Fay Hattı

Fay Hattı

Son dakika fay hattı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fay hattı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fay hattı haber sayfamızda...

Fay Hattı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.107 fay hatti haberi bulunmuştur.
Burdur Gölü Nerede? Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve Tarihçesi
Burdur Gölü Nerede? Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve TarihçesiGöller bölgesinde yer alan Burdur gölü de en önemli göller arasında yer almaktadır. Siz de Burdur gölünü duyduğunuz zaman nerede olduğunu öğrenmek isteyebilirsiniz. Aynı zamanda Burdur gölünün özellikleriyle ilgili ve oluşumu ile ilgili fikir edinmek isteyebilirsiniz. Burdur Gölü nerede? Gölün özellikleri, oluşumu ve tarihçesi nasıldır tüm detayları ile derledik.
18.10.2021Eğitim
Deprem mi oldu? AFAD son depremler: Antalya, Muğla İzmir'de deprem oldu mu?
Deprem mi oldu? AFAD son depremler: Antalya, Muğla İzmir'de deprem oldu mu?Son dakika depremler araştırılıyor. Yunanistan'ın en büyük adasında bir kez daha deprem meydana geldi. Deprem çok sayıda bölgede hissedildi. İşte 12 Ekim son depremler listesi Kandilli - AFAD.
12.10.2021Gündem
Son dakika deprem haberi: Girit'te 6.3 büyüklüğünde deprem oldu
Son dakika deprem haberi: Girit'te 6.3 büyüklüğünde deprem olduSon dakika haberlere göre, Yunanistan'ın en büyük adası günler sonra bir kez daha sallandı, sarsıntı Türkiye'de de hissedildi. USGS'in yayınladığı haritada, şok dalgalarının güneydeki Tunus ve Mısır kıyılarına kadar ulaştığı görülüyor. İşte son dakika durum...
12.10.2021Dünya
Girit'te 6.3 büyüklüğünde deprem
Girit'te 6.3 büyüklüğünde depremYunanistan'ın en büyük adası günler sonra bir kez daha sallandı, sarsıntı Türkiye'de de hissedildi. USGS'in yayınladığı haritada, şok dalgalarının güneydeki Tunus ve Mısır kıyılarına kadar ulaştığı görülüyor.
12.10.2021Haberler
Son dakika... Alaska'da 6.5 büyüklüğünde deprem
Son dakika... Alaska'da 6.5 büyüklüğünde depremKıyıya oldukça yakın noktada yerel saatle 01.10'da gerçekleşen sarsıntının, Alaska Yarımadası'nda geniş bir alanda hissedildiği bildiriliyor.
11.10.2021Dünya
Prof. Dr. Sözbilir: Yakın zamanda Helen Yayı harekete geçebilir
Prof. Dr. Sözbilir: Yakın zamanda Helen Yayı harekete geçebilirDokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Ege ve Akdeniz kıyıları için tehlike oluşturan fay hattı Helen Yayı'nda 100 veya 140 yıl arayla 7 büyüklüğünü aşan deprem meydana geldiğini belirterek, yakın bir gelecekte yayın harekete geçeceğine dair uyarıda bulundu. Prof. Dr. Sözbilir, "Bu fay hattının deprem üretmesi durumunda özellikle İzmir, Aydın, Muğla, Antalya bölgeleri büyük zarar görebilir. Kayadaki etkinin yanı sıra bu bölgelerde tsunami oluşabilir" dedi.
8.10.2021Haberler
Prof. Dr. Sözbilir: Yakın zamanda Helen Yayı harekete geçebilir
Prof. Dr. Sözbilir: Yakın zamanda Helen Yayı harekete geçebilirDokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Ege ve Akdeniz kıyıları için tehlike oluşturan fay hattı Helen Yayı'nda 100 veya 140 yıl arayla 7 büyüklüğünü aşan deprem meydana geldiğini belirterek, yakın bir gelecekte yayın harekete geçeceğine dair uyarıda bulundu. Prof. Dr. Sözbilir, "Bu fay hattının deprem üretmesi durumunda özellikle İzmir, Aydın, Muğla, Antalya bölgeleri büyük zarar görebilir. Kayadaki etkinin yanı sıra bu bölgelerde tsunami oluşabilir" dedi.
8.10.2021Gündem
Aşk Sözleri 2021: Sevgiliye Duygusal, Romantik, Anlamlı Kısa ve Uzun Aşk Mesajları
Aşk Sözleri 2021: Sevgiliye Duygusal, Romantik, Anlamlı Kısa ve Uzun Aşk MesajlarıAşk herkesin hayatında en az yaşadığı bir duygu durumudur. Karşıdaki kişiye yakınlık, bağlanma, güven gibi hisleri de beraberinde getirir. Aşkı tarif etmek zordur. Duyguları dile getirmeye en çok yardımcı olan şeyler belki de sözlerdir. Kalıba sığmayan aşkın tarifini en güzel sözler anlatır. Sevgiliye gönderilebilecek romantik, duygusal veya etkileyici aşk mesajları ilişkiyi ve aradaki bağın daha da güçlenmesine yardımcı olabilir. Sevgiliye duygusal, romantik, anlamlı, etkileyici kısa, uzun en güzel aşk mesajları için ‘Aşk Sözleri 2021’ içeriğimize göz atabilirsiniz.
Son dakika... Girit'te bu kez 5.3 büyüklüğünde deprem
Son dakika... Girit'te bu kez 5.3 büyüklüğünde deprem6'lık sarsıntının ardından beşik gibi sallanan Yunanistan'ın en büyük adası, bu sabah bir kez daha depremi yaşadı. Sarsıntıların merkez üssü, aynı nokta.
28.09.2021Dünya
Son dakika haberleri: Yunanistan'da 6 büyüklüğünde deprem
Son dakika haberleri: Yunanistan'da 6 büyüklüğünde depremYunanistan'ın güneyinde yer alan Girit Adası'nda 6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Çok sayıda bina yıkıldı, en az bir can kaybı var.
27.09.2021Dünya
Son dakika... Alaska açıklarında 6.1 büyüklüğünde deprem
Son dakika... Alaska açıklarında 6.1 büyüklüğünde depremKıyıya yaklaşık 184 kilometre mesafede gerçekleşen sarsıntı, Pasifik Ateş Çemberi fay hattının bir kez daha kırılmasına yol açtı. Aynı noktada Temmuz ayında 8.2 ve 7.8 büyüklüğünde depremler kaydedilmişti.
24.09.2021Dünya
Rıza Bey Apartmanı davasında sanıklar savunma yaptı
Rıza Bey Apartmanı davasında sanıklar savunma yaptıİzmir'deki depremde yıkılan binalardan Rıza Bey Apartmanı'ndaki ölüm ve yaralanmalara ilişkin davada savunma yapan tutuklu sanıklar binanın betonarme statik proje müellifi ile sürveyanı, inşaata hiç gitmediklerini ifade etti.
10.09.2021Gündem
Son dakika... Akdeniz'de deprem
Son dakika... Akdeniz'de deprem4.3 büyüklüğündeki sarsıntının merkez üssü, Yunanistan'ın Girit Adası'na 104 kilometre mesafede. Deprem, Akdeniz'den geçen dev fay hattının üzerinde meydana geldi. USGS, sarsıntının büyüklüğünü 4.7 olarak verdi.
23.08.2021Dünya
Son dakika... Vanuatu'da 7.1'lik deprem! Tsunami uyarısı verildi
Son dakika... Vanuatu'da 7.1'lik deprem! Tsunami uyarısı verildiPasifik Ateş Çemberi'nde yer alan adalar ülkesinde kıyının hemen açığında gerçekleşen sarsıntı, çok geniş bir alanda hissedildi.
18.08.2021Dünya
Son dakika haberi: Marmara ve Doğu Anadolu bölgeleri için deprem uyarısı: 5 yıl içinde olabilir
Son dakika haberi: Marmara ve Doğu Anadolu bölgeleri için deprem uyarısı: 5 yıl içinde olabilirKuzey Anadolu Fayı’nın kırılmayan 2 segmenti olduğunu ve bu durumun Marmara ve Doğu Anadolu Bölgesi’ni tehdit ettiğini kaydeden Neotektonik ve Deprem Uzmanı Prof. Dr. Haluk Selim, beklenen İstanbul depreminin 2026’ya kadarki süreçte gerçekleşebileceğini söyledi. Öte yandan AFAD, son 10 yılda Türkiye'de 279 bin 357 depremin meydana geldiğini açıkladı. İşte haberin ayrıntıları...
17.08.2021Gündem
'Beklenen İstanbul depremi, 2026’ya kadar meydana gelebilir'
'Beklenen İstanbul depremi, 2026’ya kadar meydana gelebilir'Kuzey Anadolu Fayı’nın kırılmayan 2 segmenti olduğunu ve bu durumun Marmara ve Doğu Anadolu Bölgesi’ni tehdit ettiğini kaydeden Neotektonik ve Deprem Uzmanı Prof. Dr. Haluk Selim, beklenen İstanbul depreminin 2026’ya kadarki süreçte gerçekleşebileceğini söyledi. Selim, İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki yapıların yüzde 40, Avrupa Yakası’ndaki yapıların ise yüzde 60 ölçeğinde risk taşıdığını söyleyerek kentsel dönüşüm projelerinin önemini vurguladı.
17.08.2021Gündem
Olası İstanbul depremi sonrası dikkat çeken Kocaeli uyarısı!
Olası İstanbul depremi sonrası dikkat çeken Kocaeli uyarısı!Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Oruç, İstanbul'da olası bir depremde, Kocaeli’deki binaların yıkılma riskinin çok yüksek olduğunu söyledi.
15.08.2021Haberler
Olası İstanbul depremi sonrası dikkat çeken Kocaeli uyarısı! Risk çok yüksek
Olası İstanbul depremi sonrası dikkat çeken Kocaeli uyarısı! Risk çok yüksekKocaeli Üniversitesi Jeofizik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Oruç, İstanbul'da olası bir depremde, Kocaeli’deki binaların yıkılma riskinin çok yüksek olduğunu söyledi. Oruç dikkat çeken uyarılarda bulundu. İşte haberin ayrıntıları...
15.08.2021Gündem
Olası İstanbul depremi sonrası dikkat çeken Kocaeli uyarısı! Risk çok yüksek
Olası İstanbul depremi sonrası dikkat çeken Kocaeli uyarısı! Risk çok yüksekKocaeli Üniversitesi Jeofizik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Oruç, İstanbul'da olası bir depremde, Kocaeli’deki binaların yıkılma riskinin çok yüksek olduğunu söyledi.
15.08.2021Gündem
Adana'da deprem sonrası oluştu! Fay kırığından yuva...
Adana'da deprem sonrası oluştu! Fay kırığından yuva...Adana'da 1998'de meydana gelen 6,2 büyüklüğündeki deprem nedeniyle Hatay'ın Arsuz ilçesi kıyısında oluştuğu belirlenen fay kırığı, deniz canlılarının yuvası haline geldi.
28.07.2021Gündem
Son dakika... Dev fay hattı kırıldı! Bu kez 6.1'lik deprem
Son dakika... Dev fay hattı kırıldı! Bu kez 6.1'lik depremYeni Zelanda'ya bağlı Kermadec Adaları'nda meydana gelen sarsıntı, yerin 11 kilometre altında gerçekleşti. Issız ada grubunda Mart ayından bu yana büyüklüğü 8.1'i bulan onlarca deprem kaydedildi.
24.07.2021Dünya
24 saatte 185 volkanik deprem!
24 saatte 185 volkanik deprem!Filipinler’in başkenti Manila kentinin güneyindeki Taal Yanardağı’nda bir günde 185 volkanik deprem meydana geldi.
12.07.2021Dünya
Son dakika... Reuters depremi duyurdu! Başkentte hissedildi
Son dakika... Reuters depremi duyurdu! Başkentte hissedildiReuters haber ajansı, Tayvan'ın başkenti Taipei'de bir depremin hissedildiğini bildiriyor. 5 büyüklüğündeki sarsıntının merkez üssü, Hualien açıkları.
7.07.2021Dünya
Yanardağ patladı, binlerce kişi kaçıyor
Yanardağ patladı, binlerce kişi kaçıyorFilipinler'in başkenti Manila'nın güneyinde yer alan Taal Yanardağı'ndaki hareketlenmeler üzerine, bölge sakinleri tahliye edilmeye başlandı.
2.07.2021Dünya
Filipinler'de binlerce kişi tahliye ediliyor
Filipinler'de binlerce kişi tahliye ediliyorFilipinler'in başkenti Manila'nın güneyinde yer alan Taal Yanardağı'ndaki hareketlenmeler üzerine, bölge sakinleri tahliye edilmeye başlandı.
2.07.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

depremdeprem haberleriyunanistanfay hattıGirit Adası

Fay Hattı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.