Geri Dön
EğitimBakan Özer: Ödev verilmesin

Bakan Özer: Ödev verilmesin

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Esenler Tuna Eğitim Vadisi Temel Atma Töreni’ne katıldı.

Bakan Özer: Ödev verilmesin

 

OZAN ÖMER KADÜKER - Bakan Özer törende yaptığı konuşmada, yarıyıl tatilinin Cuma günü başlayacağını belirterek "Öğretmenlerimizden istirhamımız var. Öğrencilerimize bu 2 hafta içerisinde ödev vermesinler. Gerçekten eğitime yeni başlayanlar hariç, diğer öğrencilerimizin hepsi bu 1 yıllık aradan sonra özellikle ilk aylar gerçekten ciddi bir imtihan verdiler. Onun için bu 5 aylık yoğun eğitimden sonra onların da 2 hafta güzel bir dinlenmeye ihtiyaçları var. İnanıyorum ki öğretmenlerimiz öğrencilerimize ödev vermeyecekler, 2 hafta hem öğrencilerimiz hem öğretmenlerimiz dinlenecekler" dedi.

Yatırımlara devam

İstanbul’daki eğitim yatırımları hakkında bilgi veren Özer, “5 milyar TL üzerinde eğitim yatırımını 2022 yılında verdik. Sadece okul yapma değil, aynı zamanda okulların içerisinin donanımının yapılması için ciddi bir şekilde destek veriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu gibi 31 Ocak’taki 15 bin öğretmen atamasının yüzde 50’sini yani 7 bin 500 öğretmeni de İstanbul’a vereceğiz" diye konuştu.

Esenler’e yeni okul yapımı için de çağrıda bulunan Özer, “Vermiş olduğunuz yatırımların ötesinde Esenler’de arsa bulun 20 tane ilave yatırım daha yapalım. Anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise neye ihtiyacınız varsa yeter ki bize arsa gösterin, biz hemen arsayı bulduğunuz anda her türlü destekle o süreçlerin tamamlanmasında sizlerin yanında olacağız" ifadelerini kullandı.

Aşıyla büyük bir güç elde ederek ilk yarıyılın sonuna gelindiğini aktaran Vali Yerlikaya ise “Bu eğitim öğretim döneminde 36 okulu açmamız lazımdı. Henüz beşini açabildik, devam ediyoruz” dedi.