Gündem Ekrem İmamoğlu Çatalca'da halk buluşmasına katıldı

Ekrem İmamoğlu Çatalca'da halk buluşmasına katıldı

28.03.2024 - 18:12 | Son Güncellenme:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu seçim çalışmaları kapsamında Çatalca Meydanı'nda düzenlenen halk buluşmasına katıldı.

Ekrem İmamoğlu Çatalcada halk buluşmasına katıldı

Programda İmamoğlu'na, CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Karabat, İstanbul Milletvekili Engin Altay, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, CHP Çatalca Belediye Başkan adayı Erhan Güzel ve çok sayıda partili eşlik etti. İmamoğlu, 2019 yerel seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 30 büyükşehir belediye başkanını kabul etmesi haricinde hiçbir randevu talebini kabul etmediğini söyledi.

Haberin Devamı

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde iktidarın ekonomi vaatlerini hatırlatan İmamoğlu, "Hayat pahalılığı iki kat arttı. Bakın yıllardır akla, bilime, ekonomi kurallarına aykırı işler yaptılar. Bizde ceremesini çekiyoruz. Çiftçi ceremesini çekiyor, emekli ceremesini çekiyor, öğrenci ceremesini çekiyor. Evde anne ceremesini çekiyor. İftarı huzurlu bir şekilde hazırlayamayan bir ailenin sıkıntısını düşünsenize. Bu politikalar niye oldu? Bir kişi çıktı, 'ekonomiyi ben bilirim' dedi yandı. Ben ekonomistim dedi mi? O gün yandık işte. Ekonomi yüzümüze bir daha gülmedi. Hatırlıyor musunuz? Bir bakan dedi ki ‘Gözümüzde ki parıltıya bakın’ dedi.

Ekrem İmamoğlu Çatalcada halk buluşmasına katıldı

Ne parıltı kaldı, ne bakan. Şimdi ne diyor? ‘İyi ücret veriyoruz ama 1-2 ayda eriyor’ diyor. Doğru mu? Size bir şey söyleyeyim mi? Yakında enflasyonu suçlarsa şaşırmayın. Bütün suç enflasyonda derse şaşırmayın. Şimdi o yüzden zam vermeye devam etmek zorunda. Enflasyon karşısında her şey eriyecek. ‘Zam vermeye gerek yok, nasılsa verdiğimiz eriyor’ diyen bir ekonomi aklını bana biri öğretsin ya. Biri söylesin bunu ya. Vallahi billahi biri anlatsın bana. Ya enflasyonu siz yarattınız. Hani faiz düşmandı? Faiz aldı başını gidiyor. Öyle değil mi? Tutabiliyor mu faizi?" diye konuştu. Döviz kurunun artmaması için dolar bozdurulduğunu iddia eden İmamoğlu, "Bakın milyarlarca Dolar bozdular sırf bu seçim için.

Haberin Devamı

Ekrem İmamoğlu Çatalcada halk buluşmasına katıldı

Neymiş? Dolar artmayacakmış. Tutabiliyorlar mı Dolar’ı, Euro’yu? Tutamazlar. Enflasyon düşmez. Enflasyonu istediği kadar suçla. Suçlu, siz ekonomiyi yönetemediniz. Siz bir de kalktınız, Kanal İstanbul projeleri için parayı vermeyi göze alıyorsunuz, ihaleleri yapıyorsunuz. Ama emeklilere vereceğiniz birkaç lirayı emekliye fazla görüyorsunuz. Neymiş? Para eriyecek. Kanal felaketine para verirken güzel, emeklinin başı öne eğilirken ona vereceğiniz parayı bütçeye yük görüyorsunuz" ifadelerini kullandı.

Amacımız bu şehre adalet getirmek, bereket getirmek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Arnavutköy'de açılan 14’üncü Kent Lokantasında öğrencilerle birlikte iftar yaptı. İftar programında İmamoğlu'na CHP Arnavutköy Belediye Başkan adayı Tekin Aras eşlik etti. İftar programı öncesi caddede toplanan kalabalığa seslenen İmamoğlu, “Sevgili dostlarım, sevgili hemşerilerim, kent lokantası Arnavutköy'e hayırlı olsun. Kent Lokantalarımız sayesinde 3 milyona yakın insan kent lokantalarımıza girdi, 4 çeşit yemeği 40 liraya yiyerek o gün öğle yemeğinde hoş bir vakit geçirdi. Parasıyla yedi, kendine ait olan bir mekanda yedi. Çok vicdanlı bir yer. Ben burada özellikle öğrencilerimizi ağırlıyoruz, işçimizi, memurumuzu, özellikle emeklilerimizi ağırlıyoruz, görüyorum. Beni çok gururlandırıyor. Şunu söyleyeyim, beni gururlandıran bir başka durumu daha söyleyeyim. Açtığımız her Kent Lokantası'nda, burası da dahil sadece kadınlar çalışıyor. Onu da söyleyeyim. Allah'ın izniyle burasıyla beraber kent lokantası sayımız 14 oldu. İstanbul'un bütün ilçelerinde kent lokantası açacağız. İhtiyaç olursa daha fazlasını hedefleyeceğiz. Amacımız bu şehre adalet getirmek, amacımız bu şehre bereket getirmek" diye konuştu.

Haberin Devamı