Geri Dön
DünyaYunanistan Başbakanı Miçotakis: 'Erdoğan ile hemfikiriz'

Yunanistan Başbakanı Miçotakis: 'Erdoğan ile hemfikiriz'

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye'nin Avrupa'ya yeni göç dalgasında mücadelede önemli bir ortak olduğunu söyledi.

Yunanistan Başbakanı Miçotakis: 'Erdoğan ile hemfikiriz'

Cuma günü Reuters haber ajansına verdiği röportajda Miçotakis, Avrupa'nın göç sorununa karşı ortak bir siyaset izleyemediğini ifade etti.

Miçotakis, Türkiye'yle ilgili şunları söyledi:

"Türkiye'yi göç sorununun idaresinde bir ortak olarak değerlendiriyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çok açık konuştuğumuz bir görüşme yaptık ve sanıyorum mültecileri kendilerine mümkün olan en yakın mesafede tutmanın öneminde uzlaştık. Ve evet, Türkiye'yi bu sorunla baş etmesi için desteklemek gerekiyor."

BİR MİLYONDAN FAZLA MÜLTECİ YILLAR ÖNCE TÜRKİYE'DEN AVRUPA'YA GEÇTİ

BBC Türkçe'nin aktardığına göre Suriye'deki savaştan kaçan bir milyondan fazla mülteci 2015 sonu ve 2016 başlarında Türkiye ve Yunanistan üstünden Avrupa'ya geçmişti.

Yunanistan Başbakanı Miçotakis: Erdoğan ile hemfikiriz

Afganistan'da Taliban'ın iktidara gelmesiyle yeni bir göçmen akını yaşanmasından endişe ediliyor.

 

Avrupa Birliği'nde göçmen politikasıyla ilgili bütünlüklü bir siyaset izlenmediğini de belirtip "Sığınmayla ilgili ortak kurallara ihtiyacımız var. İnsanların bir ülkeden diğerine geçerek sığınma alış verişi yapmalarının bir anlamı yok" dedi.

Hava almak için çıktığı balkonda 45 dakika mahsur kaldıAntalya’da hava almak için çıktığı balkonda kapının kapanmasıyla mahsur kalan Sevgi E. (65), itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Yaklaşık 45 dakikalık çalışma sonucu kapıyı açan ekipler, Sevgi E.'yi mahsur kaldığı balkondan kurtardı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler