Geri Dön

Celalettin Can gözaltına alında

PKK/KCK’nın eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında örgütün amaç ve stratejileri doğrultusunda faaliyet yürüttüğü öne sürülen Halkların Demokrasi Kongresi üyesi 31 kişi gözaltına alındı.

Celalettin Can gözaltına alında

İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele ekipleri, PKK/KCK’nın şehir yapılanması içerisinde yer alan, örgütün sözde siyaset akademisi üyelerine yönelik olarak geçtiğimiz aylarda operasyon düzenlemişti. Başta Bağcılar olmak üzere İstanbul’un değişik ilçelerinde bulunan HDP ilçe teşkilatlarında kurulan sözde kurslarda, eğitim alan ve operasyonlar doğrultusunda gözaltına alınan çok sayıdaki örgüt üyesi ve yanlılarının ifadeleri ve bağlantıları doğrultusunda kendilerini yönlendirdikleri öne sürülen 43 HDK üyesi tespit edildi. Siyasi yönlendirmenin yanı sıra sokak ve saldırı eylemlerinde talimat verdiği iddia edilen 43 şüphelinin yakalanması için önceki gece 20 ilçede 43 adrese eş zamanlı baskınlar düzenlendi. TEM antiterör timleri ve Özel Harekat ekipleri tarafından düzenlenen operasyonlarda haklarında İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nca gözaltı kararı verilen 31 şüpheli gözaltına alınırken, aranan 12 şüpheli ise adreslerinde bulunamadı. Gözaltına alınanlar arasında bir dönem “Akil İnsanlar” arasında yer alan, 78’liler Girişimi Türkiye Sözcüsü Celalettin Can’ın da bulunduğu öğrenildi. Operasyon düzenlenen adreslerde yapılan aramalarda bir tabanca, bir adet av tüfeği ile çok sayıda örgütsel doküman, dergi, kitap ve dijital malzemeler ele geçirildiği belirtildi.

Son dakika! Rapor ortaya çıktı! En fazla yangın çıkan ilçeler belli olduGelen bir son dakika haberine göre; İstanbul'da bu yıl yangın sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,6 azalırken yangınların en büyük nedeninin sigara ve elektrik kontağı olduğu açıklandı. En çok yangın çıkan ilçeler ise belli oldu

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet