Geri Dön
EğitimGold Ne Demek, Türkçesi Nedir? Gold Hangi Renk?

Gold Ne Demek, Türkçesi Nedir? Gold Hangi Renk?

Gold kelimesi İngilizce kökenli olarak Türkçeye yerleşen ve altın rengi anlamı taşıyan bir sözcüktür. Aynı zamanda altın renginin farklı tonlarını ifade eder. İşte, gold kelimesi için öne çıkan anlamları.

Gold Ne Demek, Türkçesi Nedir? Gold Hangi Renk?

Altın renginin değişik tonlarını anlatan kelime Gold olarak bilinir. Aynı zamanda İngilizce üzerinden Türkçeye yerleşmiş ve bilinen sözcüklerden biridir. Genelde gold kelimesi dendiği zaman altın akla gelir. Ancak daha çok altın rengini ifade eden bir kelimedir.

Gold Ne Demek, Türkçesi Nedir?

İngilizce bir kelime olarak öne çıkan gold sözcüğü, altın rengi anlamı üzerinden değerlendirilir. Ayrıca donuk altın renk, mat sarı renk ya da gold paint gibi anlamlar üzerinden ele alınır. Genelde altın rengini anlattığı için aynı şekilde direkt olarak altını da ifade eder.

Gold Hangi Renk?

Genel itibariyle gold rengi altın rengini gösterir. Altın rengi genelde sarı renk olarak ön plana çıkar. Bu bağlamda ise sarı renginin değişik tonlarını ele alan bir kelimedir. Aynı zamanda sadece renk değil, Türkçe üzerinden direkt olarak altını da işaret eden bir sözcüktür.