Geri Dön
EğitimSilikon Nasıl Çıkar? Camdan Ve Fayanstan Eski Silikon Nasıl Çıkarılır?

Silikon Nasıl Çıkar? Camdan Ve Fayanstan Eski Silikon Nasıl Çıkarılır?

Birçok farklı yerde oldukça etkili bir imkan sağlayan silikon, günümüzde pek çok alanda kullanılmaktadır. Ancak bazı zamanlar silikonu çıkarmak gerekir ve bunun için belli başlı bazı yöntemler bulunur. Peki silikon nasıl çıkar? Camdan ve fayanstan eski silikon nasıl çıkarılır? İşte bu konuda merak edilenler.

Silikon Nasıl Çıkar? Camdan Ve Fayanstan Eski Silikon Nasıl Çıkarılır?

Oldukça güçlü ve dayanıklı bir yapı olması ile beraber, silikonu çıkarmak için dikkatli olmak gerekir. Aşamalı ve sıralı şekilde bazı uygulamaları ele almak suretiyle, kolayca ve iz bırakmadan silikonu çıkarmak mümkün. Tabii bunu gerçekleştirirken farklı malzemeye sahip yüzeylere hasar vermemeye dikkat edilmelidir.

Silikon Nasıl Çıkar?

 Yüzey kısmında özellikle donmuş bir silikonu çıkarabilmek için genelde en önemli yöntem ısıdır. Yani belli bir bölgeye ısı uygulamak suretiyle silikonu çıkarmak mümkündür. Isı tabancası ile beraber kurutma makinesi kullanılabilir. Belli bir süre boyunca silikonun bulunduğu her noktaya bu cihazları uygulamak yeterli gelecektir. Daha sonra nemli bir bez alarak bölgeyi dikkatli bir şekilde temizlemek gerekir. Yüzey tamamen temizlenene kadar uygulamak yeterlidir. Daha sonra bölgede herhangi bir silikonun kalmadığı anlaşılacaktır.

 Camdan ve Fayanstan Eski Silikon Nasıl Çıkarılır?

 Fayansta bulunan eski silikonu çıkarabilmek için ise Farklı bir yöntem uygulamak yeterlidir. Bir ucundan sert bir cisim ile silikonu kaldırmaya çalışmak, kısa bir zaman içerisinde sorunun giderilmesine olanak tanır. Eğer bu şekilde çözüm bulunamıyorsa falçata, jilet ya da cam kazıyıcı gibi malzemeler kullanılabilir.

 Cam üzerindeki eski silikonu çıkarmak adına ise alkol kullanılabilir. Aynı zamanda yine cam kazıyıcı ile beraber jilet ve falçata kullanmak mümkün. Sonuçta silikon cam ya da fayans üzerinde sertleştiği vakit, aynı etkiye sahip olur. O yüzden ortak biçimde bu cihaz malzemeleri kullanarak silikonu çıkarmak mümkün hale gelir.

 Isı ile Silikon Çıkarma Yöntemi

 İster fayans ya da cam olsun ister farklı bir yüzey olsun, silikonu çıkarmak için ısı ortak olarak kullanılabilir. Kurutma makinesi ya da tabancası kullanarak kısa bir süre içerisinde ve kolayca silikonu çıkarmak mümkün. Hemen ardından ilgili bölge alkol ya da nemli bir bezle silerek tertemiz hale getirilebilir.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler