Tüfe

Tüfe

Son dakika TÜFE haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TÜFE gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TÜFE haber sayfamızda...

Tüfe

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.661 tüfe haberi bulunmuştur.
Milyonları ilgilendiriyor: Emeklilerle ilgili yeni çalışma ne olacak? 5 soru, 5 cevap
Milyonları ilgilendiriyor: Emeklilerle ilgili yeni çalışma ne olacak? 5 soru, 5 cevap Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, geçtiğimiz günlerde emeklilerle ilgili bir çalışma yapıldığını ve tamamlandığında bunun toplum ile paylaşılacağını söyledi. Peki emeklilere hangi destekler verilecek? Temmuzda emeklilere ne kadar zam olacak? En düşük emekli aylığı için beklentiler neler? İşte detaylar...
23.04.2024 Ekonomi
Merkez’in 2024 yılsonunda dolar tahmini: 40 TL
Merkez’in 2024 yılsonunda dolar tahmini: 40 TL Merkez Bankası’nın açıkladığı nisan ayı Piyasa Katılımcıları Anketi’ne göre, geçen ay yüzde 3,42 olan nisan ayı TÜFE artışı beklentisi, bu anket döneminde yüzde 3,25’e geriledi.
20.04.2024 Ekonomi
Piyasa katılımcıları anketi yayımlandı
Piyasa katılımcıları anketi yayımlandı Piyasa katılımcıları anketinde cari yıl sonu dolar kuru beklentisi bir önceki anket döneminde 40,53 TL iken, bu anket döneminde 40,01 TL oldu.
19.04.2024 Uzmanpara
Yıl sonu dolar kuru tahmini geriledi
Yıl sonu dolar kuru tahmini geriledi Piyasa katılımcıları anketinde cari yıl sonu dolar kuru beklentisi bir önceki anket döneminde 40,53 TL iken, bu anket döneminde 40,01 TL oldu.
19.04.2024 Ekonomi
İngiltere'de enflasyon geriledi
İngiltere'de enflasyon geriledi İngiltere'de yıllık enflasyon yüzde 3,2 ile Eylül 2021'den bu yana görülen en düşük seviyeye indi.
17.04.2024 Uzmanpara
UBS, Çin için büyüme tahminini yükseltti
UBS, Çin için büyüme tahminini yükseltti Çin'in daha güçlü ihracat görünümü ve beklenenden daha iyi GSYH büyümesi, UBS Yatırım Bankası'nın ülke için bazı tahminlerini yükseltmesine neden oldu.
17.04.2024 Uzmanpara
ABD'de enflasyon hızlandı
ABD'de enflasyon hızlandı Yıllık enflasyonun Mart ayında yükselmesi ve temel fiyat baskılarının inatçı bir şekilde güçlü kalmaya devam etmesi, Fed'in bu yıl faiz oranlarını ne kadar düşürebileceğine dair soru işaretlerini arttırdı.
10.04.2024 Ekonomi
ABD'de enflasyon hızlandı
ABD'de enflasyon hızlandı Yıllık enflasyonun Mart ayında yükselmesi ve temel fiyat baskılarının inatçı bir şekilde güçlü kalmaya devam etmesi, Fed'in bu yıl faiz oranlarını ne kadar düşürebileceğine dair soru işaretlerini arttırdı.
10.04.2024 Uzmanpara
Bayram öncesi piyasalar hareketlendi: Altındaki sert yükselişin nedeni belli oldu
Bayram öncesi piyasalar hareketlendi: Altındaki sert yükselişin nedeni belli oldu Altın fiyatları, bayram haftasına tarihi zirvelerde başlangıç yapıyor. Gram altın, 2,425 TL seviyesiyle rekor seviyeye yükselirken, çeyrek, yarım ve Cumhuriyet altını da yükseliş eğiliminde. Peki altındaki sert yükselişin nedeni ne? İşte detaylar...
9.04.2024 Ekonomi
En fazla kazandıran yatırım aracı belli oldu
En fazla kazandıran yatırım aracı belli oldu Mart ayında aylık en yüksek reel getiri tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ile indirgendiğinde yüzde 11,57 oranlarıyla külçe altında gerçekleşti.
8.04.2024 Uzmanpara
Mart ayında en çok getiri sağlayan yatırım aracı açıklandı
Mart ayında en çok getiri sağlayan yatırım aracı açıklandı Mart ayında aylık en yüksek reel getiri tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ile indirgendiğinde yüzde 11,57 oranlarıyla külçe altında gerçekleşti.
8.04.2024 Ekonomi
Küresel piyasada yeni faiz dönemi
Küresel piyasada yeni faiz dönemi Fed'in beklenmedik güvercin duruşu ve TCMB'nin kararlı faiz artışı, finansal piyasalara yeni bir yön veriyor. Yatırımcılar ve şirketler, faiz oranlarındaki bu kritik değişikliklere ve döviz kurlarındaki potansiyel dalgalanmalara dikkat kesilmeli...
5.04.2024 Milliyet Executive
2024 NİSAN AYI KİRA ARTIŞ ORANI | Nisan ayı kira artış oranı yüzde kaç oldu? Konut kira zam sınırı ne zaman bitecek? TÜFE, TEFE, ÜFE)
2024 NİSAN AYI KİRA ARTIŞ ORANI | Nisan ayı kira artış oranı yüzde kaç oldu? Konut kira zam sınırı ne zaman bitecek? TÜFE, TEFE, ÜFE) TÜİK tarafından her ayın başında bir önceki aya ait enflasyon verilerinin açıklanması ile birlikte kira artış oranı da belirleniyor. 12 aylık TÜFE ortalamasına göre belirlenen kira artış oranı 2023 yılında getirilen % 25 kira zammı sınırı ile sınırlandırılmıştı. İş yerlerinin kira sözleşmesi Nisan ayında yenilenecek olan vatandaşlar için kira artış oranı netleşti. Peki Nisan ayı kira artış oranı yüzde kaç oldu? 12 aylık TÜFE ortalaması yüzde kaç oldu? % 25 kira zam sınırı devam ediyor mu?
4.04.2024 Bilgi Rehberi
‘Birincil öncelik fiyat istikrarı’
‘Birincil öncelik fiyat istikrarı’ Martta aylık enflasyonun öngörüleri doğrultusunda gerilediğini belirten Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Birincil önceliğimiz olan fiyat istikrarı hedefimize ulaşana kadar ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.
4.04.2024 Ekonomi
TÜİK HABERLERİ 2024 | MART AYI ENFLASYON RAKAMLARI SON DAKİKA: Enflasyon verisi ne oldu? TÜFE Mart ayı
TÜİK HABERLERİ 2024 | MART AYI ENFLASYON RAKAMLARI SON DAKİKA: Enflasyon verisi ne oldu? TÜFE Mart ayı 2024 Mart ayında Türkiye'nin enflasyon rakamlarıyla ilgili heyecanlı bekleyiş sona erdi. Özellikle kira artış oranı ile memur ve emekli zammında belirleyici olan enflasyon rakamları piyasalarda büyük bir beklenti yarattı. Piyasalar, bu önemli verinin açıklanmasıyla birlikte hareketlenecek ve ekonomik stratejilerini bu doğrultuda şekillendirecek. Peki, Mart ayı enflasyon rakamları ne oldu? İşte Mart ayı enflasyon.
3.04.2024 Bilgi Rehberi
Enflasyon rakamları belli oldu
Enflasyon rakamları belli oldu Türkiye'nin şubat ayı enflasyon rakamları belli oldu. Enflasyon mart ayında aylık bazda yüzde 3,16 artış kaydetti. Yıllık enflasyon ise 68,50 yükseldi.
3.04.2024 Haberler
Enflasyon rakamları açıklandı
Enflasyon rakamları açıklandı Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık %68,50, aylık %3,16 arttı.
3.04.2024 Uzmanpara
Son dakika: Enflasyon rakamları belli oldu
Son dakika: Enflasyon rakamları belli oldu Türkiye'nin şubat ayı enflasyon rakamları belli oldu. Enflasyon mart ayında aylık bazda yüzde 3,16 artış kaydetti. Yıllık enflasyon ise 68,50 yükseldi.
3.04.2024 Ekonomi
"Yarısı Bizden" kampanyasında ödemeler başladı
"Yarısı Bizden" kampanyasında ödemeler başladı İstanbul’da yarısı bizden kampanyasına en çok başvuru yapılan ilçe olan Bahçelievler’de ilk yapımı başlanan binada hak sahiplerinin parası hesaplara yatıyor.
30.03.2024 Ekonomi
Tokyo'da çekirdek enflasyon yavaşladı
Tokyo'da çekirdek enflasyon yavaşladı Japonya'nın başkenti Tokyo'da çekirdek enflasyon mart ayında yavaşladı.
29.03.2024 Uzmanpara
Japonya'da çekirdek enflasyon hızlandı
Japonya'da çekirdek enflasyon hızlandı Japonya'nın çekirdek enflasyonu şubat ayında hızlandı. Daha geniş fiyat eğilimini ölçen bir endeksin keskin bir şekilde yavaşladığını gösteren veriler merkez bankasının faiz oranlarını ne kadar sürede tekrar artıracağı konusundaki belirsizliği vurguladı.
22.03.2024 Uzmanpara
Bakan Bolat: İzmir hizmetlerden asla mahkum bırakılmadı
Bakan Bolat: İzmir hizmetlerden asla mahkum bırakılmadı Ticaret Bakanı Ömer Bolat, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'ndaki teşkilat buluşmasında, "İzmir; bize oy vermediler, bizi seçmediler diye icraatlardan, hizmetlerden asla mahkum bırakılmadı. Türkiye'nin her tarafına ne yapılıyorsa İzmir'e de fazlasıyla yapıldı" dedi.
18.03.2024 Gündem
Euro Bölgesi'nde enflasyon açıklandı
Euro Bölgesi'nde enflasyon açıklandı  Euro Bölgesi’nde şubatta enflasyon rakamları aylık ve yıllık bazda piyasa beklentilerine paralel gerçekleşti.
18.03.2024 Uzmanpara
Dolar bugün ne kadar oldu?
Dolar bugün ne kadar oldu? Dolar/TL haftanın ilk işlem gününe 32.14’ün üzerinde başladı.
18.03.2024 Uzmanpara
Altın fiyatları haftaya nasıl başladı?
Altın fiyatları haftaya nasıl başladı? Son dönemde rekor üstüne rekor kıran altın fiyatları geçtiğimiz hafta zirve seviyelerden düşüşe geçti. Peki altın fiyatları neden geriledi, piyasada bugün son durum ne? İşte detaylar...
18.03.2024 Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Tüfe ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.