Demre

Demre

Son dakika Demre haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Demre gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Demre haber sayfamızda...

Demre

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 863 demre haberi bulunmuştur.
Antalya'da kar yağışı; araçlar D400 yolunda kaldı
Antalya'da kar yağışı; araçlar D400 yolunda kaldıAntalya'nın Kaş ve Demre ilçeleri arasında ulaşımı sağlayan D-400 yolunda 100'e yakın araç, saat 15.00 sıralarında aniden başlayan kar yağışı nedeniyle kaldı.
26.01.2022Haberler
Antalya'da kar yağışı; araçlar D400 yolunda kaldı
Antalya'da kar yağışı; araçlar D400 yolunda kaldıANTALYA'nın Kaş ve Demre ilçeleri arasında ulaşımı sağlayan D-400 yolunda 100'e yakın araç, saat 15.00 sıralarında aniden başlayan kar yağışı nedeniyle kaldı.
26.01.2022Gündem
Antalya'da kar yağışı; araçlar D400 yolunda kaldı
Antalya'da kar yağışı; araçlar D400 yolunda kaldıAntalya'nın Kaş ve Demre ilçeleri arasında ulaşımı sağlayan D-400 yolunda 100'e yakın araç, saat 15.00 sıralarında aniden başlayan kar yağışı nedeniyle kaldı.
26.01.2022Gündem
29 yıl sonra inanılmaz manzara! Antalya kent merkezine kar yağdı
29 yıl sonra inanılmaz manzara! Antalya kent merkezine kar yağdıTurizm kenti Antalya’nın şehir merkezine 29 yıl sonra kar yağışı başladı. Araçların üzerinde beyaz örtüye Antalya yazısı yazanların olduğu görüldü. Öte yandan Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde de vatandaşlar sabah uyandıklarında kar yağışı sürprizi ile karşılaştılar.
25.01.2022Gündem
D ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: D Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
D ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: D Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba olmak dünyanın en güzel duygularında bir tanesi. Aile üyesine yeni bir bireyin gelme duygusu anne ve baba adaylarını heyecanlandırıyor. Bebekleri için her şeyin en güzelini yapmaya çalışan çiftler isimleri konusunda da seçici oluyor. Yeni doğacak kız bebeklerine aileler isim verirken özellikle kulağa hitap ediş şekli ve anlamlarına dikkat ediyor. Hayat boyu taşıyacakları ismi verirken aileler nadir bulunan, duyulmamış, keşfedilmemiş isimleri tercih ediyor. D harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “D ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
24.01.2022Bebek
Yat limanı Yap-İşlet-Devret modeli çerçevesinde yaptırılacak
Yat limanı Yap-İşlet-Devret modeli çerçevesinde yaptırılacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Antalya Demre Yat Limanı Yap-İşlet-Devret Modeli çerçevesinde yaptırılacak.
19.01.2022Ekonomi
Antalya'da son 3 yılın yağış rekoru kırıldı
Antalya'da son 3 yılın yağış rekoru kırıldıMeteoroloji'nin 3 ilçesini kırmızı, kent merkezini ise turuncu kodla uyardığı Antalya'da son 3 yılın yağış rekoru kırıldı. 2018 yılında metrekareye 490 kilogram yağışın düştüğü Kemer ilçesine bağlı Ovacık köyüne metrekareye 421 kilogram yağmur yağdı.
31.12.2021Gündem
Demreli Noel Baba kimseye yaranamadı
Demreli Noel Baba kimseye yaranamadıNoel Baba’nın kıyafetlerine ‘reklam amaçlı’ diyen İtalyan Psikopos Stagliano, “Hediye dağıtmaz yoksullara yardım ederdi" dedi. Ancak eleştiriler gereksiz bulundu.
26.12.2021Gündem
‘Domates virüsü’ seralara yayıldı
‘Domates virüsü’ seralara yayıldıSon yıllarda domates üretimini tehdit eden virüs, Antalya ve civarında azalma gösterse de Türkiye genelinde sorun olmaya devam ediyor
25.12.2021Ekonomi
Yüzyıllara yayılan kültürlerarası bir yolculuk: Aziz Nikolas’tan Noel Baba’ya
Yüzyıllara yayılan kültürlerarası bir yolculuk: Aziz Nikolas’tan Noel Baba’yaPatara’da M.S. 3. yüzyılda doğduğuna ve çocukluğundan itibaren olağanüstü davranışlarda bulunduğuna inanılır Aziz Nikolaos’un. Myra’yı yani bugünkü Demre’yi kıtlıktan, gemicileri kazalardan, masum insanları kötülüklerden korur. Korkunç dalgaları sakinleştirerek denizcilerin hayatını kurtardığı için “denizcilerin azizi” olarak anılır. 6 Aralık 343’teki ölümünden uzun yıllar sonra, tüm Avrupa’ya yayılır ismi. Kışa girerken çocuklara hediye dağıtma adeti 6 Aralık Aziz Nikolaos Günü ile bütünleşir zamanla. Böylece Aziz Nikolaos, bugün ak sakalı, kırmızı kıyafetleri ve ren geyikleri ile tanınan Noel Baba’ya dönüşür.
20.12.2021Arkeoloji
Tarihi miras evinde kalmalı
Tarihi miras evinde kalmalıKültür varlıklarının, ait olduğu topraklarda kalarak gelecek nesillere aktarılması çok önemli. Bu mirasın korunması için caydırıcı kanunî düzenlemeler de var.
20.12.2021Arkeoloji
Dinlerin ve kültürlerin buluşma noktası
Dinlerin ve kültürlerin buluşma noktasıBirleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’nün tanımlaması ile insanların, devamlı ikamet ettikleri, çalıştıkları ve her zamanki olağan ihtiyaçlarını karşıladıkları yerlerin dışına, dini inançlarını gerçekleştirmek, inanç çekim merkezlerini görmek amacıyla yaptıkları turistik amaçlı gezilerin turizm olgusu içerisinde değerlendirilmesi “inanç turizmi” olarak tanımlanmaktadır. 1993 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından, inanç turizminin geliştirilmesi amacıyla çalışmalar başlatılmış ve bu kapsamda öncelikli olarak üç büyük semavi dinin (Müslümanlık, Hristiyanlık, Musevilik) günümüze kadar ulaşan eserlerinin ve ibadet yerlerinin envanteri çıkartılmıştır.
20.12.2021Arkeoloji
1 çocuk annesi Gülsüm'ü öldüren eşi tutuklandı!
1 çocuk annesi Gülsüm'ü öldüren eşi tutuklandı!Antalya’da 1 çocuk annesi Gülsüm Bilgiç'i (28) av tüfeğiyle vurup öldüren 9 yıllık eşi Metin Bilgiç (37), tutuklandı.
19.12.2021Gündem
Tartıştığı karısını tüfekle sırtından vurarak öldürdü
Tartıştığı karısını tüfekle sırtından vurarak öldürdüAntalya’nın Demre ilçesinde, 1 çocuk annesi kadın, tartıştığı kocası tarafından av tüfeğiyle sırtından vurularak öldürüldü.
18.12.2021Gündem
9 yıllık eşi Gülsüm'ü av tüfeğiyle öldürüp, polise teslim oldu
9 yıllık eşi Gülsüm'ü av tüfeğiyle öldürüp, polise teslim olduAntalya'nın Demre ilçesinde 1 çocuk annesi Gülsüm Bilgiç (28), tartıştığı 9 yıllık eşi Metin Bilgiç (37) tarafından av tüfeğiyle vurularak öldürüldü. Bilgiç, cinayet sonrası eve çağırdığı polis ekiplerince gözaltına alındı.
18.12.2021Gündem
Polonyalı çiftin karavanla Türkiye macerası!
Polonyalı çiftin karavanla Türkiye macerası!Polonyalı emekli çift Walclemar Romcewiszy (71) ile Bibianna Romcewiszy (70) karavanla ülkelerinden başladıkları seyahatte Slovakya, Macaristan, Romanya ve Bulgaristan'ın ardından Türkiye'ye geldi. Ege kıyılarından sonra Antalya'nın Demre ilçesini gezen çift, tarihi güzelliklere hayran kaldı.
5.12.2021Gündem
4 yaşındaki oğluyla 5 ülke gezip, Demre'ye geldi
4 yaşındaki oğluyla 5 ülke gezip, Demre'ye geldiİsviçreli Lea Borer (39), oğlu Tim (4) ile bisikletle 5 ülke gezip, 4 ayda 3 bin 500 kilometre yol katederek, Antalya'nın Demre ilçesine geldi. İlçeyi oğluyla gezen Borer, Türklerin misafirperverliğine hayran kaldığını söyledi.
4.12.2021Gündem
Son dakika: Meteoroloji raporu yayımladı! Pazar günü değişiyor
Son dakika: Meteoroloji raporu yayımladı! Pazar günü değişiyorSon dakika haberine göre, Meteoroloji tarafından hafta sonu hava durumu tahmin raporu yayımlandı. Yayımlanan rapora göre, Marmara ve İç Ege'de 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Cumartesi günü etkili olan sağanak yağışın pazar günü yurdu terk etmesi bekleniyor.
4.12.2021Gündem
Dikkat! Antalya için uyarı geldi: Sabah saatlerinden itibaren....
Dikkat! Antalya için uyarı geldi: Sabah saatlerinden itibaren....Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Antalya genelinde beklenen sağanak yağışların sabah saatlerinden itibaren şiddetleneceğinin öngörüldüğünü belirterek, olası sel ve su baskınlarına karşı vatandaşları uyardı.
3.12.2021Gündem
Moğolistanlı çiftin 'Çalındı' dediği çanta denizden çıktı!
Moğolistanlı çiftin 'Çalındı' dediği çanta denizden çıktı!Antalya’nın Demre ilçesinde tekne turuna çıkan Moğolistanlı çiftin kaybolan çantası, ertesi gün Kekova'daki Batık Kent'te denizden çıktı. Çantayı bulan rehber Adem Bozdağ "Denizcilik camiasını zan altında bırakan bir olayı aydınlattım, mutluyum" dedi.
14.11.2021Gündem
Simena Kalesi Antalya'nın Neresindedir? Tarihi Kalenin Özellikleri Ve Hikayesi
Simena Kalesi Antalya'nın Neresindedir? Tarihi Kalenin Özellikleri Ve HikayesiTürkiye son yıllarda turizmde öne çıkan ülkeler arasında girdi. İspanya, Brezilya gibi turistik ülkeler sıralamasında üst sıralarda yer almaktadır. Bunda elbette güzel doğası, pırıl pırıl denizi etkilidir. Fakat Anadolu'nun buram buram tarih kokan coğrafyası da çok önemli bir faktördür. En güzel örnek sayısız tarihi kalelerdir. Turizm bölgesi Antalya ilinde de kaleler vardır. İşte ilgiyle okuyacağınız Simena Kalesi Antalya'nın neresindedir, tarihi kalenin özellikleri, hikayesi ve çok daha fazlasını sizler için derledik.
11.11.2021Eğitim
Demre'de off road heyecanı
Demre'de off road heyecanıAntalya'nın Demre ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen Demre-Kekova Festivali'nin son gününde off road yarışı düzenlendi.
1.11.2021Haberler
Özbey’in korosu!
Özbey’in korosu!Merve Özbey, Antalya’nın Demre ilçesinde sahne aldı.
30.10.2021Cadde
Akdeniz Bölgesi İlleri Ve İlçeleri Nelerdir? İsimleri Ve Nüfusları İle Akdeniz Şehirleri
Akdeniz Bölgesi İlleri Ve İlçeleri Nelerdir? İsimleri Ve Nüfusları İle Akdeniz ŞehirleriAkdeniz Bölgesinin nüfusu yaklaşık 2 milyon 980 bindir. Bölgede toplam 8 şehir ve 104 ilçe bulunmaktadır. En kalabalık şehirleri Antalya ve Adana'dır. Isparta ve Burdur ise nüfusu en az olan şehirleridir. Akdeniz Bölgesinin illeri ve ilçeleri nelerdir? Sizin için nüfusları ile birlikte derledik.
27.10.2021Eğitim
Tatilciler seçimini yaptı, Villacınız!
Tatilciler seçimini yaptı, Villacınız!Son zamanların en çok tercih edilen tatil seçeneği “villa kiralama” oldu. Herkesten uzak, izole bir tatil yapmak isteyen aileler, tatil evlerini tercih ediyor.
21.10.2021Advertorial

Benzer Haber Etiketleri

Demre ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.