Geri Dön
EğitimEBA TV canlı izle! 22 Nisan TRT EBA TV yayın akışı ve frekans bilgileri

EBA TV canlı izle! 22 Nisan TRT EBA TV yayın akışı ve frekans bilgileri

Uzaktan eğitimin başladığı 23 Mart tarihinden itibaren İlköğretim, Ortaokul ve Lise öğrencileri TRT EBA TV üzerinden gerçekleştirilen canlı yayınlar ile derslerini takip etmeye devam ediyor. 09:00'da başlayan canlı ders yayınları öğleden sonra tekrar dersleri ile devam ediyor. Evinde interneti olmayan öğrenciler frekans ayarlamasını yaptıktan sonra TV ekranı üzerinden yayınları takip edebildikleri gibi evinde interneti olan adaylar ise TRT EBA TV üzerinden online olarak canlı yayınları takip edebiliyor. İşte ders programı ve frekans bigileri...

EBA TV canlı izle! 22 Nisan TRT EBA TV yayın akışı ve frekans bilgileri

EBA TV canlı ders yayınları TRT EBA TV üzerinden devam ediyor. Öğrenciler EBA TV üzerinde yer alan üç farklı kanal üzerinden İlköğretim, Ortaokul ve Lise ders yayınlarını TRT EBA TV frekans ayarlamasını yaptıktan sonra TV ekranı üzerinden veya internet bağlantısı olan öğrenciler ise TRT EBA TV online sistemi üzerinden yayınları takip etme fırsatı yakalıyor. 09:00'da başlayan canlı ders yayınları öğleden sonra tekrar yayınları ile devam ediyor. Öğrenciler için belirlenen yayın akışı programına göre belirlenen saatlerde öğrenciler yer aldıkları sınıfa göre derslerini takip edebiliyor. İşte EBA TV canlı yayın frekans bilgileri ve haftalık ders programı...

İLKÖĞRETİM CANLI DERS YAYINI İÇİN TIKLAYINIZ

ORTAOKUL CANLI DERS YAYINI İÇİN TIKLAYINIZ

LİSE CANLI DERS YAYINI İÇİN TIKLAYINIZ

TRT-EBA TV YAYINLARININ TEKRARLARI OLACAK MI?

Yayınlar aynı kanalda ve gün içinde 1 veya 2 kez tekrar edilecek. Tekrarlayan yayın akışı da yine "eba.gov.tr" ve TRT internet sitelerinden öğrenilebilecek. Ayrıca "eba.gov.tr" üzerinden de yayınlanan içeriklerin kayıtlarına ulaşılabilecek.

TRT-EBA TV TELEVİZYON KANALLARI YAYIN AKIŞINA NEREDEN ULAŞILIR?

Yayın akışlarına "eba.gov.tr" ana sayfasından ve TRT internet sitesinden günlük ve haftalık yayın akışına ulaşılabilecektir. Ayrıca, her akşam yayın sonlandıktan sonra ve sabah yayın başlayana kadar televizyon ekranından görüntülenebilecek.

HAFTALIK DERS PROGRAMI

İLKÖĞRETİM HAFTALIK YAYIN AKIŞI

EBA TV canlı izle 22 Nisan TRT EBA TV yayın akışı ve frekans bilgileri

ORTAOKUL HAFTALIK YAYIN AKIŞI

EBA TV canlı izle 22 Nisan TRT EBA TV yayın akışı ve frekans bilgileri

LİSE HAFTALIK DERS YAYIN AKIŞI

EBA TV canlı izle 22 Nisan TRT EBA TV yayın akışı ve frekans bilgileri

EĞİTİM KANALLARI UYDU AYARLARI NASIL YAPILACAK?

SD (Standart çözünürlüklü): TRT-EBA TV İlkokul SD, TRT-EBA Ortaokul SD, TRT-EBA TV Lise SD kanalları, TÜRKSAT uydusu üzerinden 1916 MHz, Vertical (Dikey), Sembol Oranı:30.000 FEC:3/4 parametreleri ile yayınlanmaktadır. TKGS (TÜRKSAT Kanal Güncelle Sistemi) sistemine sahip uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı TV'lerde TRT-EBA TV İlkokul SD 89. kanaldan, TRT-EBA TV Ortaokul SD 90. kanaldan, TRT-EBA TV Lise SD 91. kanaldan izlenebilecek.

HD (yüksek çözünürlüklü): TRT-EBA TV İlkokul HD, TRT-EBA TV Ortaokul HD, TRT-EBA TV Lise HD kanalları, TÜRKSAT uydusu üzerinden 12084 MHz, Horizontal (Yatay), Sembol Oranı:13750 FEC:2/3 parametreleri ile yayınlanacak. TKGS sistemine sahip olan uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı televizyonlarda TRT-EBA TV İlkokul HD 86. kanaldan, TRT-EBA TV Ortaokul HD 87. kanaldan, TRT-EBA TV Lise HD 88. kanaldan izlenebilecek.

TÜRKSAT uydularından şifreli platform hizmeti veren D-Smart, Tivibu Uydu ve Digiturk (TÜRKSAT aboneleri) eğitim yayınlarını nasıl takip edebilir?

TÜRKSAT uydularından şifreli platform hizmeti veren D-Smart, Tivibu Uydu ve Digiturk TÜRKSAT Uydusu platformları da kendi akıllı kanal sıralamasına eklemek suretiyle yayınları abonelerine iletecek.

DERSİ HANGİ ÖĞRETMENLER ANLATIYOR?

Milli Eğitim Bakanlığının seçtiği, alanında başarılı öğretmenler ders anlatım videoları ile konuları anlatacak.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler