Geri Dön

İngiltere’de felaket endişesi

Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) mutasyona uğradığı İngiltere, her geçen gün artan vaka ve ölümlerle mücadele ederken, Kraliyet’in ömrünü simgeleyen kuzgunlardan da kötü haber geldi. Londra Kulesi’nde yaşayan kuzgunlardan biri ortadan kayboldu. İngilizlerin inanışına göre, kulede altıdan daha az kuzgunun kalması Birleşik Krallık için potansiyel bir felaketin habercisi...

İngiltere’de felaket endişesi

İnanışa göre kuledeki kuzgunların sayısının altıdan daha az olması Birleşik Krallık’ın çökmesi anlamına geliyor.

Guardian’a konuşan Londra Kulesi’nin kuzgun eğitmeni Christopher Skaife, Merlina adlı kuşun uzun bir süre önce kaybolmasının ardından öldüğünün varsayıldığını söyledi. Skaife, “Merlina özgür ruhlu bir kuzgun ve daha önce pek çok kez kuleyi terk edip geri döndü. Ancak uzun zamandır ortada yok ve öldüğünden şüpheleniyorum” ifadelerini kullandı.

Merlina’nın ortadan kayboluşuyla kuledeki kuzgunların sayısı yediye düştü. Efsaneye göre iki kuzgun daha ölürse kule ve İngiliz Krallığı’nın düşeceğine inanılıyor.

Kral II. Charles’ın emriyle koruma altına alınan kuzgunlar yaklaşık dört yüz yıldır özel eğitmenler tarafından yetiştirilip dikkatle izleniyor.

Seyir halinde alev aldı! Karayolunda korku dolu anlarDiyarbakır'da, seyir halindeyken motor kısmından yanmaya başlayan otomobil, kullanılamaz hale geldi. Alevler, itfaiye ekiplerince söndürülürken, bu anlar da cep telefonu kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet