saldırılarında ölü sayısı artıyor
Gazze'deki İsrail saldırılarında ölü sayısı artıyorİsrail uçaklarının Gazze Şeridi'ndeki saldırıları üçüncü gününde de devam ederken, ölü sayısının 32'ye ulaştığı açıklandı. İsrail'in "Şafak Vakti" operasyonu ismini verdiği saldırılarla ilgili Al Jazeera televizyonu, Mısır arabuluculuğunda bu akşam yerel saatle 20.00'de devreye girecek bir ateşkesin ilan edileceğini duyurdu.
7.08.2022Dünya
İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırısında can kaybı 24’e yükseldi
İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırısında can kaybı 24’e yükseldiFilistin Sağlık Bakanlığı, İsrail tarafından Gazze Şeridi’ne yönelik düzenlenen saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 24’e, yaralı sayısının ise 203’e yükseldiğini açıkladı.
6.08.2022Dünya
İsrail: "Gazze’de 7 farklı nokta tank ve zırhlı birliklerle vuruldu"
İsrail: "Gazze’de 7 farklı nokta tank ve zırhlı birliklerle vuruldu"İsrail ordusu, Gazze Şeridinde Filistin İslami Cihat Örgütü’ne bağlı olduğu gerekçesiyle sabah saatlerinden itibaren 7 ayrı noktanın tank ve zırhlı birliklerle vurulduğunu duyurdu.
6.08.2022Haberler
İsrail sivil yerleşim noktalarını vurmaya devam ediyor
İsrail sivil yerleşim noktalarını vurmaya devam ediyorİsrail, Gazze Şeridi'ndeki Şeyh Aclin bölgesini vurdu. Dünden beri devam eden saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 12'ye yükseldi.
6.08.2022Dünya
İsrail'in Gazze Şeridi saldırılarında can kaybı artıyor!
İsrail'in Gazze Şeridi saldırılarında can kaybı artıyor!İsrail'in dün Gazze Şeridi'ne başlattığı hava saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi.
6.08.2022Dünya
İsrail’den Gazze Şeridi’ne füze saldırısı
İsrail’den Gazze Şeridi’ne füze saldırısıFilistin, İsrail güçlerine ait savaş uçakları tarafından Gazze Şeridi’nin farklı bölgelerine füze saldırısı düzenlendiğini açıkladı.
5.08.2022Haberler
İsrail’in Gazze Şeridi'ne saldırısında can kaybı 10’a yükseldi
İsrail’in Gazze Şeridi'ne saldırısında can kaybı 10’a yükseldiFilistin Sağlık Bakanlığı, İsrail tarafından Gazze Şeridi’ne yönelik düzenlenen saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 10’a, yaralı sayısının ise 55’e yükseldiğini açıkladı. Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Gazze'ye yönelik düzenlediği hava saldırılarını şiddetle kınadıklarını bildirdi.
6.08.2022Dünya
İsrail Gazze Şeridi'ni vurdu: 4 ölü, 19 yaralı
İsrail Gazze Şeridi'ni vurdu: 4 ölü, 19 yaralıİsrail Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İsrail Savunma Kuvvetleri, Gazze'deki Filistin İslami Cihat Örgütü'nün doğrudan tehditlerinin ardından Gazze Şeridi'ni vuruyor. Sivil yerleşim noktasında özel durum ilan edildi" ifadeleri kullanıldı. Saldırıda 4 kişi hayatını kaybetti, 19 kişi de yaralandı.
5.08.2022Haberler
Filistin Hakkında Bilgiler; Filistin Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Filistin Hakkında Bilgiler; Filistin Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı20. yüzyıldan günümüze kadar Yahudi ve Arap milletler arasında mücadeleye neden olan Filistin, 15 Kasım 1988 tarihinde Cezayir'de bağımsızlığı ilan edilen bir ülkedir. Doğu Akdeniz ve Orta Doğu’da toprakları bulunmaktadır. Filistin; Hristiyan, Müslüman ve Yahudiler için kutsal toprak olarak sayılmaktadır. İşte, Filistin hakkında tüm merak edilenler.
6.01.2022Tatil
İsrail Hakkında Bilgiler; İsrail Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
İsrail Hakkında Bilgiler; İsrail Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkıİsrail veya resmi adı ile İsrail Devleti, Batı Asya'da ve Kızıldeniz'in kuzeyinde yer alan bir ülkedir. Kuzeyinde Lübnan, kuzeydoğusunda Suriye, doğusunda Ürdün ve hem batı hem de doğusunda yer alan Filistin toprakları Gazze Şeridi ve Bati Şeridinin de aynı zamanda komşusudur. İsrail'in yüz ölçümü küçük olmasına rağmen içerisinde farklı coğrafi çeşitlikler görünmektedir. İsrail'in teknoloji ve bilim merkezi Tel Aviv, başkenti ise Kudüs'tür. Ancak İsrail Devletinin Kudüs üzerindeki gücü birçok devlet tarafından tanınmamakta ve yok sayılmaktadır. İşte, İsrail hakkında merak edilen tüm detaylar.
5.01.2022Dünya
İsrail’den Gazze’ye saldırı
İsrail’den Gazze’ye saldırıGazze Şeridi'nden atılan roketlere misilleme olarak İsrail ordusunun, önceki gece Filistin topraklarındaki Hamas'a ait hedeflere hava saldırısı düzenlediği bildirildi.
3.01.2022Dünya
Son dakika... Haritayı manşetten verdiler! Taşlar yerinden oynadı
Son dakika... Haritayı manşetten verdiler! Taşlar yerinden oynadı'Tek bir yanlış hareket' başlığını kullanan İran gazetesi, İsrail ve ABD'ye bir haritayla yanıt verdi. Haritadaki bazı noktalar Lübnan topraklarında ve Batı Şeria'daki Filistin şehirlerinde.
15.12.2021Dünya
Hamas lideri: Türkiye'nin Filistin davasında kilit bir rolü var
Hamas lideri: Türkiye'nin Filistin davasında kilit bir rolü varHamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Türkiye'nin Filistin davasına yönelik siyasi düzeyde kilit bir rolü olduğunu söyledi. Heniyye, Türk halkı ve insani yardım kuruluşlarının Filistin halkına sağladığı insani destekten övgüyle söz etti.
21.11.2021Dünya
İsrail saldırılarında 3 kızını kaybeden Filistinli doktorun mücadelesi sürüyor
İsrail saldırılarında 3 kızını kaybeden Filistinli doktorun mücadelesi sürüyorİsrail'in 2009'da Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılar sırasında 3 kızını kaybeden Filistinli doktor İzzeddin Ebu Ayş'ın Tel Aviv yönetimine karşı açtığı davanın duruşması İsrail Yüksek Mahkemesinde görüldü.
15.11.2021Haberler
İsrail saldırılarında 3 kızını kaybeden Filistinli doktorun mücadelesi sürüyor
İsrail saldırılarında 3 kızını kaybeden Filistinli doktorun mücadelesi sürüyorİsrail'in 2009'da Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılar sırasında 3 kızını kaybeden Filistinli doktor İzzeddin Ebu Ayş'ın Tel Aviv yönetimine karşı açtığı davanın duruşması İsrail Yüksek Mahkemesinde görüldü.
15.11.2021 Dünya
Haaretz: İsrail 13 katlı binayı bile bile vurdu
Haaretz: İsrail 13 katlı binayı bile bile vurduİsrail ordusunun mayıs ayında Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılar sırasında İsrailli üst düzey komutanların yabancı basın kuruluşlarına ait ofislerin bulunduğunu öğrenmelerine rağmen 13 katlı Cela binasına saldırı emri verdiği bildirildi.
8.11.2021Dünya
İsrail güçlerinin gözaltı baskınlarında çatışma: 4 Filistinli hayatını kaybetti
İsrail güçlerinin gözaltı baskınlarında çatışma: 4 Filistinli hayatını kaybettiİsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria'nın farklı bölgelerine düzenlediği gözaltı baskınlarında çıkan çatışmalarda 4 Filistinlinin yaşamını yitirdiği, en az 5 kişinin de yaralandığı bildirildi.
26.09.2021Dünya
İsrail'de Demir Kubbe paniği! ABD bütçeden çıkardı
İsrail'de Demir Kubbe paniği! ABD bütçeden çıkardıİsrail, Demir Kubbe hava savunma sistemleri mühimmatının tedariki için ABD'den alacağı yardımın ABD kongresindeki Demokrat Partililerin çabaları sonucu geçici bütçe metninden çıkarılmasıyla büyük bir güvenlik endişesiyle karşı karşıya kaldı.
23.09.2021Dünya
İsrail savaş uçakları Gazze Şeridi'ne saldırı düzenledi
İsrail savaş uçakları Gazze Şeridi'ne saldırı düzenlediİsrail ordusu abluka altındaki Gazze Şeridi'ne hava saldırısı gerçekleştirdi.
13.09.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Gazze Şeridi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.