Çiçek

Çiçek

Son dakika çiçek haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çiçek gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çiçek haber sayfamızda...

Çiçek

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 25.388 cicek haberi bulunmuştur.
Son dakika... Kızını damdan sarkıtarak atacağını söyleyen baba, tutuklandı
Son dakika... Kızını damdan sarkıtarak atacağını söyleyen baba, tutuklandıAdana’da kendisine büyü yapıldığını öne sürüp tek katlı evinin damından kızını sarkıtınca gözaltına alınan Mustafa A. (51), tutuklandı. Öte yandan Mustafa A.’nın bir süredir psikolojik sorunları olduğu ve evdeki eşyaları kırdığı öne sürüldü.
16.04.2021Gündem
Akbulut’u devletin zirvesi uğurladı
Akbulut’u devletin zirvesi uğurladıTedavi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybeden eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yıldırım Akbulut, dün devletin zirvesinin katıldığı törenlerle son yolculuğuna uğurlandı.
16.04.2021Siyaset
Yaz öncesi bahçe bakımı nasıl yapılır?
Yaz öncesi bahçe bakımı nasıl yapılır?Yaz hızla yaklaşıyor. Erken ilkbaharda çiçek açan ağaçların dallarını budamak, çimlerinizi havalandırmak gibi işlemler de sizi bekliyor. Yaz öncesi bahçe bakımı nasıl yapılır, püf noktaları ile yazımızda.
15.04.2021Dekorasyon
Boş Kovana Arı Nasıl Gelir? Arı Oğul Yakalama Yöntemleri Nelerdir?
Boş Kovana Arı Nasıl Gelir? Arı Oğul Yakalama Yöntemleri Nelerdir?Bal arıları ilkbahar geldiği zaman, çiçeklerde çiçek tozu ve bal özü çoğalınca hızlı bir şekilde gelişirler. Bunun sonucunda ise, kovana sığmaz bir hale gelirler. Bu sayede arılar yeni analar yetiştirerek oğullama yoluna gider. Oğullayan arılar ise, zayıflar ve bal ile çiçek tozu toplama verimi önemli ölçüde azalır. Boş kovana arı nasıl gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
15.04.2021Yaşam
4 yaşındaki kızına kabusu yaşattı! 'Onun kanı akarsa büyü bozulacak'
4 yaşındaki kızına kabusu yaşattı! 'Onun kanı akarsa büyü bozulacak'Adana’da kendisine büyü yapıldığını öne süren Mustafa A. (51), tek katlı evinin damına çıkıp, 4 yaşındaki kızı Ela’yı sarkıtarak aşağı atacağını söyledi. Mustafa A. “Onun kanı akarsa büyü bozulacak” diye bağırdı. “Babacığım, ne olur beni atma” diye ağlayan minik Ela, dama çıkan dedesi tarafından kurtarıldı.
14.04.2021Haberler
Atatürk Çiçeği Nasıl Bakılır? Atatürk Çiçeği Ne Kadar Sulanmalıdır?
Atatürk Çiçeği Nasıl Bakılır? Atatürk Çiçeği Ne Kadar Sulanmalıdır?Çiçek bakmayı seven birçok kişi vardır. Tabi çiçek bakarken dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Bu hususlara dikkat etmediğiniz zaman çiçeğiniz ölebilir. Bu durumu yaşamamak için çiçeğinize gereken ilgiyi göstermelisiniz. Sevilen ve ilgi duyulan çiçeklerden biriside Atatürk çiçeğidir. Sizler için Atatürk çiçeği nasıl bakılır? Atatürk çiçeği ne kadar sulanmalıdır? Tüm detayları ile derledik.
14.04.2021Eğitim
4 yaşındaki kızına kabusu yaşattı! 'Onun kanı akarsa büyü bozulacak'
4 yaşındaki kızına kabusu yaşattı! 'Onun kanı akarsa büyü bozulacak'Adana’da kendisine büyü yapıldığını öne süren Mustafa A. (51), tek katlı evinin damına çıkıp, 4 yaşındaki kızı Ela’yı sarkıtarak aşağı atacağını söyledi. Mustafa A. “Onun kanı akarsa büyü bozulacak” diye bağırdı. “Babacığım, ne olur beni atma” diye ağlayan minik Ela, dama çıkan dedesi tarafından kurtarıldı.
14.04.2021Gündem
Zerrin İsminin Anlamı Nedir? Zerrin Ne Demek, Ne Anlama Gelir?
Zerrin İsminin Anlamı Nedir? Zerrin Ne Demek, Ne Anlama Gelir?Herkesin sahip olduğu bir isim bulunmaktadır. Bu isimlerin birçok farklı anlamı olduğu bilinmektedir. Bir ismin ne anlama geldiği oldukça önemlidir. Özellikle çok değişik isimlerin olmasından dolayı bu konu son derece ilgi çekmeyi başarmıştır. Sizler için Zerrin isminin anlamı nedir? Zerrin ne demek, ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
14.04.2021Eğitim
12 bin balkona renk gelecek
12 bin balkona renk gelecekAliağa Belediyesi’nin “Balkonda Bahar Var” projesine yoğun ilgi devam ediyor.
13.04.2021Ege
Rus tatilciler, Türkiye'ye yönelik uçuş kısıtlamalarına tepkili
Rus tatilciler, Türkiye'ye yönelik uçuş kısıtlamalarına tepkiliRus tatilciler, tatil için en çok tercih ettikleri Türkiye’ye yönelik uçuşların kısıtlanması nedeniyle üzüntü içerisindeler.
13.04.2021Ekonomi
Müslüman mucitler: Kızamık ve çiçek hastalığını keşfeden El Razi
Müslüman mucitler: Kızamık ve çiçek hastalığını keşfeden El RaziAtalarımızın yaşadığı topraklar sayısız bilim insanını ağırlamış bugüne kadar. Bilim ve edebiyat alanında dünyanın çok ilerisinde olduğumuz dönemlerde bizim okullarımızda ve topraklarımızda yetişmiş birçok bilim insanı sayısız buluş yapmış.
13.04.2021Bilim ve Çocuk
Son dakika... MEB, Tasarım Beceri Atölyesi rehberini yayımladı! Bakan Selçuk'tan flaş açıklama
Son dakika... MEB, Tasarım Beceri Atölyesi rehberini yayımladı! Bakan Selçuk'tan flaş açıklamaGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanlığı'nca, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler için 'Tasarım Beceri Atölyesi' rehberi yayımlandı. Öte yandan konuyla ilgili açıklama yapan Bakan Ziya Selçuk, "Biz, çocuklarımızın sadece sıralarında oturan çiçek olmalarını değil; deneyerek, yanılarak, tasarlayarak, keşfederek var olmalarını istiyoruz" dedi. İşte haberin ayrıntıları...
12.04.2021Gündem
Ben öğretmenim şiiri - Salih Ağrak
Ben öğretmenim şiiri - Salih AğrakÖğretmenler toplumda büyük bir saygınlığa sahiptir. Gelecek nesilleri şekillendiren öğretmenler adeta heykeltıraş görevi görürler. Ben öğretmenim isimli şiirde bu konuları işlemiştir. İşte ben öğretmenim şiirinin sözleri.
14.04.2021Şiirler
Baharı evinize getirin: Country Dekorasyon
Baharı evinize getirin: Country DekorasyonBahar gelince hepimizin içi kıpır kıpır olur. Bahar dalları, kuşlar ve kelebekler ruhumuzu okşar… Bazılarımız ise bu coşkuyu evine taşımak ister. Country dekorasyon işte bu motivasyonla uygulanan, kır evi esintileri taşıyan bir tarzdır. Nostaljik öğeler de taşır. İşte country dekorasyonun yerinde uygulamaları…
12.04.2021Dekorasyon
Kardeşim şiiri - Aşık Veysel Şatıroğlu
Kardeşim şiiri - Aşık Veysel Şatıroğlu Aşık Veysel Şatıroğlu daha çocukluğunda çiçek hastalığından dolayı gözleri kaybetmiş ve hayata geriden başlamıştır. Bu olumsuz durum onun motivasyonunu ve azmini düşürmemiş aksine babasının da desteği ile Türk Halk müziğine adını altın harflerle kazımıştır. Pek çok eseri halk tarafından bilinen Aşık Veysel Türk Halk Müziği denildiğinde akla ilk gelen isimlerden birisidir. Şair kardeşlik isimli şiirinde de insanların birbirini ayırmaması gerektiğini herkesin aynı olduğunu ve kardeşçe yaşaması gerektiğini anlatmaktadır. İşte Kardeşlik şiirinin sözleri.
14.04.2021Şiirler
Atabey Çiçek: Galatasaray beni istemişti
Atabey Çiçek: Galatasaray beni istemiştiBaşakşehir'den kiralık olarak Westerlo'ya giden ve bu sezon çıktığı 24 maçta 15 gol kaydederek Avrupa'daki en golcü Türk futbolcu olan Atabey Çiçek, TRT Spor'a verdiği özel röportajda geçmiş dönemde Galatasaray'dan teklif aldığını açıkladı.
12.04.2021Futbol
Perdeli şiiri - Cemal Süreya
Perdeli şiiri - Cemal SüreyaTürk şiirlerinde modern bir dönemi başlatan İkinci Yeni şiirlerinin öncülerinden olan Cemal Süreya, 1931 yılında Erzincan’da doğmuş. Ortaokulu bitirince yatılı olarak Haydarpaşa Lisesi’ne devam etmiş. Üniversiteyi ise Ankara Üniversitesi iktisat bölümünde bitirmiş. Eğitim hayatı sonrası vergi dairesinde çalışmaya başlamış. İlerleyen yıllarda maliye müfettişi olmuş ama şiirlerine de ara vermemiştir. Çeşitli dergilerde yayımlanan şiirleri de dilden dile dolaşmıştır. Şair genel olarak aşk ve özlem temalı şiirleri ile ön plana çıkar. Perdeli şiirinde de şair mutluluğu kendi bakış açısına göre tanımlanıştır. İşte Perdeli şiirinin sözleri.
14.04.2021Şiirler
Milli edebiyat dönemi şiirleri
Milli edebiyat dönemi şiirleriMilli edebiyat döneminde şiir anlayışı değişime uğramıştır. Toplum için sanat anlayışını benimsemişlerdir. Eserlerini halkın anlayabileceği bir dille yazmışlardır. Şiirlerinde hece ölçüsünü kullanmışlardır. Şiir dili olarak İstanbul Türkçesi esas alınmıştır. Halk şiiri kaynak olarak benimsenmiş ve hece ölçüsü kullanılmıştır. Milli kültür ve milli tarihle ilgili konular ele alınmıştır. İmgelere az başvurulmuş, kullanılan imgelerin ise kolay anlaşılır olmasına dikkat edilmiştir. “Türkçeye, Türk dil bilgisi hâkim olacaktır.” görüşü savunulmuştur. Tam ve zengin uyağın yanında yarım uyak da kullanılmıştır. Duygudan ziyade fikir ön plandadır. Öğretici eserler yazmışlardır.
14.04.2021Şiirler
Sevgi şiiri - Sezai Karakoç
Sevgi şiiri - Sezai Karakoçİkinci Yeni şairlerinden olan Sezai Karakoç, şiir anlayışı, hayat görüşü ve din karşısındaki tutumu bakımından topluluğun diğer şairlerinden farklı bir çizgide durur. Yaşam felsefesi İslami temeller üzerine kurulu olan şair, İslami yaşam biçimini diriltme çabası içerisindedir ve şiirlerini de bu eksen etrafında yazmıştır. Sevgi isimli şiirinde konusu adı üzerinde belli olduğu gibi sevgidir. İşte sevgi şiirinin sözleri.
14.04.2021Şiirler
Kızıma mektuplar şiiri - Ataol Behramoğlu
Kızıma mektuplar şiiri - Ataol BehramoğluŞiirleriyle birçok şair adayına ilham kaynağı olan Ataol Behramoğlu, kendi şiirlerinin yanı sıra şiir antoloji kitaplarıyla da Türk şairlerinin en güzel şiirlerini bir araya getirerek şiir severlere armağan etmiştir. Şair İlk, orta ve lise eğitiminin ardından meraklısı olduğu Rus edebiyatının da etkisiyle Ankara Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmış. Okul yıllarında şiir yazmaya ve üretmeye devam etmiştir. Çeşitli dergilerde ve gazetelerde şiirleri çıkan yazar, üniversiteyi bitirince bir dönem Moskova, Londra ve Paris’te yaşamıştır.. Paris’te yaşadığı dönemde Paris Sorbonne Üniversitesi'nde Rus edebiyatı ve karşılaştırmalı edebiyat konularında çalışmalar yapan yazar yurda döndükten sonrada yazarlık hayatına devam etmiştir. Kızıma mektuplar isimli şiirinde şair kızına hitap etmekte ve ona kendi hayatında yaşadığı tecrübeler ışığında tavsiyeler vermektedir. İşte Kızıma mektuplar şiirinin sözleri.
14.04.2021Şiirler
Bir doğum günü için şiiri - Sebahattin Ali
Bir doğum günü için şiiri - Sebahattin AliSebahattin Ali edebî kişiliğini toplumcu gerçekçi bir düzleme oturtarak yaşamındaki deneyimlerini okuyucusuna yansıttı ve kendisinden sonraki Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatını etkileyen bir figür hâline geldi. Daha çok öykü türünde eserler verse de romanlarıyla ön plana çıktı. Şair pek çok edebi metin ortaya koymuştur. Romanları, hikayeleri şiirleri ve daha pek çok eseri vardır. Bir doğum günü için şiirinde de şair sevdiği insanın doğduğu gün Yıldızların, bulutların evrendeki tün varlıkların sevindiğini anlatmaya çalışmıştır. İşte bir doğum günü için şiirinin sözleri.
14.04.2021 Şiirler
Tuzla'da ihbara giden polis ekiplerine sürpriz
Tuzla'da ihbara giden polis ekiplerine sürprizİstanbul Tuzla'da 155'i arayarak ihbarda bulunan mahalle sakinleri olay yerine gelen polis ekiplerine sürpriz yaptı. Vatandaşlar, polisleri alkışlayarak Türk Polis Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıldönümünü kutladı.
11.04.2021Haberler
Polis ekipleri ihbara gitti! Sürprizle karşılaştı
Polis ekipleri ihbara gitti! Sürprizle karşılaştıTuzla'da 155'i arayarak ihbarda bulunan mahalle sakinleri olay yerine gelen polis ekiplerine sürpriz yaptı. Vatandaşlar, polisleri alkışlayarak Türk Polis Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıldönümünü kutladı.
11.04.2021Gündem
Kış Bahçelerinde Yetiştirilebilecek Bitkiler
Kış Bahçelerinde Yetiştirilebilecek BitkilerKış bahçenizi canlandırmak mı istiyorsunuz? Birbirinden güzel bitki ve çiçekler seçerek orayı harika bir yaşam alanı haline getirebilirsiniz. Kış bahçelerinizde tüm yıl boyunca istediğiniz çeşitleri yetiştirebilirsiniz. İşte tam size göre 5 bitki ve çiçek!
11.04.2021Dekorasyon
176. yıl gururu
176. yıl gururuTürk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 176. yılında Ege’de törenler düzenlendi. Başkanlar, “Fedakarca görev yapan emniyet mensuplarının yanındayız” dedi
10.04.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

Şiirbabaadanadekorasyondam

Çiçek ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.