Gündem Türkiye'den İran'daki helikopter kazasıyla ilgili açıklama! 'Her türlü desteğin sağlanması için harekete geçilmiştir'

Türkiye'den İran'daki helikopter kazasıyla ilgili açıklama! 'Her türlü desteğin sağlanması için harekete geçilmiştir'

19.05.2024 - 20:32 | Son Güncellenme:

Dışişleri Bakanlığı, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin geçirdiği helikopter kazasıyla ilgili arama kurtarma faaliyetlerine her türlü desteğin sağlanması için harekete geçildiğini açıkladı.

Türkiyeden İrandaki helikopter kazasıyla ilgili açıklama Her türlü desteğin sağlanması için harekete geçilmiştir

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İran’da bugün yaşanan helikopter kazasıyla ilgili gelişmeleri üzüntüyle takip edildiği belirtildi. İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan’ın da aralarında bulunduğu İranlı yetkililerin güvende ve sağlıklı olmalarını temenni edilen açıklamada, “Kardeş İran halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Arama kurtarma faaliyetlerine her türlü desteğin sağlanması için harekete geçilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Haberin Devamı

'HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE HAZIR OLDUĞUMUZU İFADE ETMEK İSTİYORUM'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması şu şekilde: İran Cumhurbaşkanı, kardeşim Sayın İbrahim Reisi ve heyetinin bir helikopter kazası geçirmiş olması bizleri derinden üzmüştür.

Türkiye Cumhuriyeti olarak İran makamlarıyla tam irtibat ve koordinasyon halinde hadiseyi yakından takip ettiğimizi ve gereken her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Komşumuz, dost ve kardeş İran halkına ve hükûmetine milletim adına geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, Sayın Reisi ve heyetinden bir an önce iyi haberler almayı umuyorum.