Geri Dön

Zirveye yerleşti

Ege Üniversitesi, 1- 31 Temmuz 2020 tarihleri arasındaki medya takip verilerine göre, 33 milyon 48 bin 438 tiraj sayısı ile haberleri en fazla kişiye ulaşan üniversite oldu

Zirveye yerleşti

Interpress Medya Takip Merkezi’nin ulusal ve yerel yazılı basın, televizyon kanalları ve haber siteleri üzerinden yaptığı takip sonuçlarına göre Ege Üniversitesi, temmuz ayında tiraj olarak 33 milyon 48 bin 438 tiraj sayısı ile en fazla kişiye ulaşan üniversite oldu. Aynı tarihler arasında erişim sayılarına bakıldığında 99 milyon 479 bin 523 erişim sayısı ile de zirveye yerleşti. Ayrıca; yazılı, görsel ve internet haberleri dâhil olmak üzere toplamda 876 habere konu oldu.
Ege Üniversitesi Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGEMM) bünyesinde bulunan Ege Ajans Haber Merkezi vasıtasıyla halkı doğru bilgilendirmek için kamuoyu çalışmalarının yapıldığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Ege Ajans Haber Merkezi, ilk akademik haber ajansı olma özelliğini taşıyor. Ege Üniversitesi çatısı altında yer alan tüm faaliyetleri halkla doğru bir biçimde buluşturuyor. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımı başarılarından dolayı kutluyorum” dedi.
Ara vermek yok
Ekip halinde büyük bir özveri ile çalıştıklarını ifade eden EÜ İletişim Fakültesi Dekanı ve Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGEMM) Müdürü Prof. Dr. Dilek Takımcı ise, “Gerek pandemi süresince ve öncesinde ekip olarak sıkı bir çalışma içinde olduk. Yaz, kış, hafta sonu, tatil demeden çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber