Tus

Tus

Son dakika TUS haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TUS gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TUS haber sayfamızda...

Tus

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.267 tus haberi bulunmuştur.
Koca: Molnupiravir 1 ay içinde piyasada
Koca: Molnupiravir 1 ay içinde piyasadaSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19 ilacı Molnupiravir'in Türkiye'de bir ay içinde piyasaya çıkmış olacağını söyledi. Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) için "revize" sinyali veren Koca, sağlıkta şiddet yasasının sahada şiddeti önlemede yeterli olmadığını söyledi
27.11.2021Gündem
Klavyede Olmayan Semboller, Emojiler ve Harfler 2021
Klavyede Olmayan Semboller, Emojiler ve Harfler 2021Günümüzde emojii semboller veya değişik harfler genellikle sosyal medya biyografi bölümünde sıklıkla kullanılan karakterlerdir. Değişik, şekilli kalp veya gülücük emojileri en çok kullanılan sembollerdendir. Bunun yanı sıra oyunlarda özellikle şekilli nickler, ders veya sunumlarda matematik ile ilgili semboller, para birimleri işaretleri en çok tercih edilen karakterler arasında yer alır. Ancak bu sembollerin çoğu klavyede bulunmaz ve klavye üzerinden herhangi bir tuş yöntemi ile de yapılmasına imkan yoktur. Klavyede olmayan semboller, emojiler ve harfler 2021 içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.11.2021Teknoloji
Sims 4 Hileleri 2021: The Sims 4 Para, Skill, Kariyer ve İhtiyaç Hilesi
Sims 4 Hileleri 2021: The Sims 4 Para, Skill, Kariyer ve İhtiyaç HilesiThe Sims serisinin 4’üncü oyunu Sims 4 yaşam simülasyonu oyunudur. Çeşitli karakterler ve görevlerle eğlenceli vakit geçirmeyi sağlayan Sims 4’te yüzlerce oyun ve mod paketleri bulunuyor. Adeta gerçek yaşam simülatörü haline gelen Sims 4’te bazı görevleri yerine getirmek zorlayıcı olabiliyor. Oyunu zorlanmadan kolay ve daha eğlenceli hale getirmek için para, skill, kariyer, ihtiyaç, ünlü olma, arkadaşlık, ilişki hava durumu gibi pek çok hileleri bulunuyor. 2021 yılında Sims 4 hileleri için içeriğimize bakabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
Dünyanın En Pahalı Telefonu 2021: Dünyanın En Pahalı Cep Telefonu Markaları ve Fiyatları
Dünyanın En Pahalı Telefonu 2021: Dünyanın En Pahalı Cep Telefonu Markaları ve Fiyatlarıİnsan yaşamının merkezi haline gelen cep telefonları hiç de ucuz değiller. 10-15 bin TL’ye kadar olan telefonlar pahalı gibi görünüyor. Telefon özelliklerine göre değişiklik gösteren fiyatlar tasarımına göre milyon dolarları bulunuyor. 10-15 bin TL ne kadar pahalı gözükse de değeri 48 milyon doları bulan telefonlar da mevcut. Ancak bu kadar değerli olmalarının sebebi ise genellikle tasarımları. Dünyanın en pahalı cep telefonu sıralaması ve fiyatlarını merak ediyorsanız “Dünyanın En Pahalı Telefonu 2021” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.11.2021Teknoloji
'Türkiye bizim için stratejik ülkelerden biri'
'Türkiye bizim için stratejik ülkelerden biri'Düzenlediği online basın toplantısı ile piyasaya sunduğu yeni ürünlerini tanıtan Huawei Ülke Müdürü Allen Yao, Türkiye pazarına dair de değerlendirmelerde de bulundu. Yao, "Türkiye bizim için stratejik ülkelerden biri ve küresel olarak baktığımızda ilk 10 ülke arasında yer alıyor" dedi.
23.11.2021Vitrin
Nizamülmülk nasıl öldü, kimdir? Nizamülmülk ne demek, anlamı nedir?
Nizamülmülk nasıl öldü, kimdir? Nizamülmülk ne demek, anlamı nedir? Büyük Selçuklu dizisinde Nizamülmülk karakteri öne çıkıyor. Alparslan'ın ve ardından Sultan Melikşah'ın veziri olan Nizamülmülk, kaleme aldığı Siyasetname ile adını tarihe kazıyan isimlerden. Siyaset bilimci olmasının yanı sıra dikkat çeken bir de devlet adamıydı. Nizamülmülk tarihte kimdir sorusu yanıt arıyor. Peki, Nizamülmülk'ü kim oynuyor, gerçek ismi nedir?
22.11.2021Cadde
Enbiya Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Tefsiri, Fazileti ve Diyanet Meali
Enbiya Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Tefsiri, Fazileti ve Diyanet MealiKur'an-ı Kerim'in 21. suresi olan Enbiya Suresi toplam 112 ayettir. Enbiya Suresi 321. sayfada başlayıp, 330. sayfada ise bitmektedir. Enbiya Türkçe anlamı, ‘peygamber’ demektir. Mekke’de indiğine inanılan sure peygamberlerin dini yayma sürecinden ve çeşitli özelliklerinden bahsettiği için bu ismi almıştır. Mekkeli paganların inançlarını eleştirmektedir. Enbiya ne demek, Enbiya Suresi kaç sayfa, son sayfası, kaçıncı cüz olduğunu, okunuşu, Türkçe anlamı, tefsiri, fazileti ve diyanet mealini merak edenler detaylı bilgiye içeriğimizden ulaşabilirler.
16.11.2021Sureler
Nizamülmülk tarihte kimdir, ne demek? Nizamülmülk nasıl ve ne zaman öldü?
Nizamülmülk tarihte kimdir, ne demek? Nizamülmülk nasıl ve ne zaman öldü?Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinde öne çıkan Nizamülmülk tarihte kimdir? Büyük Selçuklu Devleti'nin baş veziri olarak görev yaptı. Siyasetname ise tarihin önemli eserleri arasındadır. Alparslan ve Melikşah dönemlerinde vezirlik yapmıştır. Peki, Nizamülmülk'ü kim öldürdü?
15.11.2021Gündem
Sonsuz İşareti Nasıl Yapılır? Bilgisayar Klavyesi İle (∞) Sonsuz İşareti Yapımı
Sonsuz İşareti Nasıl Yapılır? Bilgisayar Klavyesi İle (∞) Sonsuz İşareti YapımıSonsuzluk işareti (∞) hem zengin metin çeşitlerinde hem de kişisel kullanımlarda oldukça sık tercih edilen bir simge olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bu simgenin klavye üzerinde direk bir kısa yolu bulunmuyor. Bu yüzden belirli tuş kombinasyonları ile yapılması gerekiyor. Birden fazla tuşun beraber kullanılması ile sonsuzluk işaretinin nasıl yapılacağı hakkında bilgileri derledik.
9.11.2021Teknoloji
Tekasür Suresi Oku: Tekasür Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Fazileti, Arapça Yazılışı ve Diyanet Meali
Tekasür Suresi Oku: Tekasür Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Fazileti, Arapça Yazılışı ve Diyanet MealiTekasür Suresi, ismini “tekasür” teriminden almaktadır. Bu bağlamda, Mekke’de indirildiğine inanılan bu sure, çoklukla övünme manası taşımaktadır. Tekasür Suresi, Mushaf sırasına göre, 102 numaranın sahibidir. İniş sırasına göre de 16. sure olarak kabul edilmektedir. Tekasür Suresi’nin önünde ve arkasında nüzul eden sureler ise Kevser ve Ma’un Suresi olarak sıralanmaktadır. Tekasür Suresi, toplamda 8 ayet-i kerimeden oluşmakta ve nispeten kısa bir sure olarak kabul edilmektedir. Ancak bu sureyi okuyan kişinin çok farklı faziletlere erişebildiğine inanılmaktadır. Tekasür Suresi Türkçe Okunuşu, anlamı, fazileti, Arapça yazılışı ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
8.11.2021Sureler
Hard Reset Nedir, Ne İşe Yarar? Hard Reset Nasıl Atılır, Her Şey Silinir Mi?
Hard Reset Nedir, Ne İşe Yarar? Hard Reset Nasıl Atılır, Her Şey Silinir Mi?Genellikle Android telefon sistemine sahip olan kişilerin sıklıkla uyguladıkları işlemlerden biri hard resettir. Hard reset, telefon sıfırlama işlemi olarak da bilinmektedir. Bu işlem iki farklı şekilde yapılabilmektedir. Ancak son derece dikkatli bir şekilde bu işlemin yapılması gerekmektedir. Sizler için hard reset nedir, nasıl atılır ve ne işe yarar hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.
2.11.2021Eğitim
Boş Küme Nedir, Nasıl Bulunur? Boş Küme İşareti Nasıl Yapılır?
Boş Küme Nedir, Nasıl Bulunur? Boş Küme İşareti Nasıl Yapılır?Matematiğin en önemli konularından biri kümelerdir. Pek çok konunun temelini oluşturmak adına kümeler konusunun iyi bir şekilde öğrenilmesi gerekir. Boş küme de kümeler içinde yer alan önemli konulardan biridir. Boş küme nedir, nasıl bulunur? Boş küme işareti nasıl yapılır tüm detayları ile derledik.
26.10.2021Eğitim
Sosyal medyayı bilinçli kullanmak için öneriler
Sosyal medyayı bilinçli kullanmak için önerilerDeğişen yaşam koşulları, hayatımıza giren yeni teknolojiler ve insanların sosyalleşme ihtiyacı sosyal medya kanallarının daha fazla kullanılmasını sağladı. İletişim kurmaya yarayan ve bazen de sanal bir dünyada farklı hayatlar yaşama hissi veren bu uygulamaların faydası olduğu kadar zararı da var. Kişisel Gelişim Dersleri Eğitmeni ve Yazar Sevgi Keleş, sosyal medyanın kişisel gelişim üzerinde bıraktığı olumsuz etkilerden korunmak ve bilinçli bir kullanıcı olmak için önerilerde bulundu.
19.10.2021Yaşam
Son dakika - Ahmet Ağaoğlu: Fenerbahçe maçına taraftardan büyük ilgi var
Son dakika - Ahmet Ağaoğlu: Fenerbahçe maçına taraftardan büyük ilgi varTrabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, hafta sonu sahalarında oynayacakları Fenerbahçe maçına her yönüyle hazır olduklarını belirterek, “Geriye düşebiliriz ama maçı çevirecek gücümüz var. Puan kaybedebiliriz; kaybettiğimiz puanları telafi edebilecek önümüzde hem mesafe ve maçlar var, hem de o güce sahibiz. Dolayısıyla hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmadan, 12’nci güç olarak taraftarımızın desteği takımımızın arkasında olursa, başaramayacağımız, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir engel yok” dedi.
15.10.2021Trabzonspor
Ş İle Biten Kelimeler Nelerdir? Sonu Ş Harfi İle Biten Kelimeler Listesi
Ş İle Biten Kelimeler Nelerdir? Sonu Ş Harfi İle Biten Kelimeler ListesiS harfinden sonra T harfinden önce gelen Ş, Latin alfabesinin 23. harfidir. Ş harfi resmi yazışmalarda ve evraklarda Şirket kelimesinin kısaltması olarak kullanılır. Ülkemizde Ş harfi ile başlayan il ve ilçeler şu şekilde sıralanabilir: 1- Şırnak 2- Şemdinli 3- Şuhut 4- Şereflikoçhisar 5- Şavşat. İlk harfi Ş olan tek ülke ise Güney Amerika kıtasında yer alan Şili'dir. Ş ile biten kelimeler nelerdir tüm detayları ile derledik.
9.10.2021Eğitim
A Milli Takım yeni teknik direktörü Stefan Kuntz kimdir, kaç yaşında? Stefan Kuntz hangi takımları çalıştırdı?
A Milli Takım yeni teknik direktörü Stefan Kuntz kimdir, kaç yaşında? Stefan Kuntz hangi takımları çalıştırdı?Stefan Kuntz kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. A Milli Takım yeni teknik direktörü olmaya çok yakın olan Stefan Kuntz konusunda araştırmalar devam ediyor. 30 Ekim 1962 yılında Almanya'nın Neunkirchen kentinde dünyaya gelen Stefan Kuntz futbolculuk döneminde forvet mevkisinde forma giydi. Bir dönem Beşiktaş'tada forma giyen Stefan Kuntz futbolculuk ve teknik direktörlük kariyeri hakkında merak edilenler...
15.09.2021Milli Takım
Asus, Moonlight White serisi ürünleri duyurdu
Asus, Moonlight White serisi ürünleri duyurduAsus, oyunculara odaklı olarak geliştirdiği yeni serisinde beyaz rengini tercih etmiş. Yeni seride yepyeni ROG Strix Scope NX TKL klavye, Strix Impact II fare, Strix Go Core kulaklık, Cetra II Core kulak içi kulaklık modelleri yer alıyor.
13.09.2021Teknoloji
Acil Durum Numaraları Nelerdir? Acil Durumlarda Aranılacak Telefon Numaraları Listesi
Acil Durum Numaraları Nelerdir? Acil Durumlarda Aranılacak Telefon Numaraları ListesiNe zaman acil bir yardıma ihtiyaç duyulacağı belli olmaz. O yüzden farklı amaçlar doğrultusunda alınacak yardım için, acil yardım numaralarını iyi bilmek oldukça önemlidir. Peki, acil durum numaraları nelerdir? Acil durumlarda aranılacak telefon numaraları listesi hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için derledik.
26.08.2021Gündem
Huawei'den radikal ve ilginç kavisli ekran patenti hamlesi geldi
Huawei'den radikal ve ilginç kavisli ekran patenti hamlesi geldiHuawei’in yeni aldığı bir patent ile dikkat çekiyor. Ortaya çıkan detaylarda radikal bir kavisli ekranlı akıllı telefon tasarımı gözler önüne seriliyor.
23.08.2021Teknoloji
DUS Nedir? Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavı Ne İşe Yarar, Kimler Girebilir?
DUS Nedir? Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavı Ne İşe Yarar, Kimler Girebilir?Tıp alanında uzmanlık elde etmek için yapılan TUS’un bir benzeri diş hekimliği için yapılır. Adaylar diş hekimliği alanında uzman unvanı kazanabilmek için DUS’a girmek zorundadır. Diş hekimliği fakültesinde uzmanlık eğitimi alarak daha sonra da belli bir alanda uzmanlaşarak ilerleyecek olan adaylar, DUS ile bunu gerçekleştirir. DUS nedir sizler için derledik.
19.08.2021Eğitim
Elif Ece Uzun: İkiz olunca adaleti sağlamak zor
Elif Ece Uzun: İkiz olunca adaleti sağlamak zor2019 yılında evlendiği iş insanı Mehmet Tuş’la olaylı bir şekilde ayrılıp boşanma davası açan model Elif Ece Uzun, ikiz bebeklerine adaletsiz davranmaktan çok korktuğunu söyledi.
14.08.2021Cadde
Kişisel verilerin çalınmasında 'PDF' detayı
Kişisel verilerin çalınmasında 'PDF' detayıSTM, bu yılın ikinci çeyreğini kapsayan Siber Tehdit  Durum Raporu'nda günlük işlerin çoğunun yapıldığı mobil cihazların güvenliğini  hedef alabilecek bazı saldırılara ve bunlara karşı geliştirilen önlemlere ilişkin  tespitlerde bulundu.
12.08.2021Teknoloji
Milli güreşçi Taha Akgül repesaj hakkı elde etti
Milli güreşçi Taha Akgül repesaj hakkı elde ettiRio 2016’da altın madalya kazanan Taha Akgül, Tokyo 2020’de umduğunu bulamadı. Milli güreşçi, çeyrek finalde ABD’li Stevenson’a kaybetti.
Elif Ece Uzun: Annelik dünyanın en güzel duygusu
Elif Ece Uzun: Annelik dünyanın en güzel duygusuİş insanı Mehmet Tuş ile devam eden boşanması davasıyla gündemde olan manken ve sunucu Elif Ece Uzun, önceki gün Metropol İstanbul’da objektiflere yansıdı.
13.08.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Tus ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.