Gündem Ağrı’da kazada ölen 8 kişinin cenazesi ailelerine teslim edildi

Ağrı’da kazada ölen 8 kişinin cenazesi ailelerine teslim edildi

09.11.2022 - 14:13 | Son Güncellenme:

Ağrı’nın Tutak ilçesinde, yolcu otobüsünün TIR ve yan yatan şeker pancarı yüklü kamyona çarptığı kazada yaşamını yitiren 8 kişinin cenazeleri, DNA testi ve otopsinin ardından yakınlarınca teslim alındı.

Ağrı’da kazada ölen 8 kişinin cenazesi ailelerine teslim edildi

Kaza, 7 Kasım'da Tutak ilçe girişindeki rampalarda meydana geldi. Kenan Solmaz yönetimindeki şeker pancarı yüklü kamyon devrildi. Bunun üzerine bölgede önlem alan ekipler, trafiği tek şeritten verdi. Kazayla ilgili çalışmalar sürerken, Van'dan Ankara'ya giden Abdulkerim Kınay'ın kullandığı 34 EG 1164 plakalı 'Van Yolu' firmasına ait yolcu otobüsü, kontrolden çıktı. Otobüs, Emrah Solmaz ve Eşref Tutak'a ardından da önüne çıkan TIR'a çarptı. Karşı şeride geçen otobüs, yan yatan kamyonun kaldırılmasında çalışılan kepçeye ve kamyona çarptı. Kazada otobüs, TIR ve kamyon alev aldı. Alevlerin sardığı otobüsteki bazı yolcular, camlardan atlayarak kurtuldu.

Haberin Devamı

Yolcu otobüsünün freninin boşalması sonucu meydana geldiği değerlendirilen kazada, 7'si kaza yerinde, 1'i ise kaldırıldığı Erzurum'daki hastanede olmak üzere 8 kişi yaşamını yitirdi; 17 kişi de yaralandı. Yaralıların tamamı, taburcu edildi. DNA testi ve otopsilerin ardından 8 kişinin cenazeleri, bugün Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan yakınlarınca teslim alındı. Vali Osman Varol, Belediye Başkanı Savcı Sayan, acılı ailelere bir kez daha taziye dileklerinde bulundu.

Önder Gürbüz'ün cenazesi (27) Van'ın Erciş ilçesinde, Muhlise Işık'ın cenazesi (77) Ağrı'nın Diyadin ilçesinde, otobüs şoförü Abdulkerim Kınay'ın cenazesi (40) Siirt'in Baykan ilçesinde, Serhat Bayraktutan'ın cenazesi (23) Van'ın Özalp ilçesinde, Nevzat Taş'ın cenazesi (44) Van'ın Muradiye ilçesinde; Eşref Tutak (40), Ebrar Tatlı (16) ve Emrah Solmaz'ın cenazeleri (42) ise Ağrı'nın Patnos ilçesinde toprağa verilecek.

Haberin Devamı

CENAZELER DEFNEDİLİYOR

Kazada yaşamını yitiren 8 kişinin cenazeleri toprağa verilmeye başlandı. Bugün öğle saatlerinde yakınları tarafından hastane morgundan alınan Emrah Solmaz (42), Eşref Tutak (40) ile otobüste yolcularından Ebrar Tatlı'nın (16) cenazeleri Ağrı'nın Patnos ilçesine getirilip, defnedildi. Tutak ile Solmaz, merkez Sütlüpınar Mezarlığı'nda yan yana açılan mezara, Ebrar Tatlı ise Doğansu köyünde yakınlarının gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

 

Ağrı’da kazada ölen 8 kişinin cenazesi ailelerine teslim edildi

Yazarlar