Geri Dön
EkonomiAsgari ücret ne kadar? Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak?

Asgari ücret ne kadar? Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak?

Asgari ücret yeni yılda ne kadar olacak? 2021'de uygulanacak asgari ücret zammı çalışanlar tarafından merakla bekleniyor. Asgari ücret zammı Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantılarının ardından belli oluyor. Peki, Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanacak? Merakla beklenen haber geldi. İşte asgari ücret ile ilgili son dakika gelişmeleri.

Asgari ücret ne kadar? Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanacak? Yeni yılda asgari ücrete yapılacak zammı belirlemek için toplanan komisyonda çıkacak kararın ardından asgari ücret belirlenecek. Peki Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısı ne zaman? İşte son dakika açıklamaları.

ASGARİ ÜCRET ZAMMI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada:

"Asgari Ücret Tespit Komisyonumuzun 2021'de geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere ilk toplantısını 4 Aralık'ta yapmasını kararlaştırdık. Sürecin şimdiden tüm kesimlere hayırlı olmasını diliyorum. Bu yıl asgari ücretin, tüm tarafların uzlaşısı ile tespit edilmesini temenni ediyorum."

2020 ASGARİ ÜCRET NE KADAR?

Mevcut asgari ücret bekar bir işçi için net 2 bin 324 lira, brüt 2 bin 943 lira. Asgari ücretin işverene maliyeti bir işçi için 3 bin 458 lira. 2 bin 943 lirasını brüt asgari ücret, 456 lira 17 kuruşunu SGK primi oluşturuyor. 58 lira 86 kuruşunu işveren işsizlik sigorta fonu oluşturuyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Avcılar'da yine balkon çöktü! Bir bina daha mühürlendiİstanbul Avcılar’da 4 katlı binanın giriş katındaki balkon kendiliğinden gürültü ile çöktü. Şans eseri ölen ya da yaralanan olmazken, bina olaydan sonra detaylı inceleme yapılmak üzere mühürlendi. İlçede son bir yılda çöken balkon sayısı 6'ya yükseldi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler