Geri Dön
EğitimTUS tercih başvuru ekranı ÖSYM: 1. dönem TUS KONTENJANLARI 2022 - TERCİH KILAVUZU

TUS tercih başvuru ekranı ÖSYM: 1. dönem TUS KONTENJANLARI 2022 - TERCİH KILAVUZU

ÖSYM tarafından Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) sınavı ardından tercih işlemleri de başladı. Binlerce adayın heyecanla beklediği 2022 TUS 1. dönem tercih başvuruları 19 Nisan'da alınıyor. Peki, TUS tercihi nasıl yapılır, kontenjan nedir?

TUS tercih başvuru ekranı ÖSYM: 1. dönem TUS KONTENJANLARI 2022 - TERCİH KILAVUZU

TUS tercihi için 1. dönem uzmanlık öğrenci kontenjanı adayların gündeminde. ÖSYM, beklenen tercih kılavuzunu ve kontenjanları paylaştı. 2022 TUS 1. dönem tercihleri ise https://ais.osym.gov.tr adresi üzerinden yapılacak. İşte, TUS tercih ekranı...

2022 TUS TERCİHİ NASIL YAPILIR?

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı yani TUS için tercih işlemleri 19-26 Nisan tarihleri arasında yapılıyor. Tercihler, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adres üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve aday şifresi ile gerçekleşecek. Tercih başvuru zamanı ise 26 Nisan 2022 tarihinde saat 23:59da son bulacak.

TUS TERCİH BAŞVURU EKRANI...

YERLEŞTİRME SONUÇLARININ AÇIKLANMASI

Adaylar sınav ve yerleştirme sonuçlarını, T.C. Kimlik/Y.U Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav ve yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet
sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

2022 TUS 1. DÖNEM KONTENJANLARI

FAHRETTİN KOCA'DAN MÜJDE!

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada asistanlığa dair yeni gelişmeyi duyurdu. Buna göre, ''Her ne suretle olursa olsun, MEMURİYETTEN İSTİFA ETMİŞ OLAN ve SON TUS sınavındaki başarısıyla Eğitim ve Araştırma Hastaneleri dâhil olmak üzere bir uzmanlık eğitimi programına yerleşenler, bir defaya mahsus, kanunda belirtilen süreleri beklemeksizin asistanlığa başlayabilecek.

Halen YÖK kadrosunda asistanlık eğitimine devam eden uzmanlık öğrencilerinden mevzuat gereği NAKİL HAKKI ELDE EDENLER, talepleri halinde SBA kadrolarına da geçebilecek.'' dedi.