Geri Dön
GündemE okul giriş: Veli Bilgilendirme 2019 - MEB e Okul VBS yazılı sözlü sınav sonuç sorgulama

E okul giriş: Veli Bilgilendirme 2019 - MEB e Okul VBS yazılı sözlü sınav sonuç sorgulama

E Okul ile öğrencinin sınav notu, devamsızlık ve daha birçok merak edilen bilgisine ulaşmak mümkün. Peki, e-Okul giriş nasıl yapılır ve MEB e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile not sorgulama nasıl yapılır? İşte e-okul ile ilgili tüm bilgiler...

E okul giriş: Veli Bilgilendirme 2019 - MEB e Okul VBS yazılı sözlü sınav sonuç sorgulama

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi nedir? E-Okul VBS ile öğrencinin not durumunu, devamsızlıkları ve okul ile ilgili bilgilerine ulaşmak mümkün. Peki, e okul sistemine nasıl giriş yapılır?

E OKUL SİSTEMİNE GİRİŞ NASIL YAPILIR?

E-Okul sistemine giriş yapmak için Öğrenci T.C. kimlik numarası ve öğrenci okul numarası gerekmektedir. Veliler gerekli bilgileri "https://eokulyd.meb.gov.tr/" adresine girdikten sonra öğrencilerinin okul durumları ile ilgili tüm detaylara ulaşmaları mümkün.

E-OKUL NOT SORGULAMA

E-Okul sisteminde en çok yapılan işlemlerden birisi de öğrenci notunu sorgulama işlemidir. Veliler öğrencinin notlarına sisteme giriş yaparak ulaşabilir.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan "Not Bilgisi" seçeneğine tıklanması gerekiyor.

Not sorgulama işlemli, öğretmenlerin sisteme girmiş olduğu notlar dahilinde yapılabilmektedir.

E OKUL GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
İzmir'de küfür kavgası! Ölü ve yaralılar varİzmir'in Bayraklı ilçesinde, dönerci dükkanında işletmeciler ile müşteriler arasında küfürleşme sebebiyle başlayan tartışma, sokakta bıçaklı kavgaya dönüştü. Olayda, Habib Ay (21) hayatını kaybederken, 5 kişi yaralandı. İş yeri sabihi 2 kişi tedavilerinin ardından gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler