Geri Dön
EkonomiKira zam oranı belli oldu! 2021 Ocak kira zam oranı ne kadar oldu?

Kira zam oranı belli oldu! 2021 Ocak kira zam oranı ne kadar oldu?

Kira zam oranları TÜİK tarafından Aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte TÜFE oranlarının belli olmasının ardından netlik kazandı. Ocak ayından itibaren kiralara zam yapmayı planlayan ev sahipleri ne kadarlık bir zam yapabileceklerini araştırmaya devam ediyor. Kiracılar ise 2021 yılında kiraya ne kadar zam yapılabileceği sorusunun yanıtını aramaya devam ediyor. Peki 2021 Ocak Kira zam oranı ne kadar oldu? İşte 2021 zam oranları...

Kira zam oranı belli oldu! 2021 Ocak kira zam oranı ne kadar oldu?

Ocak ayı kira zammı ne kadar oldu sorusu merak içerisinde araştırma konusu olmaya devam ediyor. Aralık ayı enflasyon rakamının açıklanmasının ardından memur ve emeklilerin 2021 yılının ilk 6 ayı içerisinde alacakları zamlı maaş oranları da belli oldu. TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamları ile birlikte kira artışında belirleyici olan 12 aylık ortalamalara göre TÜFE oranı da açıklandı.

TÜFE YÜZDE KAÇ OLDU?

Kira artışının belirlenmesinde önemli rol oynayan TÜFE oranı TÜİK tarafından Aralık ayı enflasyon rakamının açıklanmasının ardından belli oldu. TÜİK tarafından yapılan açıklamada 12 aylık TÜFE oranı 12,28 artoış kaydetti. Böylelikle 2021 Ocak ayından itibaren kira zam oranı da belli olmuş oldu.

Ev sahipleri 2021 Ocak ayından itibaren kiralarına % 12,28 oranında zam yapabilecek.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
"Efsunlanmış gibi ne dedilerse yaptım" Servet hayali yalnız bıraktıIsparta'da, yaklaşık 3 yıl önce, 'Seni 45 milyon liralık servete ortak edeceğiz' diyen dolandırıcılara 89 bin 925 lira kaptırınca 50 yıllık eşi Dudu Duvar'ın (65) küsüp 3 yıldır konuşmadığı Mehmet Duvar (71), iki hafta önce de 'Sizi dolandıranların izini sürüyoruz' yalanına inanıp krediyle çektiği 15 bin lirayı da dolandırıcılara gönderdi. 3 yıldır aynı binanın ayrı katlarında yaşayan Duvar çiftinin 4 çocuğu da tedbiren, babalarının 3'üncü kez kandırılmaması için cep telefonu ile otomobilinin anahtarını aldı. Mehmet Duvar, yaptığı açıklamada, yaşadığı şoktan hala kurtulamadığını, ikinci defa dolandırıldığını için üzgün olduğunu anlattı. Duvar, "Efsunlanmış gibi ne dedilerse yaptım" diye konuştu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler