Asgari Ücret Zammı

Asgari Ücret Zammı

Son dakika asgari ücret zammı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan asgari ücret zammı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan asgari ücret zammı haber sayfamızda...

Asgari Ücret Zammı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.217 asgari ücret zammı haberi bulunmuştur.
‘Ana hedefimiz fiyat istikrarı’
‘Ana hedefimiz fiyat istikrarı’ İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclisi’nin 2024 yılı ilk olağan toplantısına katılan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek şu mesajları verdi:
1.02.2024 Ekonomi
İşverene asgari ücret desteği ne kadar oldu? 2024 yeni asgari ücret desteği tutarları belli oldu!
İşverene asgari ücret desteği ne kadar oldu? 2024 yeni asgari ücret desteği tutarları belli oldu! İşverene asgari ücret desteğinin ne kadar olduğu, işverenler tarafından merak ediliyor. 2024 işverenlere sağlanan asgari ücret desteği, ocak ayında yapılan yeni asgari ücret zammı sonrasında artış gösterdi. Söz konusu ödenek küçük işletme sahibi olan işverenin, işyerinde çalıştırdığı personel sayısına göre değişiklik gösteriyor. Peki, 2024 asgari ücret desteği ne kadar, kaç TL oldu?
17.01.2024 Bilgi Rehberi
Sitelerde aidat krizi! 120 bin TL'ye ulaştı...
Sitelerde aidat krizi! 120 bin TL'ye ulaştı... Asgari ücret artışının ardından sitelerde yönetim kurulları toplanmaya başladı. Yüzde 40 ila yüzde 150 arasında aidat zammı yapılıyor. Kiralarla yarışan aidat nedeniyle bazı konut sahipleri ve kiracılar sitelerden uzaklaşıyor.
10.01.2024 Ekonomi
AİLE DESTEK PAKETİ ZAMLANDI mı 2024, ne kadar oldu? Ocak Aile Destek Ödemesi ne zaman yatacak?
AİLE DESTEK PAKETİ ZAMLANDI mı 2024, ne kadar oldu? Ocak Aile Destek Ödemesi ne zaman yatacak? Aile Destek Programı ödemeleri her ay düzenli olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ilgililerin hesaplarına yatırılıyor. 2024 Ocak asgari ücret zammı sonrasında, ''Aile Destek Paketi zamlandı mı, zamlı ödemeler ne zaman yatacak?'' soruları yöneltilmeye başladı.
6.01.2024 Bilgi Rehberi
Memur ve emeklilere zamda kritik tarih yarın! En düşük emekli maaşında tahminler değişti
Memur ve emeklilere zamda kritik tarih yarın! En düşük emekli maaşında tahminler değişti Memur ve emeklilerin gözü kulağı 3 Ocak Çarşamba gününe çevrildi. Aralık ayı enflasyon rakamları açıklanacak ve maaşlara enflasyon farkı belli olacak. Aralık ayı enflasyon beklentisi ne, yıl sonu enflasyonu yüzde kaç seviyesinde çıkacak?
2.01.2024 Ekonomi
Memur ve emekliye ne kadar zam yapılacak? Gözler 3 Ocak tarihine çevrildi
Memur ve emekliye ne kadar zam yapılacak? Gözler 3 Ocak tarihine çevrildi Milyonlarca memur ve emeklinin gözü kulağı 3 Ocak tarihine çevrildi. Yılın son enflasyon rakamı 3 Ocak Çarşamba günü açıklanacak. Memur ve emeklilerin alacağı maaş zammı ise netleşecek. Peki enflasyon farkına göre memur ve emeklilerin alacağı zam oranı ne olacak? En düşük memur maaşı ve en düşük emekli maaşı için konuşulan rakam ne? İşte detaylar...
31.12.2023 Ekonomi
Asgari ücret artışının ardından gözler en düşük emekli maaşlarına çevrildi! İşte masadaki en güçlü rakam
Asgari ücret artışının ardından gözler en düşük emekli maaşlarına çevrildi! İşte masadaki en güçlü rakam 2024 yılı yeni asgari ücreti 17 bin 2 TL olarak belirlendi. Zammın belli olmasının ardından ise gözler 3 Ocak tarihine çevrildi. Peki memur, memur emeklisi, SSK ve Bağkur emeklisine zam oranı ne olacak? Asgari ücrete yapılan zam diğer maaşlara emsal teşkil eder mi? İşte beklentiler...
30.12.2023 Ekonomi
GÜNLÜK YOL ve YEMEK ÜCRETİ ZAMLANDI mı, ne kadar oldu? 2024 Yemek parası ne zaman açıklanır?
GÜNLÜK YOL ve YEMEK ÜCRETİ ZAMLANDI mı, ne kadar oldu? 2024 Yemek parası ne zaman açıklanır? Çalışanlara yol ve yemek ücretleri, asgari ücret zammı ile beraber artış oldu mu? 2023 yılı Temmuz ayında yemek parası 110 TL, yol parası ise 56 TL olarak duyurulmuştu. İşveren tarafından çalışanlara günlük olarak ödenen yemek ve yol ücretleri 2024 zamlanı mı, yüzde kaç artacak?
29.12.2023 Bilgi Rehberi
YENİ STAJYER MAAŞLARI 2024: 📈 Asgari ücret zammı ile STAJYER MAAŞI ne kadar oldu, yüzde kaç zam geldi? Üniversite, lise stajyer ücreti kaç TL'ye çıktı?
YENİ STAJYER MAAŞLARI 2024: 📈 Asgari ücret zammı ile STAJYER MAAŞI ne kadar oldu, yüzde kaç zam geldi? Üniversite, lise stajyer ücreti kaç TL'ye çıktı? Stajyer maaşı, lise ve üniversite öğrencilerinin stajları esnasında hesaplarına yatırılıyor. Stajyer maaşları ise asgari ücret zamlarına göre değişiyor. Temmuz 2023 yılındaki artış sonrasında 2023 stajyer maaşı da farklılaşmıştı. 2024 stajyer maaşı ne kadar oldu?
29.12.2023 Bilgi Rehberi
KIDEM TAZMİNATI TAVANI 2024 💢 ne kadar oldu? Kıdem tazminatı hesalama nasıli neye göre yapılır?
KIDEM TAZMİNATI TAVANI 2024 💢 ne kadar oldu? Kıdem tazminatı hesalama nasıli neye göre yapılır? Kıdem tazminatı, 2024 asgari ücret zammı ile değişti. Çalışanların iş sözleşmesinin sonlanması ardından gündeme gelen kıdem tazminatı, brüt asgari ücret tutarına göre veriliyor. 2024 kıdem tazminatı ne kadar oldu? İşte, yeni kıdem tazminatı tabanı ve tavanı...
29.12.2023 Bilgi Rehberi
ZAMLI YAŞLILIK MAAŞI 2024 👴👵 Asgari ücret zammı ile yaşlılık maaşı kaç TL'ye yükseldi? 65 yaş aylığı başvuru şartları nedir, nasıl başvuru yapılır?
ZAMLI YAŞLILIK MAAŞI 2024 👴👵 Asgari ücret zammı ile yaşlılık maaşı kaç TL'ye yükseldi? 65 yaş aylığı başvuru şartları nedir, nasıl başvuru yapılır? 65 yaş aylığı ödemeleri üçer aylık dönemler şekilde yapılıyor. 2023 yılı geride kalırken yaşılık aylığı zammı da gündeme geldi. 2024 Ocak zammı ile beraber 65 yaş aylığında da artış oldu. Ödemeden faydalananlar 'yaşlılık aylığı ne kadar olacak?' sorusuna yanıt ararken ödemeden faydalanmak isteyenler ise '65 yaş aylığı başvurusu nasıl yapılır?' sorusunu yöneltiyor.
29.12.2023 Bilgi Rehberi
GSS PRİM 2024 💥 YENİ GSS PRİMLERİ ne kadar oldu? Genel Sağlık Sigortası (GSS) nedir, GSS prim borcu nasıl sorgulanır? Yeni senenin GSS primleri...
GSS PRİM 2024 💥 YENİ GSS PRİMLERİ ne kadar oldu? Genel Sağlık Sigortası (GSS) nedir, GSS prim borcu nasıl sorgulanır? Yeni senenin GSS primleri... Genel sağlık sigortası primi Asgari ücret zammı ile değişen kalemler arasında bulunuyor. Herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayan ve ülkemizde ikamet eden herkesin faydalanabildiği GSS kimleri kapsıyor? Genel sağlık sigortası için gelir tespiti ardından süreç başlıyor. 2023 GSS tutarı temmuz düzenlemesi ile değişmişti. 2024 asgari ücreti açıklandı. Peki, 2024 GSS primi ne kadar oldu?
29.12.2023 Bilgi Rehberi
ASGARİ ÜCRET İŞVERENE MALİYETİ 2024 📍 YENİ ASGARİ ÜCRETİN İŞVERENE MALİYETİ ne kadar? Ocak asgari ücretin işverene maliyeti...
ASGARİ ÜCRET İŞVERENE MALİYETİ 2024 📍 YENİ ASGARİ ÜCRETİN İŞVERENE MALİYETİ ne kadar? Ocak asgari ücretin işverene maliyeti... Asgari ücret zammı belli oldu! Birçok kalemi etkileyen asgari ücretin işverene maliyeti de bir kesimin gündeminde başka konu oldu. Bakan Vedat Işıkhan, 2024 Ocak ayından itibaren geçerli olacak asgari ücreti ve işverene maliyetini duyurdu. Peki, 2024 yeni asgari ücretin işverene maliyeti ne kadar, kaç TL oldu?
29.12.2023 Bilgi Rehberi
‘Asgari ücret 3 ayda bir güncellenmeli’
‘Asgari ücret 3 ayda bir güncellenmeli’ CHP lideri Özgür Özel, dün Sosyal Demokrasi Derneği’ni (SDD) ziyaret etti. Ziyaretin ardından soruları yanıtlayan Özel, şunları kaydetti:
29.12.2023 Gündem
2024 EVDE BAKIM MAAŞI/AYLIĞI kaç liraya yükseldi? Zamlı Evde bakım maaşları ne zaman ödenecek?
2024 EVDE BAKIM MAAŞI/AYLIĞI kaç liraya yükseldi? Zamlı Evde bakım maaşları ne zaman ödenecek? Evde bakım maaşı/aylığı ne kadar oldu sorusu asgari ücrete yapılan zam sonrasında araştırılmaya başlandı. 1 Ocak 2024 itibaren yeni asgari ücret 17.002 TL olarak açıklanırken zam oranı % 49 olarak açıklandı. Asgari Ücret zammı ile birlikte birçok ücret de değişiklik gösterecek. Bu ücretlerden biri de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen Evde bakım maaşı/aylığı olarak dikkat çekiyor. Peki Evde bakım maaşı/aylığı kaç lira oldu?
28.12.2023 Bilgi Rehberi
Asgari ücretin işverene maliyeti belli oldu
Asgari ücretin işverene maliyeti belli oldu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, net asgari ücret miktarının 17 bin 2 lira olarak belirlendiğini açıkladı. Buna göre asgari ücretin işverene maliyeti 23 bin 502 liraya yükseldi.
28.12.2023 Ekonomi
NET/BRÜT ASGARİ ÜCRET SON DAKİKA: 2024 asgari ücret belli oldu! Asgari ücrete yüzde kaç zam geldi, işverene maliyeti ne kadar?
NET/BRÜT ASGARİ ÜCRET SON DAKİKA: 2024 asgari ücret belli oldu! Asgari ücrete yüzde kaç zam geldi, işverene maliyeti ne kadar? Asgari ücret zammı belli oldu. 2024 yılında uygulanacak olan asgari ücret milyonlarca kişiyi etkileyecek. Asgari Ücret Tespit Komisyonu geçtiğimiz hafta iki toplantı gerçekleştirmişti. Üçüncü toplantı tarihi beklenirken Cumhurbaşkanı Erdoğan işçi ve işveren temsilcileri ile görüştü. Toplantının ardından Bakan Vedat Işıkhan yeni asgari ücret zammını açıkladı. Peki, asgari ücret ne kadar oldu? Brüt/net asgari ücret kaç TL?
28.12.2023 Bilgi Rehberi
2024 asgari ücret zammı belli oldu! Bakan Işıkhan son dakika açıkladı
2024 asgari ücret zammı belli oldu! Bakan Işıkhan son dakika açıkladı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın asgari ücret zammıyla ilgili AK Parti Genel Merkezi'nde işçi ve işverenle yapmış olduğu görüşme sona erdi. Toplantının ardından Vedat Işıkhan 2024 yılı asgari ücret miktarını açıkladı.
28.12.2023 Ekonomi
YENİ ZAMLI İŞSİZLİK MAAŞI 2024: İŞSİZLİK MAAŞI NE KADAR OLDU? 📍 İşsizlik maaşı taban ve tavan ücreti! Yeni asgari ücret zammı sonrasında işsizlik maaşı kaç TL'ye çıktı?
YENİ ZAMLI İŞSİZLİK MAAŞI 2024: İŞSİZLİK MAAŞI NE KADAR OLDU? 📍 İşsizlik maaşı taban ve tavan ücreti! Yeni asgari ücret zammı sonrasında işsizlik maaşı kaç TL'ye çıktı? Asgari ücrete yüzde 49 zam yapıldı ve yeni tutarı 17.002 TL oldu. Asgari ücret zammı sonrasında ise gözler işsizlik maaşlarına çevrildi. Asgari ücret zammı sonrasında işsizlik maaşı da değişecek. Peki yeni işsizlik maaşı ne kadar oldu?
28.12.2023 Bilgi Rehberi
YENİ ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI! 2024 ASGARİ ÜCRET BRÜT-NET KAÇ TL oldu? İşte yeni asgari ücret ve yapılan zam oranı!
YENİ ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI! 2024 ASGARİ ÜCRET BRÜT-NET KAÇ TL oldu? İşte yeni asgari ücret ve yapılan zam oranı! Asgari ücret zammı 2024 son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Milyonlarca çalışanın gözü kulağı asgari ücret toplantı tarihine çevrilmişken beklenen son dakika açıklaması geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Bakanlıkta asgari ücrete dair son dakika açıklaması yaptı. Böylelikle asgari ücret rakamları belli oldu. Peki, Asgari Ücret ne kadar oldu, zam oranı ne? Brüt-Net yeni asgari ücret ne kadar oldu? İşte milyonları ilgilendiren asgari ücrete dair tüm detaylar…
27.12.2023 Bilgi Rehberi
SON DAKİKA ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI! 📢 Yeni 2024 asgari ücret Brüt-Net kaç TL'ye yükseldi? Asgari ücrete yapılan zam oranı yüzde kaç oldu? Bakan Işıkhan duyurdu!
SON DAKİKA ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI! 📢 Yeni 2024 asgari ücret Brüt-Net kaç TL'ye yükseldi? Asgari ücrete yapılan zam oranı yüzde kaç oldu? Bakan Işıkhan duyurdu! Asgari Ücret zam oranı açıklandı. 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak yeni asgari ücreti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan canlı yayında duyurdu. İşte 2024 Ocak ayından itibaren uygulanacak yeni zamlı asgari ücret tutarı...
27.12.2023 Bilgi Rehberi
ZAMLI ASGARİ ÜCRET 2024 NE ZAMAN YATACAK? İlk zamlı ödemeler hangi ay yatırılacak? Zamlı asgari ücret ocak ayında mı şubatta mı hesaplara yatacak?
ZAMLI ASGARİ ÜCRET 2024 NE ZAMAN YATACAK? İlk zamlı ödemeler hangi ay yatırılacak? Zamlı asgari ücret ocak ayında mı şubatta mı hesaplara yatacak? Asgari ücret 2024 zammı açıklandı. Milyonların beklediği bu açıklamanın ardından gözler zamlı asgari ücretin yatacağı tarihe çevrildi. Peki, zamlı asgari ücret ne zaman yatacak 2024? İlk ödemeler hangi ay ödenecek? Zamlı asgari ücret ocak ayında mı şubatta mı yatacak? İşte merak edilen sorunun cevabı…
27.12.2023 Bilgi Rehberi
Son dakika: Asgari ücret belli oldu! İşte 2024'te milyonların alacağı yeni maaş...
Son dakika: Asgari ücret belli oldu! İşte 2024'te milyonların alacağı yeni maaş... 7 milyondan fazla çalışanı, dolaylı olarak ise tüm vatandaşları ilgilendiren yeni asgari ücret belli oldu. Net asgari ücret 17 bin 2 TL olarak açıklandı. Buna göre asgari ücrete yüzde 49 oranında zam yapılmış oldu.
27.12.2023 Ekonomi
SON DAKİKA ASGARİ ÜCRETE YÜZDE 49 ZAM! Asgari ücret zammı sonrasında 2024 asgari ücreti ne kadar oldu? İşte yeni asgari ücret tutarı ve işverene maliyeti
SON DAKİKA ASGARİ ÜCRETE YÜZDE 49 ZAM! Asgari ücret zammı sonrasında 2024 asgari ücreti ne kadar oldu? İşte yeni asgari ücret tutarı ve işverene maliyeti Asgari ücret zammı bugün belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın asgari ücret zammıyla ilgili temsilcilerle görüştü. Görüşmenin ardından Bakan Vedat Işıkhan, yeni asgari ücret tutarını açıkladı. Çalışanların gözler yeni asgari ücret tutarına çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da yeni asgari ücret hakkında paylaşım yaptı. Peki 2024 asgari ücreti ne kadar oldu? Asgari ücrete yüzde kaç zam geldi?
27.12.2023 Bilgi Rehberi
Her yıl bu zamanı bekliyor! Günde 4-5 saat çalışarak 5 bin TL kazanıyor
Her yıl bu zamanı bekliyor! Günde 4-5 saat çalışarak 5 bin TL kazanıyor Antalya'da Halit Kaya isimli vatandaş ormanda yetişen mantarları toplayıp satarak günlük 3 bin TL ile 5 bin TL arasında kazanç elde ediyor.
27.12.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Asgari Ücret Zammı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.