Geri Dön
EğitimMasaj Nasıl Yapılır? Sırt Masajının Püf Noktaları Nelerdir, Nelere Dikkat Edilmeli?

Masaj Nasıl Yapılır? Sırt Masajının Püf Noktaları Nelerdir, Nelere Dikkat Edilmeli?

Masaj çok önemli bir konudur. Uzman ellerden çıkan bir masajla tüm üzerinizde tüm günün stresini ve günün yorgunluğu atabilir ve kendinizi yenilenmiş hissetmenizi sağlar. Vücudun her bölgesi ayrı masaj tekniği kullanılması gerekir. Fakat masaja en çok ihtiyaç duyan bölge ise, sırt bölgesidir. Masaj nasıl yapılır? Sırt masajının püf noktaları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Masaj Nasıl Yapılır? Sırt Masajının Püf Noktaları Nelerdir, Nelere Dikkat Edilmeli?

Tüm gün ağır kaldırmaktan, eğilip kalkmaktan, ağır bir çanta taşımaktan ya da uyurken kullandığınız yatağın vücudunuza batmasından dolayı yaşadığınız rahatsızlıktan dolayı sırt ağrısı çekebilirsiniz. Bu nedenle bütün günün yorgunluğunu üzerinizden atmak için usta ellerden çıkan bir sırt masajı kişiyi önemli ölçüde rahatlatır ve bir nevi ilaç etkisi yaratır.

Masaj Nasıl Yapılır?

Sırt bölgesi, omuriliği de içine aldığı için masaj yaparken ekstra özen ve hassasiyet gerektiren bir bölümdür. Bu konuda çok fazla tecrübeniz yok ise, teknik gerektiren bir masaj tarzı ile sırt masajı yapmamanız gerekir. Aksi takdirde masaj yaptığınız kişiye iyilik yapmak yerine daha çok zarar verebilir, kişinin daha çok ağrı çekmesine neden olabilirsiniz.

Sırt Masajının Püf Noktaları Nelerdir?

Öncelikle masaj yapacağınız ortamı oda sıcaklığını uygun bir seviyeye getirmeniz gerekir. Genellikle 25 derecelik sıcaklıkta olan bir ortam masaj için idealdir.

Masaj yapılacak olan odadaki ortamı masaja hazırlamak için etrafa hoş kokulu mumlar yakabilir ve güzel bir müzik açabilirsiniz.

Masaj yapan kişinin yeterli bir anatomi bilgisi olması gerekir. Bu bilgiye sahip olmadan sırt masajı yapmak kişiye zarar verebilir ve ağrılarının daha çok artmasına neden olur. Sırt bölgesinde hangi noktalara ve nasıl bir masaj uygulanması gerektiği gibi önemli teknik bilgileri doğru bir şekilde uygulayabilmek için anatomi bilgisi çok önemlidir.

Sırt masajına omuzlardan başlanmalıdır.

Sırt Masajında Nelere Dikkat Edilmeli?

Sırt masajında masaj yapan kişinin yeteri kadar anatomi bilgisine sahip olması gerekir. Ortamı masaja hazırlamak kişinin rahatlamasına yardımcı olur. Aynı zamanda masaj yaparken rahatlatıcı losyonlar ve yağlar kullanarak masajın daha başarılı bir şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz.

 

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler