Geri Dön
GündemDGS üniversite kayıtları ne zaman, nasıl yapılır? DGS üniversite kayıt için belgeler neler?

DGS üniversite kayıtları ne zaman, nasıl yapılır? DGS üniversite kayıt için belgeler neler?

DGS tercih sonuçlarının açıklanması ardından DGS üniversite kayıt tarihleri gündeme geldi. DGS puanı ile üniversiteye yerleşen öğrenciler, üniversite kayıtları ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor sorusunu soruyor. Peki DGS üniversite kaydı nasıl yapılır? DGS üniversite kayıt için belgeler neler?

DGS üniversite kayıtları ne zaman, nasıl yapılır? DGS üniversite kayıt için belgeler neler?

ÖSYM'den beklenen duyuru bugün geldi. DGS tercih sonuçları açıklandı. Yapılan duyuruda DGS üniversite kayıt tarihleri de açıklandı. DGS puanı ile üniversiteye yerleşen öğrenciler ise DGS üniversite kayıtları ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor aramasına başladı. İşte detaylar...

DGS ÜNİVERSİTE KAYIT TARİHLERİ

Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 17-24 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

E-kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu "Üniversite E-Kayıt" uygulamasını tıklayarak, https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresi üzerinden 17-22 Eylül 2021 saat 23:59'a kadar elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Elektronik kayıt yapan adayların, ders kayıt işlemlerinde sorun yaşamamaları için e-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğine dair yazıyı ekranda görmeleri gerekmektedir.

E-kayıt işlemlerini başarıyla tamamlayan adayların, yerleştirildikleri üniversitelerin web sitelerinde duyurulacak olan tarihlerde yapılacak ders kayıt işlemleri için üniversitelerine giderek kendilerinden istenen belgeleri yetkililere sunmaları gerekmektedir.

Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Esenler'de can pazarı! 3'ü çocuk 4 kişi çarşafla atladıİstanbul Esenler'de 5 katlı binanın girişinde bulunan elektrik saatlerinde yangın çıktı. Üst katta mahsur kalan 3'ü çocuk 4 kişi, mahalle sakinlerinin açtığı çarşafa atladı. O anlara ait güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler