Geri Dön
EkonomiGirişimcileri hızlandıracaklar

Girişimcileri hızlandıracaklar

Vakıf Katılım, İstanbul Ticaret Üniversitesi iş birliğinde “Girişim Hızlandırma Programı”nı başlattı.

Girişimcileri hızlandıracaklar

EKONOMİ SERVİSİ - Girişim fikri belli bir aşamada olan girişimcilerin birebir mentorluk, danışmanlık ve eğitim süreçlerinden faydalanarak hayallerine kavuşmalarını sağlayacak olan “Girişim Hızlandırma Programı”na başvurular 8 Ağustos’a kadar devam edecek. Başvurular, http://tto.ticaret.edu.tr/ adresli İstanbul Ticaret Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi kurumsal web sayfasından yapılacak.

Hem eğitim hem ödül

Başvuruların ardından belirlenecek girişimcilere 8 hafta boyunca toplam 120 saat birebir mentorluk hizmetiyle “Fikri mülkiyet hakları”, “Nakit akışı ve Finans”, “Sunum teknikleri /Asansör sunum” vb. konuları kapsayan eğitimler verilecek. Programının sonunda jürinin değerlendirmesi sonrasında birinci seçilen girişimci 30 bin TL, ikinci olan girişimci 20 bin TL ve üçüncülüğü göğüsleyen girişimci de 10 bin TL’lik ödülün sahibi olacak. Ayrıca program kapsamında uygun görülen projeler Vakıf Katılım’ın fon yatırımcısı olduğu “Bilişim Vadisi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu” ve “Teknogirişim Girişim Sermayesi Yatırım Fonu” kapsamında değerlendirilme imkanına da sahip olabilecek.

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, Girişim Hızlandırma Programıyla girişimcilerin yeni ürün/hizmet geliştirmesine destek vermek ve umut vadeden girişimlerin de çeşitli mentorluk ve danışmanlıklarla kuvvetlendirilerek ticari değere dönüşümlerini sağlamak istediklerini belirtti. Göktaş, “Ülkemizin her alanda daha fazla büyüme yakalaması için girişimcilerimizin önünü açmak, tüm kurumlarımızla gerekli desteği vermek durumundayız. Başlattığımız programla yüksek katma değer üretebilecek teknolojik girişimlerin sürdürülebilir gelişimine katkı sunacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Okula dalan pitbull öğrencilere dehşeti yaşattıKocaeli’nin Darıca ilçesinde bir lisenin bahçesine dalan pitbull cinsi köpek, 5 öğrenciyi ısırarak yaraladı. O anlar bir vatandaşın cep telefonu kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler