Geri Dön

İBB’den zeytin üreticisine destek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, dolu yağışı nedeniyle mahsulü zarar gören Gemlikli zeytin üreticisine destek için 3 ton zeytinyağı satın aldı.

İBB’den zeytin üreticisine destek

Zeytinin kilogram fiyatının 2 TL’ye düşmesiyle de giderlerini karşılamakta zorlanan üreticiye önce Gemlik Belediyesi ardından da İstanbul Büyükşehir Belediyesi, destek çıktı. Zeytin üreticisinin elinde kalan 200 tona yakın ürünü, Gemlik Belediye Başkanı Uğur Sertaslan 4 TL’ye satın aldı. Bu ürünün işlenmesi sonucu 40 ton zeytinyağı elde edildi. Gemlik Belediyesinin üstlendiği mali yükü hafifletmek amacıyla İBB de devreye girerek, zeytinyağının bir kısmını satın aldı. İBB’nin satın aldığı 3 ton zeytinyağının ödemesini yaptığını belirten CHP Parti Meclis Üyesi Gökhan Günaydın, “Gemlikli köylümüzün, alın terinin karşılığını almasına İBB böylece katkı sağladı. Onların sevincine tanık olmaktan büyük memnuniyet duydum. İBB, kendi kullanımından fazlasını ise kurulmak üzere olan online platformda satışa çıkaracak” diye konuştu.

Konya'da eğlence mekanındaki 50 kişiye ceza kesildiKonya'da Covid-19 ile mücadele kapsamında yapılan denetimlerde, sokağa çıkma yasağı saatinde açık olduğu tespit edilen iş yerlerindeki aramada bazı kişiler üst üste dizilerek gizli bölme oluşturulan koltukların arasında saklanırken bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet