Geri Dön
Eğitimİştiha Ne Demek? Tdk'ya Göre İştiha Kelimesi Ne Anlama Gelir?

İştiha Ne Demek? Tdk'ya Göre İştiha Kelimesi Ne Anlama Gelir?

Gün içerisinde pek çok ke karşılaştığımız kelimeler bulunmakta ve bu kelimelerden birisi de iştiha kelimesi olmaktadır. Sosyal medya platformları ya da farklı mecralarda karşısına iştiha kelimesi çıkan kişiler bu kelimenin anlamını merak etmektedir. TDK sözlüğünde iştiha kelimesinin anlamı için farklı araştırmalar yapılmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

İştiha Ne Demek? Tdk'ya Göre İştiha Kelimesi Ne Anlama Gelir?


Arapça kökenli bir kelime olan iştiha kelimesinin anlamı iştah demektir. Kişiler iştiha kelimesinin cümle içinde kullanımı ve en doğru anlamını da merak etmektedir.

İştiha Ne Demek?

Günlük yaşam arasında karşımıza yabancı dillerden giren farklı kelimeler bulunmaktadır. Bu tür yabancı kelimelerin anlamları tam olarak bilinmemekte ve insanlar kelimenin ne demek olduğunu oldukça merak etmektedir. Arapça kökenli bir kelime olan iştiha kelimesi uzun yıllar dilimizde kullanılmaktadır. İştiha kelimesi iştah demektir.

TDK’ya Göre İştiha Kelimesi Ne Anlama Gelir?

Farklı ödev ya da projelerde kullanmak üzere iştiha kelimesinin TDK anlamı araştırılmaktadır. TDK sözlük sitesinde iştiha kelimesinin anlamı iştah olarak geçmektedir. İştiha kelimesinin örnek cümle içinde kullanımı ise şöyledir;

‘’Damarlarında dinmek tükenmek bitmeyen kuduz bir iştiha varmış.’’

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler