Kudüs

Kudüs

Son dakika Kudüs haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kudüs gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kudüs haber sayfamızda...

Kudüs

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.653 kudus haberi bulunmuştur.
Son dakika: Türkiye'den Honduras'ın 'Kudüs' kararına tepki
Son dakika: Türkiye'den Honduras'ın 'Kudüs' kararına tepkiGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanlığı, Honduras'ın Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını kınadı.
24.06.2021Gündem
Son dakika... Honduras İsrail'e boyun eğdi, Kudüs'te büyükelçilik resmen açılıyor
Son dakika... Honduras İsrail'e boyun eğdi, Kudüs'te büyükelçilik resmen açılıyorOrta Amerika ülkesi, ABD ve diğer müttefiklerini takip edip İsrail Büyükelçiliği'ni başkent Tel Aviv'den Kudüs'e taşıdığını resmen duyurdu.
24.06.2021Dünya
İran, ABD'yi 'basındaki bağımsız sesleri susturmakla' suçladı
İran, ABD'yi 'basındaki bağımsız sesleri susturmakla' suçladıİran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, aralarında İran devlet televizyonuna ait olanların da bulunduğu bazı internet sitelerine el koyan ABD'yi "bağımsız sesleri susturmakla" suçladı.
23.06.2021Dünya
Kudüs’e kutsal yolculuk rotası Sille
Kudüs’e kutsal yolculuk rotası SilleBeş bin yıldır insanların yaşadığı bir yerleşim yeri olan Sille, yüzlerce kilometre ötesindeki İstanbul ile güçlü bir bağa sahip. Günümüzde Konya'nın Selçuklu ilçesine bağlı tarihi bir yerleşim olan Sille'de bulunan Aya Elenia Kilisesi'nin kurucusu İstanbul'u Roma'nın başkenti yapan İmparator Konstantin'in annesidir. Karakteristik yapılarıyla dikkat çeken Sille, binlerce yıllık geçmişinden aldığı mirası günümüze ve hatta geleceğe taşıyor. İstanbul’dan Kudüs’e hac yolculuğu üzerinde bulunan Sille’ye bu özelliği sayesinde Roma döneminde de büyük bir önem atfedilmiş.
23.06.2021Tatil
Adın geçer şiiri - Dursun Ali Erzincanlı
Adın geçer şiiri - Dursun Ali ErzincanlıDursun Ali Erzincanlı, Abdurraman Şerif Beygu İlköğretim Okulu’nu bitirdikten sonra, bir bölümü Gürcükapı Camii’nde, diğer bölümü de Erzurum Müftülüğü’nde olmak üzere üç yıl Kur’an kursunda öğrenim gördü. Erzurum İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arşivcilik Bölümü’nü kazanması nedeniyle ailesiyle birlikte İstanbul’a geldi. Üniversite öğreniminin ilk yılında Yönetmen Mesut Uçakan’ın yanında çalışmaya başlayan Erzincanlı, Kelebekler Sonsuza Uçar ve Ölümsüz Karanfiller sinema filmlerinde sanat grubunda görev aldı. Özel radyoların yayın hayatına girmesinden kısa bir süre sonra radyoculuk kariyeri başladı. 2000'li yıllarla birlikte şair eserlerini bestelemeye başladı.
23.06.2021Şiirler
Daralan vakitler şiiri - Cahit Zarifoğlu
Daralan vakitler şiiri - Cahit ZarifoğluCahit Zarifoğlu, İkinci Yeni şiiri anlayışındadır. Şiirlerinde madde-ruh ikilemi ve çatışması, Batıya karşı başkaldırı vardır. Cahit Zarifoğlu’nun eserlerinde bir ideolojinin savunuculuğu yoktur ve didaktik tarzda olmamıştır. İslam, aşk, kadın onun şiirlerinde ele alınmıştır. Daralan vakitler isimli şiirinde Cahit Zarifoğlu, Filistin ve Lübnan'da İsrail tarafından uygulanana şiddeti kaleme almıştır. Şair, İsrail şiddetinin etkilerinden bahsederken diğer yandan da Müslüman aleminin Filistin'e sahip çıkmadığını anlatmaktadır.
23.06.2021Şiirler
ABD, İran merkezli bazı internet sitelerine el konulduğunu doğruladı
ABD, İran merkezli bazı internet sitelerine el konulduğunu doğruladıABD Adalet Bakanlığı, aralarında İran devlet televizyonuna ait Arapça ve İngilizce yayın yapanların da bulunduğu bazı internet sitelerine el koydukları iddiasını doğruladı
23.06.2021Dünya
BM: Şeyh Cerrah'taki gelişmeler bizi endişelendiriyor
BM: Şeyh Cerrah'taki gelişmeler bizi endişelendiriyorBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarrec, Doğu Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki son gelişmelerin farkında olduklarını ve buradaki şiddet olaylarının kendilerini çok endişelendirdiğini belirtti.
22.06.2021Dünya
Fanatik Yahudilerden Mescid-i Aksa'ya baskın!
Fanatik Yahudilerden Mescid-i Aksa'ya baskın!İsrail polisinin eşlik ettiği fanatik Yahudiler, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdi.
22.06.2021Dünya
Filistin Devlet Başkanı Abbas'tan Filistinli gruplara çağrı!
Filistin Devlet Başkanı Abbas'tan Filistinli gruplara çağrı!Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Filistinli gruplara yeniden "ciddi diyaloğa" dönme çağrısında bulundu. Abbas, Gazze'nin imarı için Mısır, Ürdün, Katar, diğer kardeş ülkeler ve uluslararası toplumla iletişimin sürdüğünü belirterek, yeniden imarın meşru adresinin Filistin devleti olduğunu bunun için de her yerde tam ve kapsamlı bir duruş sergilenmesi gerektiğini kaydetti.
21.06.2021Dünya
Gerginlik sürüyor! İsrail polisi saldırdı
Gerginlik sürüyor! İsrail polisi saldırdıİsrail polisi, Hazreti Muhammed'e hakaret eden aşırı sağcı Yahudileri protesto için işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinin Şam Kapısı'nda toplanmak isteyen Filistinlilere müdahalede bulundu.
19.06.2021Dünya
Dünya beş ülkenin insafına bırakılamaz
Dünya beş ülkenin insafına bırakılamazBM Güvenlik Konseyi başta olmak üzere küresel sistemin üzerine inşa edildiği ana yapıların çözümün değil, sorunun parçası olduğunu belirten Cumhurbaşkan Erdoğan “Yaklaşık 8 milyar insanın kaderi BMGK daimi üyesi 5 ülkenin insafına bırakılamaz” dedi
19.06.2021Siyaset
Mısır ve İsrail Gazze'de tırmanan gerginliği görüştü
Mısır ve İsrail Gazze'de tırmanan gerginliği görüştüMısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri'nin İsrailli mevkidaşı Yair Lapid ile Gazze Şeridi'nde yeniden yükselen gerilimi görüştüğü bildirildi. Mısırlı Bakan, taraflar arasında gerginliğin tırmanmasına engel olunması ve Filistin topraklarındaki yeniden imar çabalarının ilerletilmesi gerektiğini belirtti.
18.06.2021Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu: Hazımsızlığın ürünüdür
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu: Hazımsızlığın ürünüdürGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu'nun açılışında konuşma yaptı. Türkiye ile ilgili eksen tartışmalarına noktayı koyan Erdoğan, ' Güvenlik Konseyi'nin daha kapsayıcı bir yapıya kavuşturulması gerekiyor. Reform taleplerini dile getiren ülkeleri dışlamaya yönelik gizli - açık baskılar da olabilir. Türkiye ile söylenen eksen tartışmaları bu hazımsızlığın ürünüdür. Tüm insanlık adına hakkı ve adaleti sağlamaya devam edeceğiz. Bunun uzun bir süreç olduğunun bilincindeyiz..' dedi.
18.06.2021Siyaset
Netanyahu'ya 'konutu terk et' ültimatomu
Netanyahu'ya 'konutu terk et' ültimatomuİsrail'in görevdeyken yolsuzluktan yargılanan ilk başbakanına yönelik protestoların başını çeken 'Suç Başbakanı' grubu, 27 Haziran'da dek çıkmazsa Yüksek Mahkeme'ye gideceğine dair Netanyahu'ya rest çekti
18.06.2021Dünya
İsrail polisi Mescid-i Aksa’da Filistinlilere müdahal etti
İsrail polisi Mescid-i Aksa’da Filistinlilere müdahal ettiGelen son dakika haberine göre; İsrail polisi Mescid-i Aksa’da fanatik Yahudilerin Hazreti Muhammed’e hakaretini protesto eden Filistinlilere müdahale etti.
18.06.2021Dünya
Hamas, İsrail'in saldırısı sonrası karşılık verme tehdidinde bulundu!
Hamas, İsrail'in saldırısı sonrası karşılık verme tehdidinde bulundu!Hamas, İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılar sonrası karşılık verme tehdidinde bulundu. İsrail ordusunun Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Gazze ve Han Yunus kentlerine düzenlenen saldırıların, İsrail tarafına gönderilmeye devam eden yanan balonlar nedeniyle gerçekleştirildiği" kaydedildi.
17.06.2021Dünya
Türkiye ile Mısır’dan ortaklaşa Gazze yardımı
Türkiye ile Mısır’dan ortaklaşa Gazze yardımıTürkiye ile Mısır arasındaki ilişkilerde normalleşme adımları sürerken, iki ülke Kızılay teşkilatlarının Filistinlilere ortak yardım göndermeye hazırlandığı bildirildi.
17.06.2021Dünya
Milliyet Arkeoloji Dergisi ile 'Nefes Alın'
Milliyet Arkeoloji Dergisi ile 'Nefes Alın'Kültürel miras bilincinin kazandırılması amacıyla okurlarıyla buluşmaya devam eden Milliyet Arkeoloji Dergisi, Haziran sayısı ile okurlarını yine tarihi bir keşfe çıkarıyor. Aylık yayınlanan Arkeoloji Dergisi’nin üçüncü sayısına Milliyet Gazetesi okurları 20 Haziran Pazar günü gazete ile birlikte ücretsiz olarak ulaşabilecek.
16.06.2021Vitrin
İsrail askerleri Filistinli kadını Doğu Kudüs'te vurdu
İsrail askerleri Filistinli kadını Doğu Kudüs'te vurduİsrail güçlerinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te "araçla ezme girişiminde bulunduğu" iddiasıyla ateş açtığı Filistinli bir kadın yaşamını yitirdi.
16.06.2021Dünya
İsrail polisinden Kudüs’te Filistinlilere müdahale: 33 yaralı
İsrail polisinden Kudüs’te Filistinlilere müdahale: 33 yaralıİsrail polisinin, işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinin çevresinde, aşırı sağcı Yahudilerin Doğu Kudüs'ün Şam Kapısı'nda "Bayrak Yürüyüşü”nü protesto eden Filistinlilere müdahalesinde 33 kişi yaralandı.
15.06.2021Dünya
Yahudi grupların 'bayrak yürüyüşü' planı, Doğu Kudüs'te gerilimi yeniden artırdı
Yahudi grupların 'bayrak yürüyüşü' planı, Doğu Kudüs'te gerilimi yeniden artırdıİsrailli aşırı sağcı Yahudi gruplar, Salı günü Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde 'bayrak yürüyüşü' yapmak için onay aldı. Filistinliler de bu grupların Müslüman Mahallesi'ne girmemesi için toplanma planı yaptı. İsrail güvenlik güçleri, bölgede güvenlik önlemlerini artırdı.
15.06.2021Dünya
İsrail’in Meclis Başkanı Cizreli Levy
İsrail’in Meclis Başkanı Cizreli Levyİsrail’de Binyamin Netanyahu karşıtı partilerin desteklediği Mickey Levy, yeni Meclis Başkanı oldu.
15.06.2021Dünya
Ülkede 'delta' varyantı görüldü! 7 gün yasak ilan edildi
Ülkede 'delta' varyantı görüldü! 7 gün yasak ilan edildiEndonezya, ülkede yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ilk olarak Hindistan'da görülen "Delta" varyantına rastlandığını duyurdu.
14.06.2021Dünya
Netanyahu tarih oldu! Bennett'e başbakanlığı devretti
Netanyahu tarih oldu! Bennett'e başbakanlığı devrettiİsrail'de eski Başbakan Binyamin Netanyahu görevini halefi Yamina Partisi lideri Naftali Bennett'e teslim etti.
14.06.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

İsrailFilistinKudüsABDgazze

Kudüs ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.