Geri Dön
DünyaSon dakika... Karabağ’ın en stratejik noktası! Giderken ağaçları bile kesmişler!

Son dakika... Karabağ’ın en stratejik noktası! Giderken ağaçları bile kesmişler!

Azerbaycan, 10 kasım gecesi Karabağ zaferini ilan etmiş, Ermeni askerleri bölgeden çekilmişti. Gelen son dakika haberine göre; Dağlık Karabağ’ın en stratejik noktası olan Laçin koridorunu CNN TÜRK ekibinden Fulya Öztürk ve Sercan Sever görüntüledi. Ermeni güçleri şehri terk ederken ağaçları bile kesmişler.

Azerbaycan’ın Ermenistan’a karşı kazandığı zafer sonrası Karabağ 29 yıl aradan sonra yeniden gerçek sahiplerinin olmuştu. Rusya, Ermenistan ve Azerbaycan’ın yaptığı antlaşmalar çerçevesinde Laçin’den Ermeni unsurları çekilmiş, bölgede gözetim amacıyla Rus güçleri konuşlanmıştı. CNN TÜRK ekibi kritik bölgeye gitti, Laçin’de Rus barış güçlerini görüntüledi.

Son dakika... Karabağ’ın en stratejik noktası Giderken ağaçları bile kesmişler

Laçin koridoru Ermenistan’la Dağlık Karabağ geçişi sağlayan stratejik bir nokta. 2. Karabağ savaşında da en önemli nokta orasıydı. Savaşta da Ermenistan lojistik desteğini Laçin koridorundan yapıyordu. Şu an Rus güçleri gözetiminde olsa da Azerbaycan toprağı olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Son dakika... Karabağ’ın en stratejik noktası Giderken ağaçları bile kesmişler

Laçin’de Ermeni güçleri tarafından tahrip edilen evler, yapılar göze çarpıyor. Ermeni askeri güçler şehri terk ederken de boş durmamışlar. Ermeni güçleri şehri terk etmeden önce ağaçları da kesip öyle gitmişler.

Son dakika... Karabağ’ın en stratejik noktası Giderken ağaçları bile kesmişler

Milliyet'te Gündem (12 Nisan 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet