Geri Dön

Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Bağkur ve SSK emekli bayram ikramiyelerinin yatacağı tarih 2020...

Emekli bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu. Kurban Bayramı'nın ilk günü 31 Temmuz 2020'de kutlanacak. Bayrama adım adım yaklaşırken emekli ikramiyelerinin ödeneceği tarih bekleniyordu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bayram ikramiyesi ile ilgili açıklama yaptı. Peki Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman verilecek?

Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Bağkur ve SSK emekli bayram ikramiyelerinin yatacağı tarih 2020...

Emeklilerin Kurban Bayramı ikramiyeleriyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Son dakika gelen bir habere göre emekli bayram ikramiyelerinin yatacağı tarih belli oldu. Milyonlarca emekli bayram ikramiyesinin yatacağı tarihi araştırmaya başladı. Peki 2020 Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman yatacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emekli bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarihi açıkladı. Bakan Selçuk, 17-29 Temmuz tarihleri arasında bayram ikramiyelerinin ödeneceğini belirtti.

SSK EMEKLİLERİ BAYRAM İKRAMİYELERİNİ NE ZAMAN ALACAK?

Bakan Selçuk'un açıklamasına göre; SSK'lı emekliler 17-26 Temmuz tarihleri arasında zamlı temmuz aylıkları ve bayram ikramiyelerini alacaklar.

BAĞ-KUR EMEKLİLERİ NE ZAMAN BAYRAM İKRAMİYELERİNİ ALACAKLAR?

Bakan Selçuk'un gerçekleştirdiği açıklamaya göre; 25-28 Temmuz tarihleri arasında aylık ödeme günlerinde hesaplara yatırılacak.

EMEKLİ SANDIĞINA BAĞLI OLANLAR MAAŞLARINI NE ZAMAN ALACAKLAR?

Bakan Selçuk şu açıklamayı yaptı;

"Emekli Sandığı kapsamında olan vatandaşlarımızın ağustos ayına ilişkin aylıkları, Kurban Bayramı'na denk gelmesi nedeniyle temmuz aylık farkı, ağustos aylıkları ve Kurban Bayramı ikramiyeleriyle ödenecek. Bu kapsamda Ziraat Bankasından her ayın 1. ve 2. gününde aylıklarını alanlara 28 Temmuz'da, 3. 4. ve 5. gününde aylıklarını alanlar da 29 Temmuz'da ödemeler gerçekleştirilecek. Aylıklarını diğer bankalardan alan emeklilerimize ise 28 Temmuz'da ödeme yapılacak."

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber