Geri Dön

Tedavi yöntemleri titizlikle seçilecek

Kent Sağlık Grubu, Amerika’nın önde gelen kanser merkezlerinden Houston Methodist Hospital (HMH) işbirliğiyle Türkiye’ye bölgenin en kapsamlı kanser merkezini kazandırdı.

Tedavi yöntemleri titizlikle seçilecek

Onkoloji Merkezi’nde tanı ve tedavide yol haritalarının tümör konseylerince belirlendiği, kişiye özel tedavilerin yanında her türlü destek uygulamalarının tek çatı altında sunulduğu kapsamlı bir modeli hayata geçirdiklerini belirten CEO Dr. Ruşen Yıldırım, “Hastalarımıza ikinci görüş alma olanağı sağladığımız HMH ile bir sağlık hattı kurduk. Kanser tedavisinde odağında hastanın olduğu bir model sunuyoruz” dedi.
‘Yenilikler artıyor’
Medikal Onkoloji, Radyasyon Onkolojisi, Nükleer Tıp ve Onkolojik Cerrahi hizmetlerini tek çatıda topladıklarını belirten Dr. Yıldırım, şöyle devam etti:
“Bütüncül yaklaşımla tanı ve tedavi süreçlerini kolaylaştırıp, belirsizlikleri ortadan kaldırdık. Yenilikler sürekli artıyor. İşbirliğimizde hastalarımıza sunacağımız önemli hizmetler var. Örneğin; iki merkezin tümör konseyleri ayda bir video konferansla vaka tartışması yapacak. Sadece merkezimizde değil Türkiye’nin her yerinden hastalar tanı ve tedavileri için ikinci görüş alabilecek, biz köprü olacağız. Bir başka olanak ise klinik çalışma dediğimiz uç tedaviler; henüz onay almamış, ruhsatlandırılmamış ama bilim adamlarının uygun hasta grupları seçip uyguladıkları tedaviler var. Eğer biz doğru hastayı doğru program için tespit edersek çok düşük maliyetlerle bu tedavilere kaydettirmek imkanına sahip olacağız.”
Çiğli’de Kent Hastanesi bitişiğinde 20 bin metrekare kapalı alana sahip Kent Onkoloji Merkezi, 350 milyon liraya mal oldu.

Osman Kavala, sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklandıGezi Parkı olaylarına ilişkin davada dün beraat kararıyla birlikte tahliye olan ve hakkında başka soruşturmadan gözaltı kararı verilen Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala, sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklandı.
Mezarlıkta bulunan 'Fındık' okulun maskotu olduTokat'ın Turhal ilçesinde mezarlıkta bulunan ve 'Fındık' adı verilen yavru köpek, 37 öğrencili Kayacık Köyü Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu'nun maskotu oldu. Okulun bahçesinde yapılan kulübede yaşayan ve forma giydirilen Fındık, zaman zaman derslere de katılırken, öğrencilere keyifli zamanlar geçiriyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber