Geri Dön

DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Tercih nasıl yapılır, son gün ne zaman?

DGS tercih süreci 2 Ekim 23.59'da son buluyor. Hala tercih yapmayanlar tercihlerin nasıl yapılacağını sorgularken başvurularını tamamlayanlar sonuçlara kilitlenmiş vaziyette... İşte konuya dair bilgiler...

DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Tercih nasıl yapılır, son gün ne zaman?

DGS ek tercih sonuçları için bekleyiş başladı... 2 Ekim başvurular için son tarih ve yavaş yavaş 'DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusu artıyor. Öte yandan işlemlerini son güne bırakanlar tercih nasıl yapılır? sorusunu yöneltiyor.

DGS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

DGS tercih sonuçları hakkında ÖSYM'den duyuru gelmiş değil. Geçen yık sonuçlar başvurulardan 1 hafta sonra açıklanmıştı. Bu nedenle gözler 9 Ekim'de...

DGS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

2020-Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2020-DGS) tercih işlemleri, 25 Eylül-02 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacak.

Tercih işlemleri 02 Ekim 2020 tarihinde saat 23:59’da sona erecek. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapacaklar.

DGS TERCİH BAŞVURU EKRANI

DGS 2020 TERCİH KILAVUZU

İstanbul'da uçak kazası... Eğitim uçağı düştü!Gelen son dakika haberine göre İstanbul Hezarfen Havalimanı’ndan havalanan bir eğitim uçağı düştü. Olay yerine sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Pilot yaralı olarak uçağın enkazından çıkarıldı. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İstanbul Hezarfen Ahmet Çelebi Havaalanından bugün saat 10.56'da havalanan özel bir havayolu şirketine ait eğitim uçağı, alınan ilk bilgilere göre motor arızası nedeniyle inişe geçtiği sırada saat 11.05'te havalimanı yakınlarında düşmüştür" açıklaması geldi. Açıklamada, "Uçağın pilotaj lisans öğrencisi yaralı olarak kurtarılmıştır" denildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber