Geri Dön
GündemAntalya'da hareketli anlar! Kendini eve kilitleyip, ateşe verdi

Antalya'da hareketli anlar! Kendini eve kilitleyip, ateşe verdi

Antalya'da hazine arazisine yaptığı prefabrik evin yıkım için ekiplerin geldiğini gören Bora Aksoy içeri girip kapıyı kilitleyerek direndi. Üzerine yağ döktüğü bezi ateşe veren Aksoy, ekiplerin 2 saatlik çabası sonucu eylemine son verdi. Aksoy, ekiplerin kapıyı kırıp içeriye girmeye çalıştığı sırada pencereden çıkıp, teslim oldu. Vinç yardımı ile sökülen ev ise belediye ekipleri tarafından götürüldü.

Antalya'da hareketli anlar! Kendini eve kilitleyip, ateşe verdi

Olay, saat 11.00 sıralarında Antalya Kepez ilçesi Santral Mahallesi'nde meydana geldi. Kepez Belediyesi'ne bağlı Zabıta ve yıkım ekipleri, hazine arazisinde bulunan Bora Aksoy'a (26) ait prefabrik evi yıkmak için harekete geçti. Ekipleri karşısında gören Bora Aksoy, yıkımın usulsüz olduğunu, yıkım olursa kendisini yakacağını söyleyerek eve girip kapıyı kapattı. Bunun üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Belirtilen adrese gelen ekipler, Bora Aksoy'u ikna etmek için çalışma başlattı.

BEZİ ATEŞE VERDİ

Polise yerin dedesinden kaldığını ve yazışmaların sürdüğünü söyleyen Aksoy, yıkımın durdurulmasını istedi. Yıkımın usulüne uygun yapıldığını belirten polis, Bora Aksoy'dan evi boşaltması gerektiğini belirtti. Evden çıkmayacağını söyleyen Aksoy, üzerine yağ döktüğü bezi pencereden aşağıya sarkıtıp, ateşe verdi. Alevler itfaiye ekibinin müdahalesiyle söndürüldü.

Antalyada hareketli anlar Kendini eve kilitleyip, ateşe verdi

Polisin ısrarına rağmen evden çıkmak istemeyen Bora Aksoy, bu kez kendine zarar vermeye çalıştı. Aksoy, ekiplerin kapıyı kırıp içeriye girmeye çalıştığı sırada pencereden çıkıp, teslim oldu. Gözaltına alınan Aksoy, polis merkezine götürüldü. Vinç yardımı ile sökülen ev ise belediye ekipleri tarafından götürüldü.

Antalyada hareketli anlar Kendini eve kilitleyip, ateşe verdi

Erbil Uluslararası Havalimanı'na füze saldırısıIKBY Güvenlik Ajansı, en az bir füzenin Erbil Uluslararası Havalimanı'nı hedef aldığını duyurdu

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet