Oranı

Oranı

Son dakika oranı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan oranı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan oranı haber sayfamızda...

Oranı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 50.558 oranı haberi bulunmuştur.
Memur zammı: Temmuz ayında memur maaşları ne kadar artacak, zam oranı belli oldu mu?
Memur zammı: Temmuz ayında memur maaşları ne kadar artacak, zam oranı belli oldu mu? Memur zammı için heyecan dorukta... Enflasyon farkı ile birlikte zam oranları belli olacak. Temmuz ayı yaklaşırken "Temmuz ayında memur maaşları ne kadar artacak, zam oranı belli oldu mu?" soruları art arda geliyor. İşte beklentiler...
29.06.2022Gündem
YENİ ASGARİ ÜCRET ne kadar oldu, ne zaman belli olacak? 2022 Asgari ücret ara zammı için kritik gün
YENİ ASGARİ ÜCRET ne kadar oldu, ne zaman belli olacak? 2022 Asgari ücret ara zammı için kritik günMilyonlarca çalışanın gözü asgari ücret zammında. Asgari ücrete ara zam yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada 'Hiçbir çalışanımızın ve emeklimizin hayat pahalılığının altında ezilmesine müsaade etmemektir.' dedi. Peki, asgari ücret toplantısı ne zaman, saat kaçta? Asgari ücret ne zaman belli olacak?
29.06.2022Ekonomi
ASGARİ ÜCRET ZAMMI son durum ne, temmuz ayında ara zam gelecek mi? Asgari ücret zammı son dakika gelişmeleri
ASGARİ ÜCRET ZAMMI son durum ne, temmuz ayında ara zam gelecek mi? Asgari ücret zammı son dakika gelişmeleriAsgari ücret zammı ile ilgili son gelişmeler yakından takip ediliyor. Kabine Toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan 2022 yılı ikinci asgari ücret zammı ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Peki, asgari ücrete zam gelecek mi? Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanacak?
29.06.2022Ekonomi
'Pandemide adeta antibiyotikle yıkandık, direnç çok ciddi boyutlarda arttı'
'Pandemide adeta antibiyotikle yıkandık, direnç çok ciddi boyutlarda arttı'Prof. Dr. Önder Ergönül, Kovid pandemisinde ilk dönemdeki yaygın kullanım nedeniyle, Türkiye'de antibiyotik direncinin endişe verici boyutlara ulaştığını açıkladı.
29.06.2022Sağlık
Covid-19 döneminde 'anne depresyonu' arttı
Covid-19 döneminde 'anne depresyonu' arttıAnkara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi Çocuk Sağlığı Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatma Tuba Eminoğlu'nun 'Kalıtsal Metabolik Hastalıklar Tanılı Çocuklarda Covid-19 Pandemisi Sürecindeki Karşılanmamış Gereksinimler' araştırmasına katılanların yüzde 40'ında, pandemi döneminde 'anne depresyonu' geliştiği belirlendi.
29.06.2022Sağlık
‘İnternetteki hızı 4’e katlamalıyız’
‘İnternetteki hızı 4’e katlamalıyız’Turknet Genel Müdürü Cem Çelebiler, “Türkiye’de evlerde kullanılan ortalama internet hızı 25 megabit. Türkiye internet hızında dünyada 104’üncü sırada. Artık bu hızların artması lazım. Ortalama 100 megabit hızlara çıkılmalı” dedi.
29.06.2022Ekonomi
Uçaktaki Türk yolcu ortalığı karıştırdı! İşte cezası
Uçaktaki Türk yolcu ortalığı karıştırdı! İşte cezasıAli Özdemir, Türkiye'den İngiltere'ye doğru havalanacak olan uçaktaki yolculardan biriydi. Başlangıçta her şey normal gidiyordu ancak kısa süre sonra işler tersine dönecekti.
29.06.2022Dünya
Bakan Özer, 'Eğitimin Dönüştürülmesi Ön Zirvesi’ne' katılmak üzere Paris’te
Bakan Özer, 'Eğitimin Dönüştürülmesi Ön Zirvesi’ne' katılmak üzere Paris’te"Eğitimin Dönüştürülmesi Ön Zirvesine katılmak amacıyla Paris'e giden Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, programı dahilinde ilk olarak OECD Genel Sekreteri Mathias Cormann ile görüştü.
28.06.2022Gündem
Warren Buffett'ın 96 milyar dolarlık servetiyle ilgili bomba iddia! Gezegendeki her çocuk...
Warren Buffett'ın 96 milyar dolarlık servetiyle ilgili bomba iddia! Gezegendeki her çocuk...92 yaşındaki ABD’li ünlü iş insanı Warren Buffett’ın 96 milyar doları aşan servetinin ölümünün ardından ne olacağına dair yeni bir iddia ortaya atıldı.
28.06.2022Dünya
Bartın'da selde ölen 56 köpek için 434 bin lira ceza
Bartın'da selde ölen 56 köpek için 434 bin lira cezaBartın Irmağı'nın 8 metre yükselmesinin ardından ev ve iş yerini su bastı; kent merkezinde köprüler ve yollar, sular içinde kaldı. Okçular köyünde topladığı yardımlarla Sevim Arkan’ın bir arazide beslediği sahipsiz köpeklerin bulunduğu barınaklar sel suyuyla doldu. 22’si yavru olmak üzere 56 köpek öldü.
28.06.2022Gündem
Turizmde Kurban Bayramı doluluğu yüzde 90’a ulaştı
Turizmde Kurban Bayramı doluluğu yüzde 90’a ulaştıTürkiye Seyahat Acenteleri Birliği(TÜRSAB) Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Kuk, Kurban Bayram tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla Akdeniz ve Ege'de otellerde doluluk oranının yüzde 90'a ulaştığını belirterek, iç piyasada 2 milyona yakın bir hareketlilik beklediklerini kaydetti.
28.06.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamaları: Yeni asgari ücret açıklandı mı? Asgari ücret zam oranı belli oldu mu, maaş haberi ne zaman açıklanacak?
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamaları: Yeni asgari ücret açıklandı mı? Asgari ücret zam oranı belli oldu mu, maaş haberi ne zaman açıklanacak?Milyonlar asgari ücrete zam beklerken Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrası peş peşe müjdeler verdi. Asgari ücretle çalışanlar büyük bir heyecana kapılırken "Yeni asgari ücret açıklandı mı? Asgari ücret zam oranı belli oldu mu, maaş haberi ne zaman açıklanacak?" soruları art arda geliyor. İşte konuya dair bilgiler...
28.06.2022Bilgi Rehberi
'Faizin yüzde 3.5-4'e çıkarılması makul'
'Faizin yüzde 3.5-4'e çıkarılması makul'New York Fed Başkanı John Williams bu yıl ve gelecek yıl faizin biraz hızlı yükseltilmesi gerektiğini, faizin yüzde 3.5-4 seviyesine çıkarılmasının makul olacağını değerlendirdiğini söyledi.
28.06.2022Uzmanpara
EMEKLİ VE MEMUR ZAMMI | Temmuz ayı emekli ve memur zam oranı belli oldu mu, yeni emekli ve memur maaşı ne kadar olacak?
EMEKLİ VE MEMUR ZAMMI | Temmuz ayı emekli ve memur zam oranı belli oldu mu, yeni emekli ve memur maaşı ne kadar olacak? Temmuzda emekli ve memurun maaşı artacak. Dün Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya ilişkin açıklama yaptı. Günler ilerledikçe heyecan artarken sıkça "Emekli ve memur zam oranı belli oldu mu, Yeni emekli ve memur maaşları ne kadar olacak?" sorusuna cevap aranıyor.
28.06.2022Ekonomi
Periyodik Tablo Özellikleri: Periyodik Cetveldeki Elementler Nelerdir? Element Tablosu ve Grup İsimleri Nedir?
Periyodik Tablo Özellikleri: Periyodik Cetveldeki Elementler Nelerdir? Element Tablosu ve Grup İsimleri Nedir?Kimyasal elementlerin sınıflandırılması ile oluşan periyodik tablo özellikle lise öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan bir tanesidir. Özellikle p, k, s elementi en çok merak edilen elementlerdendir. Periyodik cetvel, periyodik çizelge, periyodik sistem, element tablosu gibi pek çok farklı isimle de bilinmektedir. Periyodik tablo grup, periyot ve bloklara göre ayrılmaktadır. Artan atom numaralarına göre sıralanan elementler atom yarıçapı, iyonlaşma enerjisi, elektronegatiflik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Periyodik cetveldeki elementlerin özellikleri nelerdir? Periyodik tablo ve grup isimleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
28.06.2022Eğitim
Sektöre yön verenler anlattı: Zorluklara karşı hangi adımlar önem kazandı?
Sektöre yön verenler anlattı: Zorluklara karşı hangi adımlar önem kazandı?Ukrayna’daki savaş öncesinde Avrupa başta olmak üzere küresel enerji piyasalarındaki volatilite, savaşın da etkisiyle enerji başta olmak üzere pek çok ekonomik, siyasi sorunların ortaya çıkmasına neden oldu. Avrupa’nın enerji arz sorununun yanı sıra, petrol ve doğalgaz fiyatlarındaki artışın yanı sıra, tedarik zincirindeki sorunlar, piyasalardaki tedirginlik ve girdi maliyetlerindeki artış tüm dünyanın mücadele ettiği sıkıntıların başında geliyor. Türkiye’de enerji sektöründeki oyuncular ise bir yandan küresel gelişmeleri yakından takip ederken, bir yandan da değişen enerji dinamiklerine hazırlıklı olmaya çalışıyor.
28.06.2022Vitrin
Asgari ücrette ara zam ne kadar olacak? Uzman isimler kritik soruyu cevapladı
Asgari ücrette ara zam ne kadar olacak? Uzman isimler kritik soruyu cevapladıMilyonlarca çalışanın gözü kulağı temmuz ayında yapılacak zam oranlarında... Asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "En kısa sürede müjdeli haberi vereceğiz" dedi. Peki asgari ücrete ne kadar zam yapılacak? Hangi formüller konuşuluyor? Uzman isimler asgari ücrette konuşulan farklı senaryoları tek tek anlattı.
28.06.2022Haberler
ABD'de çelik üretimi geriledi
ABD'de çelik üretimi gerilediABD'de ham çelik üretimi haftalık bazda düşüş gösterdi.
28.06.2022Uzmanpara
Asgari ücrette ara zam ne kadar olacak? Uzman isimler kritik soruyu cevapladı
Asgari ücrette ara zam ne kadar olacak? Uzman isimler kritik soruyu cevapladıMilyonlarca çalışanın gözü kulağı temmuz ayında yapılacak zam oranlarında... Asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "En kısa sürede müjdeli haberi vereceğiz" dedi. Peki asgari ücrete ne kadar zam yapılacak? Hangi formüller konuşuluyor? Uzman isimler asgari ücrette konuşulan farklı senaryoları tek tek anlattı.
28.06.2022Ekonomi
İstanbul Finans Merkezi Kanunu yürürlüğe girdi
İstanbul Finans Merkezi Kanunu yürürlüğe girdiİstanbul Finans Merkezi Kanunu, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kanuna göre, İFM'nin alanı, yönetilmesine ve işletilmesine dair hükümler, İFM'de gerçekleştirilen faaliyetler ve bu faaliyetlere dair teşvik, indirim, istisna ve muafiyetler de düzenleniyor.
28.06.2022Ekonomi
Emzirirken diyet yapılır mı? Sütünüzü artırırken fazla kilolardan kurtulun!
Emzirirken diyet yapılır mı? Sütünüzü artırırken fazla kilolardan kurtulun!Emzirirken diyet yapılır mı? Diyet yaparken süt azalır mı? Fazla kilolarınızdan çok şikayetçisiniz, ama bir yandan da bebeğinizin gelişimi için endişelisiniz... Zaten hayatınızda yeni bir döneme girdiniz, artık annesiniz, üzerine kilo ve süt kalitesi düşüncesi de eklenince işin içinden çıkılmaz bir durummuş gibi gelebilir. Aslında öyle değil. Uzman Diyetisyen Didem Yıldız Küçük konu hakkında bilgiler verdi.
28.06.2022Diyetler
Güneş gözlüğü seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli?
Güneş gözlüğü seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli?Göz Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Sibel Malazgirt, “Güneş gözlüğü seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik, camların UV-A ve UV-B ışınlarını yüzde 100 bloke ediyor olmasıdır” dedi.
28.06.2022Sağlık
Asgari ücrete ara zam müjdesi
Asgari ücrete ara zam müjdesiKabine sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çalışma Bakanlığımızdan işveren tarafıyla görüşülerek asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istedim. Bu çalışmayı hafta sonuna varmadan inşallah bitirecekler” dedi. Memurların temmuz ayı maaşlarının da Kurban Bayramı öncesinde zamlı ödeneceğini açıklayan Erdoğan, bayram tatilinin 9 güne uzatıldığını, 20 bin öğretmen atamasının da gerçekleştirileceğini duyurdu.
28.06.2022Siyaset
Çevreye duyarlı kömür
Çevreye duyarlı kömürİsmini Antik Mısır mitolojisindeki Gök Tanrısı Horus’tan (Har) alan ve kapıdaki iklim kriziyle birlikte dünyanın gündeminde olan sürdürülebilir doğa dostu ürünlere önemli bir örnek teşkil eden NewGreenHar, kömürde yeni bir dönem başlatıyor.
27.06.2022Ege
Asgari ücret toplantısının günü ve saati belli oldu
Asgari ücret toplantısının günü ve saati belli olduAsgari Ücret Tespit Komisyonu, 2022'nin ikinci altı ayında asgari ücrete yapılacak artış için, işçi, işveren ve hükümet temsilcilerinin katılımıyla çarşamba günü toplanacak.
27.06.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Oranı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.