Geri Dön

Demre'de ağaçlar çiçekler açtı

Türkiye'nin büyük bir bölümü kar altındayken Antalya'nın Akdeniz kıyısındaki ilçesinde sıcak havaya aldanan bitkiler çiçek açtı.

Demre'de ağaçlar çiçekler açtı

Antalya'nın Demre ilçesinde sıcak havaya aldanan bitkiler çiçek açarken, ortaya baharı andıran görüntüler çıktı.

Demre'de gündüzleri 18- 21 derece olan hava sıcaklığı baharı andıran görüntüler oluşturdu. Normalde Mart ayında açan sarı diken çiçekleri, sıcak havaya aldanıp tomurcuklandı. Nergisler, yabani laleler, begonviller de baharı beklemeden rengarenk çiçekleriyle çevreyi süsledi.

Yabani laleleri toplayan Vedat Dirlik, "Bu laleler normalde mart ayının ortasında çiçek açar. Bu sene havanın sıcak gitmesinden dolayı aralık sonunda çiçek açmış. Bu normal değil. Daha sonra bu laleler ölecek" dedi.

İbrahim Başkan da, "Kış ortasındayız. Demre'de 21 derece hava sıcaklığı var. Türkiye'nin her tarafında kar yağarken, burada portakal ve limon ağaçları çiçek açmış. Burada kışın ortasında bahar havası yaşıyoruz" diye konuştu.


Tuzla'da kedi kesip poşete koyan kadın hastaneye götürüldü!İstanbul Tuzla’da sokaktan yakaladığı kedileri keserek eve götürüp yediği iddia edilen kadın, hayvan severlerin ihbarı ile yakalandı. Yakalanan kadının ilk ifadesinde kedileri kesip yediğini itiraf ettiği öğrenildi. "5199 Sayılı Hayvan Haklarını Koruma Kanununa Muhalefet" konusundan 6 suç kaydı bulunan ve "Paranoid Şizofren" tanısıyla 6 ay psikolojik tedavi gördüğü belirlenen kadın savcılık talimatıyla akıl ve ruh sağlığı ile ilgili tedavi için hastaneye gönderildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet