Geri Dön

20 Yaş altı - 65 yaş üstü toplu taşıma yasağı saatleri ne zaman başlıyor, ne zaman kalkacak? 20 Yaş altı - 65 yaş üstü cezası ne kadar, taksiye binebilir mi?

Bugün İstanbulkartlara hes kodu yüklemede son gün. 16 Milyon vatandaşın yaşadığı İstanbul'da İstanbulkartına hes kodu eşleştirmeyen vatandaşlar toplu taşıma kullanamayacak. Aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi 20 Yaş altı - 65 yaş üstü vatandaşlar için de yeni açıklama yaptı. Peki 20 Yaş altı - 65 yaş üstü toplu taşıma yasağı saatleri ne zaman başlıyor, ne zaman kalkacak? 20 Yaş altı - 65 yaş üstü cezası ne kadar, taksiye binebilir mi? İşte merak edilenler...

20 Yaş altı - 65 yaş üstü toplu taşıma yasağı saatleri ne zaman başlıyor, ne zaman kalkacak? 20 Yaş altı - 65 yaş üstü cezası ne kadar, taksiye binebilir mi?

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler arasında yer alan İstanbulkarta hes kodu eşleştirme işlemiyle birilkte 20 Yaş altı - 65 yaş üstü vatandaşların toplu taşıma hakkında yeni kararları da açıklandı. Günden güne yenisi eklenen kısıtlamalarda son durum nedir merak konusu oluyor. 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar toplu taşıma yasağı hakkında bilgi almak istiyor. İşte o yaş aralığını ilgilendiren detaylar...

20 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN?

20 yaş altı vatandaşlar, gün içinde 13:00-16:00 saatleri arasında dışarı çıkabiliyor. Bu saat aralığında belirtilen yaş grubu için dışarı çıkmak yasak.

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN?

65 yaş üstü vatandaşlar, gün içinde 10:00-13:00 saatleri arasında dışarı çıkabiliyor. Bu saat aralığında belirtilen yaş grubu için dışarı çıkmak yasak.

20 YAŞ ALTI VE 65 YAŞ ÜSTÜ TOPLU TAŞIMA YASAĞI SAATLERİ NE ZAMAN?

İstanbul'da yeni bir koronavirüs önlemi olan İstanbulkarta hes kodu yükleme işleminin son günü 15 Ocak olarak belirtilmişti. Son dakika haberlere göre ise İstanbulkart resmi Twitter adresi üzerinden 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar için bir paylaşımda bulundu. İşte dikkat edilmesi gereken kural;

"İstanbul Valiliği Hıfzıssıhha kararına göre Covid-19 önlemleri ile 15 Ocak 2021'den itibaren 65 yaş üstü ve 20 yaş altı tüm vatandaşlarımızın toplu taşıma kullanımı engellenmiştir. Anlayışınız için teşekkür ederiz."

20 YAŞ ALTI - 65 YAŞ ÜSTÜ TOPLU TAŞIMA YASAĞI CEZASI NE KADAR?

Sokağa çıkma yasağına uymayanlara, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi uyarınca 3 bin 150 TL idari para cezası kesililiyor. Toplu taşımanın yasak olduğu 20 Yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlara da bu rakam geçerli.

20 YAŞ ALTI VE 65 YAŞ ÜSTÜ TAKSİYE BİNEBİLİR Mİ?

20 Yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşların, şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş) kullanmalarının kısıtlanması, şehir içi toplu ulaşım araçlarında yaşanan yoğunluğun azaltılması amacıyla ilgili mahalli idarelerce alınması gereken tedbirlerin (sefer sayısının artırılması, denetim) il/ilçe umumi hıfzıssıhha kurullarınca belirlendiği belirtilmiştir.

 

Bitlis şehitlerimize veda! Acı tablo...Türkiye, Bitlis'ten gelen haber ile kahroldu. Bingöl'den kalkan askeri helikopterin kaza kırıma uğradığı olayda 11 askerimiz şehit oldu. Şehit olan askerlerimizden birinin Elazığ'daki 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ın olduğu öğrenildi. Bitlis şehitleri için Elazığ'da tören düzenleniyor. Törene Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da katılıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet