Geri Dön

İsrail 14 yaşındaki Filistinli'yi öldürdü!

İsrail askerlerinin, Gazze sınırındaki protesto gösterilerine müdahalesinde yaralanan 14 yaşındaki Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail 14 yaşındaki Filistinli'yi öldürdü!

İsrail askerlerinin, Gazze sınırında ABD’nin Kudüs’ü "İsrail’in başkenti" olarak tanıma kararına tepki için düzenlenen gösterilere müdahalesinde yaralanan Filistinli Muhammed Sami Dehduh bugün yaşamını yitirdi.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, İsrail askerlerinin saldırısında ağır yaralanan 14 yaşındaki Dehduh'un vefat ettiğini belirtti.

Dehduh, geçen cuma günü Gazze'nin doğu sınırında düzenlenen gösterilerde İsrail askerlerinin kullandığı merminin göğüs kısmına isabet etmesi sonucu ağır yaralanmıştı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs'ü "İsrail’in başkenti" olarak tanımasından bu yana, başta işgal altındaki Doğu Kudüs olmak üzere, Batı Şeria'nın çeşitli yerlerinde ve Gazze sınırında gösteri düzenleyen Filistinlilere İsrail güvenlik güçlerinin müdahalelerinde 15 Filistinli öldürüldü, yüzlerce Filistinli yaralandı.

Beyaz Saray'dan olay görüntüler!ABD Başkanlık Seçimleri'yle ilgili tartışmalar sürerken, Trump’tan son dakika açıklaması geldi. ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da düzenlenen ve son derece kalabalık olduğu dikkat çeken Noel resepsiyonunda, dört yıl daha başkanlık görevinde kalacağı ile ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet