Geri Dön
DünyaSon dakika... Dev fay hattında bir kırılma daha! Yeni Zelanda'da 6 büyüklüğünde deprem

Son dakika... Dev fay hattında bir kırılma daha! Yeni Zelanda'da 6 büyüklüğünde deprem

Son aylarda 8.1 ve 7.4 gibi büyük depremlerin meydana geldiği fay hattında, bu kez 6 büyüklüğünde bir sarsıntı kaydedildi.

Son dakika... Dev fay hattında bir kırılma daha! Yeni Zelanda'da 6 büyüklüğünde deprem

Pasifik Okyanusu üzerindeki dünyanın en büyük fay hattı Pasifik Ateş Çemberi bir kez daha kırıldı. Geçtiğimiz Mart ayında 8.1, geçen hafta ise 7.4 büyüklüğünde sarsıntıların meydana geldiği fay hattında bir deprem daha oldu.

Aylardır deprem fırtınasına sahip olan Yeni Zelanda'ya bağlı Kermadec Araları'nda bugün 6 büyüklüğünde bir sarsıntı meydana geldi.

Issız adalar grubundaki depremin merkez üssü, Yeni Zelanda ana karasına 949 kilometre uzaklıkta. Sarsıntı yerin 10 kilometre altında gerçekleşti.

Kermadec'teki son büyük deprem, geçen hafta 7.4'le kaydedilmişti. Mart ayında ise 7.4 ve 8.1 büyüklüğünde sarsıntıların ardından tsunami uyarısı verilmişti. Artçı şokların büyüklüğü ise 6.1’i bulmuştu.

Bakan Kurum, yangının etkili olduğu Manavgat'ın Kalemler Mahallesi'nde incelemede bulunduÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Manavgat ilçesindeki orman yangınında çok sayıda evin zarar gördüğü Kalemler Mahallesi'nde incelemede bulundu.Kurum, mahallede evleri, ahırları, otomobilleri yanan, büyükbaş ve küçükbaş hayvanları telef olan vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet