Geri Dön

Hatay'da sokağa çıkma yasağı var mı? Kilis'te seyahat yasağı olacak mı?

Bazı illerde 08.05.2020 tarihi saat 24.00 ile 10.05.2020 tarihi saat 24.00 arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Geçtiğimiz haftalarda sokağa çıkma yasağı olan 7 ilde bu hafta yasak uygulanmayacak ve bu hafta sonu 24 ilde sokağa çıkma yasağı gerçekleştirilecek. Kilis ile ilgili de seyahat kısıtlaması haberi gündeme geldi. Peki Hatay'da sokağa çıkma yasağı var mı? Kilis'te seyahat yasağı olacak mı?

Hatay'da sokağa çıkma yasağı var mı? Kilis'te seyahat yasağı olacak mı?

Hatay'da bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Sokağa çıkma uygulamasından bu hafta sonu 7 il muaf tutuldu. Kilis'de artan corona virüs vakaları sonrası için yeni bir karar alındı. Peki Kilis'te seyahat yasağı olacak mı? Hatay'da sokağa çıkma yasağı var mı?

HATAY'DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

İçişleri Bakanlığı, 8 Mayıs saat 24.00 ile 10 Mayıs saat 24.00 arasında 24 ilde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin illere genelge gönderdi.

Genelgeyle, "Şehir giriş/çıkış tedbirleri" Genelgesi kapsamında daha önce seyahat kısıtlaması kaldırılan Aydın, Antalya, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla illerinde sokağa çıkma kısıtlaması da kaldırıldı.

Genelgeyle, 8 Mayıs saat 24.00 ile 10 Mayıs saat 24.00 arasında büyükşehir statüsündeki Adana, Ankara, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mardin, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ile Zonguldak il sınırları içinde bulunan tüm vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlanacak.

KİLİS'TE SEYAHAT YASAĞI VAR MI?

Kilis’ten Gaziantep’te bir fabrikaya servis ile gidip gelen işçilerde korona virüs çıkmasından sonra Kilis Valiliği bir dizi tedbirleri uygulamaya koydu. Kilis Valiliği tarafından Hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanmakta olan Büyükşehir statüsündeki Gaziantep ve Hatay illerinden sokağa çıkma yasağı uygulaması başlamadan önce Kilis’e akraba ziyareti, hafta sonu izni gerekçelerle yoğun bir ziyaret trafiği başladığından,10 Mayıs 2020 Pazar Günü saat 00.00’a kadar Kilis sınırlarına karayolu ile toplu ulaşım aracı, özel araç ve yaya yapılacak tüm girişlerin aşağıda belirtilen istisnalar haricinde geçici olarak durdurulmasına karar verildi.

Bu gelişme üzerine İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kilis Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kavşağında Gaziantep’ten gelen araçlar üzerinde uygulama yapmaya başladı. Jandarma ekiplerinin de Hatay istikametinden gelen araçlar üzerinde benzer uygulama yapmaya başladı. Hatay ve Gaziantep’ten köy yollarını kullanarak Kilis’e gelenlerin engellenmesi içinde jandarma ekipleri denetimleri başladı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu.Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İl bazında 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ulaşım saatlerinde sınırlama yapılabilecektir" -

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber