Geri Dön

Emekli ve memur zammı belli oldu mu? 2021 Emekli ve memur zam oranı ne kadar?

Yaklaşık 13 milyon emekli ile 3 milyondan fazla memuru yakından ilgilendiren 2021 zam oranı ile ilgili meraklı arayış ve heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Bugün asgari ücret 2021'nin belli olmasıyla memur ve emekli olan vatandaşlar da arayışa koyuldu. Günden güne merak konusu olan ve tahmini zam rakamlarını öğrenmek isteyen vatandaşlar emekli ve memur zammı belli oldu mu sorusunu yöneltiyor. İşte yaşanan son gelişmeler...

Emekli ve memur zammı belli oldu mu? 2021 Emekli ve memur zam oranı ne kadar?

Emekli ve memur olan vatandaşlar yılın son günlerinde maaşlarına yapılacak olan zam oranı için sabırsızlanıyor. Enflasyona göre yapılan zam oranları büyük merak konusu olmaya devam ediyor. Kendisi veya bir yakını için emekli veya memur zam oranlarını araştıranlar için tüm detayları haberimize ekledik. İşte emekli ve memurları yakından ilgilendiren son dakika zam oranı haberleri...

MEMUR - EMEKLİ ZAMMI 2021 NE KADAR OLACAK?

Milyonlarca emekli ve memur, Ocak ayının 4'ünde açıklanacak Aralık enflasyonunu bekliyor. 5 aylık enflasyon yüzde 7.02 çıktı. Hal böyle olunca yeni yılda memur, emekli ve memur emeklisine yapılacak zamlarla ilgili önemli bir ipucu da ortaya çıktı.

Merkez Bankası'nın ekonomistlerle yapılan Aralık ayı beklenti anketinde cari yıl sonu TÜFE beklentisi yüzde 14.18 çıktı.

Buna göre, 2020'nin ikinci yarısındaki enflasyon yani SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı yüzde 7.96 çıkacak.

Memurlar ve memur emeklileri ise yüzde 3'lük zamma ilaveten yüzde 3.96 enflasyon farkından yararlanacak.

Emekli ve memur zammı belli oldu mu 2021 Emekli ve memur zam oranı ne kadar

KAÇ LİRA ALACAKLAR?

Merkez Bankası'nın anketinden yola çıkarak hesaplanan yüzde 7.96 oranına göre en düşük esnaf emeklisi aylığı tahmin gerçekleşirse bin 886 liradan 2 bin 36 liraya çıkacak.

Emekli ve memur zammı belli oldu mu 2021 Emekli ve memur zam oranı ne kadar

2000'den önce emekli olan SSK'lılarda taban aylık da 2 bin 233 liradan 2 bin 410 liraya yükselecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını halayla kutladılarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın normalleşme adımları ile ilgili açıklamaları Düzceli esnaf tarafından sevinçle karşılandı. Düzce'de lokanta işleten bir grup esnaf kararları halay çekerek kutladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet