Geri Dön
EğitimOcak Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Ocağın Eş Anlamlısı Olan Sözcükler

Ocak Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Ocağın Eş Anlamlısı Olan Sözcükler

Ocak kelimesi farklı anlamlar barındıran sözcükler arasında yer almaktadır. Ocak kelimesi bir yemeği ısıtan fırın veya ateşi kontrol altına alan cihaz olarak ifade edilirken, diğer anlamlarına bakıldığında Ocak, aile, birey, bir çatı altında toplanmak, aile bağları gibi eş anlam değeri ile de tanımlanmaktadır. Ocak kelimesi cümle içerisindeki geliş biçimine göre anlam verilen sözcükler arasında yer almaktadır. Ocak kelimesi hakkında merak edilen tüm detaylar.

Ocak Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Ocağın Eş Anlamlısı Olan Sözcükler

Eş anlamlı kelimeler yazılışları farklı nacak anlamları aynı olan sözcük topluluğudur. Bu sebeple ocak sözcüğünün birden fazla eş anlamlı sözcük yerine geçmektedir.

 Ocak Kelimesinin Eş anlamlısı Nedir?

 Ocak kelimesine detayları ile bakıldığında zaman, ay ismi olarak, Üzerinde yemek pişirilen bir cihaz, manevi duygulara ön plana çıkaran aile fertleri için kullanılan sözcüktür.

 Ocağın Eş Anlamlısı Olan Sözcükler

 Ocak sözcüğünün eş anlamlı isimlerine detaylı olarak bakılacak olursa maden çıkarılan yerlere maden ocakları denmektedir. Ev, aile bağları için Baba, evin ocağıdır. cümlesinde babanın aile üzerindeki yüksek mertebesi ifade edilir. Yine Vatan birliği ve bütünlüğünü ifade ederken Vatan milletin ocağıdır. cümlesi ile nitelenmektedir.