Geri Dön
DünyaKum fırtınası kenti yuttu!

Kum fırtınası kenti yuttu!

Çin'in kuzeybatısında tarihi İpek Yolu güzergahındaki Dunhuang kentinde yaşanan şiddetli kum fırtınası nedeniyle bazı bölgelerde görüş mesafesi 5 metreye kadar indi.

Kum fırtınası kenti yuttu!

ABC News'ün haberine göre, hafta sonu meydana gelen ve en az 100 metre yüksekliğe ulaşan kum fırtınası, Gobi Çölü'nün ucunda Gansu eyaletine bağlı Dunhuang kentini görünmez hale getirdi.

Gökyüzünü sarıya çeviren kum fırtınası, bazı bölgelerde görüş mesafesini 5 metreye kadar indirdi.

Kum fırtınasının görüntüleri güvenlik kameralarına da yansıdı.

Görüntüler kum fırtınasının büyük binaları ve otobanları kapladığını, özellikle de trafikte kaosa yol açtığını ortaya koydu.

Çin'in başkenti Pekin de mart ayında Moğolistan'dan gelen rüzgarlardan kaynaklanan kum fırtınasının etkisi altına girmişti.

Pekin'de kum fırtınası nedeniyle hava kirliliğinde ciddi oranda artış görülmüş, görüş mesafesi bir kilometreye kadar düşmüştü.

Kız kardeşinin videosunda gördüğü öğrenciyi tekme tokat dövdüAKSARAY'ın Sultanhanı ilçesinde İsmet B. (31), iddiaya göre lise öğrencisi kız kardeşi S.B.'nin (15) sosyal medyasında paylaştığı videoda gördüğü aynı okulda öğrenim gören İ.S.N.'yi (13) tekme tokat dövdü. İsmet B., gözaltına alınırken, olay anının güvenlik kamerası görüntüleri ise sosyal medyada paylaşıldı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner