Geri Dön
DünyaYapışık ikizinin hayalini gerçekleştirdi! TikTok'u sallıyor

Yapışık ikizinin hayalini gerçekleştirdi! TikTok'u sallıyor

Yapışık olarak dünyaya gelen kardeşler hayatlarının önemli bir bölümünü hastanede tedavi görerek geçirdi. Ancak yolları 13 yaşındayken ayrıldı. Yapışık ikizini kaybeden 22 yaşındaki Gabrielle, şimdilerde çektiği videolarla ikizinin hayalini gerçekleştirerek büyük bir TikTok fenomenine dönüştü.

Derleyen: Can Şişman / Milliyet.com.tr - Tıp dilinde çeşitli organlarıyla vücutları birbirine yapışık olan bebeklere siyam ikizi deniyor. İstatistiklere göre siyam ikizleri 40 bin doğumda bir dünyaya geliyor. Canlı olarak dünyaya gelen yapışık ikizlerden 200 bin bebekten sadece biri yaşayabiliyor.

Yapışık ikizinin hayalini gerçekleştirdi TikToku sallıyor

ABD'nin Idaho Falls şehrinde yaşayan Gabrielle 'Gabby' Garcia da o şanslı bebeklerden biri. Şu anda 22 yaşında olan Garcia, yaşadığı zorlu hayat mücadelesini TikTok'tan paylaşarak büyük bir fenomen olmayı başardı.

Yapışık ikizinin hayalini gerçekleştirdi TikToku sallıyor

8 AYLIKKEN AMELİYAT OLDULAR

Garcia kardeşler, bundan tam 22 yıl önce dünyaya geldi. Tıp dilinde siyam ikizi denilen bu yapışık ikizler birbirlerine bağlı olarak doğdular. Bir çift bacak, böbrek, mesane ve bağırsakları paylaşan ikizler, 8 aylıkken birbirlerinden ayrılmak için ameliyat oldular.

Önceleri her şey yolunda gidiyordu. Hayatlarının önemli bir kısmı hastanede tedavi altında geçse de Gabrielle de Michaela da sağlıklıydı. Ancak takvimler 2010'lu yılların başını gösterdiğinde işler hiç de yolunda gitmeyecekti.

Yapışık ikizinin hayalini gerçekleştirdi TikToku sallıyor

HENÜZ 13 YAŞINDAYDI

Garcia kardeşler, 2011 yılında henüz 13 yaşındaydılar. Zorlu bir savaşı geride bırakmışlardı. Dünyadaki pek çok yapışık ikizin yaşadığı tecrübeyi yaşamışlardı. Aynı organları paylaşarak doğmalarına rağmen başarılı bir operasyonla iki ayrı bedene kavuşmuşlardı. Gençtiler, mutluydular. Birbirlerini çok seviyorlardı.

Ta ki bir gün Michaela hastalanıncaya kadar. Michaela, midesine yerleştirilen cerrahi yamanın enfeksiyon kapması nedeniyle hastanelik oldu ve kısa bir süre sonra hayatını kaybetti. Henüz 13 yaşındaydı. Gabrielle artık tek başınaydı.

Yapışık ikizinin hayalini gerçekleştirdi TikToku sallıyor

'OYNAT' TUŞUNA BASTI VE...

Siyam ikizi olarak dünyaya gelen, 12 buçuk yıl boyunca bu zorlu savaşı atlatıp tek bedene kavuşan ikizlerden Gabrielle yaşadığı acıyı uzun bir süre atlatamadı. "Benim gibi değildi, çok cana yakındı" dediği kardeşinin ölümünden duyduğu üzüntüyle başa çıkmak için çeşitli yollar denediyse de hiçbirinde aradığı huzuru yakalayamadı.

22 yaşına gelen Gabriella 'Gabby' Garcia, o ana kadar içinde tuttuğu bu acıyı milyonlara duyurmak için kameranın karşısına geçti. 'Oynat' tuşuna bastı, kardeşinin hikâyesini anlattı ve videoyu TikTok'ta yayınladı.

Yapışık ikizinin hayalini gerçekleştirdi TikToku sallıyor

TIKTOK FENOMENİNE DÖNÜŞTÜ

Gabrielle'e gelen tepkiler dalga dalga büyüdü. Bu tepkilerin birçoğu olumluydu. Gabrielle gördüğü ilgiden duyduğu mutlulukla birkaç video daha hazırladı. Onlar da kısa zamanda bir milyonun üzerinde izlenmeyi başardı. Gabrielle kısa bir zamanda TikTok yıldızına dönüştü.

Yaptığı tek şey başından geçenleri anlatmak, kardeşi Michaela'nın adını yaşatmak ve her şeyden daha da önemlisi acısını biraz olsun insanlara aktarıp yaşadığı acıyı kabullenmekti. Başarılı oldu. Gabrielle artık bugünlerde büyük bir TikTok fenomeni. Onu fenomen yapan en önemli kişi de siyam ikizi olarak birlikte dünyaya geldiği, bu dünyada sadece 13 yıl kalan Michaela.

Yapışık ikizinin hayalini gerçekleştirdi TikToku sallıyor

ÖLEN İKİZİNİN HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Bir kızını kaybeden, öteki kızı ise TikTok fenomenine dönüşen anne Karen Garcia ise travmatik bir hamilelik geçirmişti. Doktoru, annelerine çocuklarını aldırmasını tavsiye etmişti. Ancak Karen Garcia doktorunun sözünü dinlemedi.

Gabrielle, küçükken insanların kendilerine 'ucube bebekler' denildiğini söylüyor. "İnsanların bu kadar kötü olması çok üzücü" diyor. Kardeşi Michaela'nın en büyük hayalinin ünlü olmak olduğunu söyleyen Gabrielle, kardeşinin hayalini TikTok sayesinde gerçekleştirmiş olmaktan dolayı mutlu ve gururlu.

Yapışık ikizinin hayalini gerçekleştirdi TikToku sallıyor

HAYATTAKİ EN BÜYÜK AMACI...

Gabrielle, fenomenliğe giden yolculuğunu, "Hikâyemin bu kadar ilgi görmesine şoke oldum. İnsanların bu kadar ilgi göstereceğini düşünmüyordum. Çünkü TikTok'uma sadece 80 takipçiyle başladım. Derken bir gecede milyonlarca izlendim. İlgi giderek büyüdü, çığ gibi arttı. Çok mutluyum" diye anlattı.

Hayattaki amacını ise yine ikizi belirlemiş. Hislerini, "Onun için yaşamaya, onu ve dünyaya geldiği kısa zamanı anlamlandırmaya çalışıyorum" diyerek anlatıyor.  Hayatını tamamen kardeşi Michaela'ya adadığını, attığı her adımı kardeşini de düşünerek attığını belirtiyor. Yaşadığı her yeni tecrübeyi Michaela için de yaşadığına inanıyor.

Yapışık ikizinin hayalini gerçekleştirdi TikToku sallıyor

'EĞER İŞLER YOLUNDA GİTMİYORSA...'

Videoları her geçen gün daha da izleniyor. En iyi arkadaşıyla dünyaya gelen, onunla aynı organları paylaşan ancak yoluna tek devam etmek zorunda olan Gabrielle, videolarında dünyanın en iyi arkadaşıyla büyümenin nasıl bir his olduğunu tarif ettiğini söylüyor. Ne olursa olsun gelecekten umutlu.

Bir bacağını kaybetmesine, protez bacak kullanmasına rağmen onu yine de güzel günlerin beklediğine inanıyor. "En sonunda her şey yoluna girecek. Eğer işler yolunda değilse işte o zaman henüz tam bitmemiş bir şeyler vardır" diyen Gabrielle, ne olursa olsun yaşamaya, kardeşinin adını yaşatmaya kararlı...

Beklenen kar başladı! Bursa-Ankara yolu ulaşıma kapandı
Çağlayan Adliyesi'nde silah sesleri! Polise bıçaklı saldırı
Cenazesi doldu taştı! Peş peşe ölümlerin ardından uzmanlar açıkladı
AK Parti'den EYT müjdesi! 2022 yılı içerisinde...
ABD'li akademisyene sert tepki: Utanmanız gereken yaptığınız katliamlardır
3 ayda 1 yıllık para kazanıyorlar! 'İlçede yatacak yer bile yok'
İran'dan Van için flaş karar! Önümüzdeki günlerde...
Fenerbahçe'de istifaya davet edilen ve kongre çağrısı yapılan Başkan Ali Koç kararını verdi!
Kayseri'de korkutan deprem! Peş peşe flaş açıklamalar...
Film setlerini aratmayacak kaçış planı! 'Bu neyin paniği'
Radikal karar! Gelmiş geçmiş en iyileri satıyor...
Şansal Büyüka'dan zehir zemberek Fenerbahçe eleştirisi
Defne'nin itirafı şaşırttı: Kızlarımın babası kıyafetlerime karışırdı!
Ansızın yüzüne saldırdı! Çalılardan çıkan dehşet avı kana buladı
Haftanın Fırsat Ürünleri Bu Çarşamba Şok’ta

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler